Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lett ekkora divat...

Miért lett ekkora divat szélsőjobbosnak lenni a fiatalok körében?

Figyelt kérdés
2012. aug. 18. 19:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
92%
A fiatalok kb 1% lehet szélsőjobbos, azonban 64% nacionalista lehet és ez nem mindegy a cigány ellenesség, mellett többségük nem utálja pl. a zsidókat, a cigány probléma megoldásával számuk tömegesen megcsappanna, mert, hogy ők állandó veszélyben vannak az osztálytársaik, munkatársaik miatt!
2012. aug. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Nincs bajom a szélsőjobbal,magam is ns vagyok 10éve.Végül is nem fejtettem ki bővebben a kérdésemet,de a problémám az,hogy idegesítenek az ilyenek.Az,hogy milyen ki*aszott keménynek gondolják magukat...az interneten uniformisban pózolnak,de az utcán nem látok egy ilyet se,mert nem merik felvállalni.
2012. aug. 18. 20:22
 13/23 anonim ***** válasza:
93%

"Nos,én arra gondoltam,hogy ezek a taknyosok fehér fűzős bakancsban,nadrágtartóval,mit verik a nyálukat itt,és a közösségi oldalon...ez a menő mostanában?Ja,persze nem féltik a bőrüket,mert az utcán "civilben" járnak,vagy csapatban.Engem marhára bosszant mikor az ilyenek akarnak kioktatni,pl itt,ráadásul arctalanul,név nélkül."


Én ilyet ezen az oldalon még nem tapasztaltam, max nácikat de azok sincsenek sokan, egyébként az utcán sokszor egyedül vannak.

2012. aug. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Igen,egyedül vannak a nácik,de nem ezek a divatmajmok.
2012. aug. 18. 20:39
 15/23 Pro Patria ***** válasza:
78%

Kedves EagleHUN!


Alapvetően egyetértek azokkal, amiket írsz, de néhány dologra hadd mutassak rá:


"A jobbközépre(fidesz) szavazzunk akik jobboldalinak/nemzetinek mondják magukat, de csak a (saját) gazdagokat pártolják, aki valóban elvégzi a munkát az le van sz**va most bizonyították az új "munka" törvénykönyvvel?"

Erről kérlek olvasd el ezt:

[link]


"Megvédheted saját életed és családod jelenleg jogszerűen, bármilyen eszközzel, valamilyen támadás esetén?"

- Erre is most születik törvény az új BTK-val, az arányos védekezés eltörlésével, ha életellenes támadás ér, illetve az éjszakai és/vagy csoportos behatolók elleni jogos fegyverhasználattal.

Illetve emellett az életellenes bűntényeknél a büntethetőség alsó korhatárát levitték 12 évre.


"Könnyen kapsz munkát és a kapott fizetésből könnyedén megélsz?"

- Ez nem ideológiai, sokkal inkább gazdasági kérdéskör.

2012. aug. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 bumbi02 ***** válasza:
93%

Valaki jól megfogalmazta.. mert könnyen emészthető válaszokat adnak. A fiatalságnak (sőt, egy sajnos elég széles rétegnek) hiába próbál az ember észérveket felhozni, ha azok hosszasak, vagy kicsit bonyolultabbak, a könnyen emészthetőt fogja választani. Ennek legjobb példája a rasszizmus. A legkönnyebb módszer az, hogy ráfogom minden zsidóra hogy pénzéhes, és kiforgat mindenemből. Ahelyett, hogy csak azokra fognám rá, akik tényleg ezt csinálják.

A legtöbb összeesküvés elmélet szintén ilyen.. A makrogazdasági folyamatokat teljesen semmisnek veszik, és megmagyarázzák valamilyen könnyen emészthető elmélettel. Ha egy közgazdaság könyvet olvasnak - ami ugye kicsit bonyolultabb - , és az leírja a bankjegy nyomtatás folyamatát, mikéntjét, az inflációt, annak okait, a nemzeti bankok korlátait, majd utána megnéznek egy youtubera feltöltött animációs kisfilmecskét, ami szintén megmutatja a bankjegy nyomtatást, csak leegyszerűsítve (a FED akkor nyom pénzt amikor akar), a mesének fognak hinni, mert az egyszerűbben fogalmazott, hiába tévesen. (bár ez nem csak a szélsőjobbra, hanem inkább a szélsőségekre igaz)



Amúgy meg, kuruc infón néha szét szoktam nézni, és 10 kommentelőből 5-6 nem vállalja az arcát se, de ő Nagy-magyar, és mindent a hazáért.. (csak az arcát nem..)


Summa summaruam: könnyen emészthető magyarázatokat ad a bonyolult folyamatokra. (persze nem helyes magyarázatokat).

2012. aug. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

EagleHUN, az emósok nem hinném, hogy baloldaliak lennének, konkrétan tojnak a világra!

De a kérdésre válaszolva azért, mert a politikai élet többi szereplője (elsősorban MSZP - Fidesz) elvesztette teljes mértékben a hitelét, sokan csalódtak bennük ezért egy új szereplő sok ilyen csalódott embert tud vonzani. Ezt még megspékelik egy kis radikalizmussal, egy kis "Magyarország a magyaroké" és egyéb hangzatos jelszavakkal és voilá! A magyar választók sajnos ész érvek helyett érzelmek alapján szavaznak. A vicces az egészben, hogy a támogatók nagy hányada baloldali nézeteket vall (az állam gondoskodjon mindenkiről) csak hát a baloldaliság le lett járatva...

2012. aug. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
22%

de a problémám az,hogy idegesítenek az ilyenek.Az,hogy milyen ki*aszott keménynek gondolják magukat...az interneten uniformisban pózolnak,de az utcán nem látok egy ilyet se,mert nem merik felvállalni.


Menj végig Győrőn sokat fogsz találni!

2012. aug. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
0%
Én egyenesen undorodom már attól hogy olyan emberek egyáltalán léteznek mint a szélsőjobboldaliak! Már a jobboldaliakra sem nézek jól de a szélsőjobbosokra.. pff ki se mondom a nevüket, azt sem érdemlik meg.
2012. aug. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 EagleHUN ***** válasza:

Kedves Pro Patria:

Az általad osztott cikkel kapcsolatban annyit mondok így legyen! Jó lenne ha tényleg ez valósulna meg.

Sajnos eddig valahol majdnem minden elcsúszott amit a Fidesz ígért és amit csinált is végül. Bocs hogy pesszimista vagy inkább realista vagyok, de erre a munkaerő támogatási törvényre majd Big Lájk-olhatunk ha valóban megszavazták már és pont ez valósult meg.


Az önvédelemre vonatkozóan én is halottam hogy ezt akarták csinálni, de azt is halottam hogy a végső megszavazott verzióba sajnos már nem került be. Sajnos így sem megcáfolni sem megerősíteni nem tudom, osszon valaki konkrét paragrafust, hatálybalépési idővel együtt pls.


Hogy gazdasági kérdés és nem ideológiai hogy van-e munka itthon. Részben talán igen, de a forintot ideológiai alapon "támadták" meg nyugatról már több ízben. Ezen kívül legalább annyit ártott az UNIO az IMF meg egyéb szervezetek fenyegetőzése is, hogy befagyasztanak pénzeket stb., meg az alaptalan leminősítésünk, holott több UNIO-s ország is sokkal sokkal jobban el van adósodva és GDP hiánya is sokkal nagyobb mégsem kaptak bóvli kategóriát. Akkor hogy a fenébe ne lenne Ideológiai e kérdés ha pont Ideológiai alapon püfölnek minket a sárban mélyebbre?

2012. aug. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!