Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kossuthban voltak fasiszta...

Kossuthban voltak fasiszta hajlamok?

Figyelt kérdés
A fasizmusra igazak azok az álláspontok, miszerint a fasizmust támogatók az érzelmekre hatnak beszédeikben, radikálisok, háborút sürgetnek, tartanak fenn, terjesztenek ki. Semmiképpen nem hajlandóak egyezségre. A fasizmus a nemzet egységére, hősiességére, a szorgalmas honépítésre alapoz.
2012. aug. 12. 23:20
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

"Akkor ilyen erővel IV. Béla király és Hunyadi Mátyás is fasiszták voltak..."


Igen, mert bárki, aki a saját népét kicsit többre tartja, mint mást, és ezért képes felvenni fegyverrel is a harcot a környező népek ellen, illetve hazafias retorikát (beleértve az indulatok szítását) folytat, az fasiszta hajlamú. Legalábbis ez a felfogás ma ebben az országban.

2012. aug. 13. 15:55
 12/14 anonim ***** válasza:
Komolyan ilyen gyenge a történelem oktatás ? Téged kérdező első ízből megbuktatnálak ! Inkább tájékozódj mielőtt ilyen épp elméjű gondolatnak nem nevezhető kérdést írsz ki ! Javaslom kevesebbet nézni az Atv-t és kevesebb Népszavát olvasni!
2012. aug. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
PPKE, töri szakán vagyok. Nem. Nem ennyire gyenge a történelemoktatás.. Nekem se általánosban, se gimiben, se egyetemen nem így tanították. Népszavát se olvasok, azt meghagyom a maszoposoknak. Én csupán azt kérdeztem meg, hogy olyan alapon, amivel ma lefasisztáznak embereket, le lehetne még sok más -a magyar történelemnek nem haszontalan személyeket - is, nem?
2012. aug. 13. 20:24
 14/14 anonim ***** válasza:
12 59-es: Amit leírtál, azok a pontok a Habsburg birodalom és a császári hatalom elnyomatására voltak jellemzők abban a korban. Az 1948-49-es forradalom és szabadságharc leverése után mit tettek? EZT! Elnyomatás, titkosrendőrség, megtorlás stb. Akkor ki volt abban a korban a "fasiszta"?!
2012. aug. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!