Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ami a 19-20 században "nemzeti...

Ami a 19-20 században "nemzeti konzervatív-liberális" volt (pl. Bethlen, Tisza) az ma "náci" "fasiszta"? Jól gondolom?

Figyelt kérdés

Ezt abból gondolom hogy a fogalmakat teljesen elferdítik és kiforgatják, és valakik olyannak titulálják önmagukat, és másokat amihez semmi közük.

Pl. Tisza és Bethlen a saját korában konzervatív-liberális volt, ma a vezető ballibek sovinisztának, monarchistának, sőt nácinak nevezik őket..Hogy is van ez?


2011. dec. 11. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Soha nem hallottam senkitől,hogy fasisztának,vagy nácinak neveznék őket. Soviniszták,monarchisták viszont lehettek,
2011. dec. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 bumbi02 ***** válasza:
76%
Nem tudom ki mondta ezeket hogy náci vagy fasiszta lett volna akár Bethlen akár Tisza.. sőt még sovinisztának se mondanám őket.. Nekem speciel viszonylag szimpatikus volt.
2011. dec. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Nem, rosszul gondolod.

Sem Bethlhen, sem Tisza nem volt náci

2011. dec. 12. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bethlen és Tisza ma Bethlen és Tisza lenne. Léteznek ma is olyan emberek, még pártjaik is vannak, akik 20. század eleji monarchista, konzervatív stb. gondolatokat fogalmaznak meg. Mivel semmi érdemi válaszuk nincs korunk kérdéseire, ezért nulla a befolyásuk, senki által nem olvasott cikkeket írnak, nulla szavazóval rendelkező kispártokat alapítanak.


Bethlen és Tisza roppant messze állt a nácizmustól vagy fasizmustól (Tisza eleve másik korszak, de Bethlen is a 19. században próbált élni, ameddig hatalmon volt, vagyis 1930-ig), az hozzájuk képest mintha egy másik világ lenne. Bethlen és Tisza továbbá teljesen érdektelen és érthetetlen lenne, ha ma valaki feltámasztaná őket és nekiállnának ismét politizálni. Ugyanúgy, ahogy a nácik és fasiszták is nagyrészt érthetetlenek és értelmetlenek a mai ember számára. Ha egy mai jobbikost időgéppel visszaküldenének a náci Németországba, az illető ballibsiként jönne vissza.

2011. dec. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem értitek a kérdést, de ez nem a ti hibátok..
2011. dec. 12. 18:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg te nem értesz alapvető dolgokat a történelemről (főleg társadalomtörténetről).
2011. dec. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Ezt abból gondolom hogy a fogalmakat teljesen elferdítik és kiforgatják, és valakik olyannak titulálják önmagukat, és másokat amihez semmi közük. "

Ha nem értenéd, arra céloztam hogy a 19.században teljesen mást jelentett a liberalizmus mint ma , aminek semmi köze nincs ahhoz, mégis annak nevezzük...

2011. dec. 12. 20:38
 8/9 anonim ***** válasza:

"a 19.században teljesen mást jelentett a liberalizmus mint ma , aminek semmi köze nincs ahhoz, mégis annak nevezzük..."


Olvass mondjuk egy kis Stuart Millt, aztán gondold újra ezt az állítást.

2011. dec. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Senki nem nevezi Bethlent és Tiszát nácinak. Ne legyen már üldözési mániád.
2012. márc. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!