Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyek a nemzeti konzervatív...

Melyek a nemzeti konzervatív és liberális irányzatok jellemzői?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Beadandó dolgozatot kell készítenem. Színötös voltam történelemből, irodalomból, és fősulin is bőven 4 egész felett van az átlagom, de valahogy a politika kimaradt az életemből. Itthon nálunk nem téma, iskolában meg mindig annyit bemagoltam, amit éppen kellet, aztán gyorsan el is felejtettem.

Most viszont van egy olyan beadandóm, hogy elemezzem a liberális (Magyar Narancs) és a nemzeti konzervatív (Demokrata) médiacsoport egy-egy vezércikkét.

A szempontok: mennyire tükrözik a cikkek a liberális és a konzervatív irányzatokat? Milyen eszközöket használnak fel ezekhez?

Na mármost az elemzéssel magával nem lesz gond, de a szempontokkal nem vagyok teljesen tisztában. Tudnátok néhány támpontot adni, amin elindulhatok?


2011. dec. 7. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

A magyar konzervatizmus és liberalizmus messze nem azt jelenti ami valóban, nemzetközileg jelent.

De még a nagy újkori politikai hagyományokkal rendelkező országok esetén is vannak eltérések, hiszen normális nemzet a maga adottságaiból merítve alkalmaz mindent! " csak mi nem"


Ne a magyar agyhalott és bűnöző szélrózsa politikai erőkből indúlj ki, mert tuti hogy nem lesz reális!

2011. dec. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálatos módon Magyarországon élünk, a nálunk uralkodó mentalitással. Ezért visszafelé kezdem.

Eszerint valami olyan főiskolára jársz, amelyben - bár a politikát nem műveled ismereti szinten sem - mégis van ilyen követelmény. Itt sajnos dönteni kell. Ha meg akarsz felelni az elvárásoknak (megfelelő dolgozatjegynek), akkor ismerni kell azokat, és a fogalmazást aszerint írni. Lehetséges, hogy ezt nemzetközi szinten szintén a bóvli kategóriába sorolják. Ha viszont jó minőségű produktumot akarsz, lehet, hogy nem a megfelelő jegyet kapod. Ezt az észrevételt arra alapozom, hogy a feladat: liberális annyi, mint Magyar Narancs, nemzeti konzervatív annyi mint Demokrata. Én ezen ponton fejezném be.


A liberális irányzatnak számtalan változata van, közülük a neoliberalizmus éppen megbukni látszik. A lényege a szabadság eszméjének elsődlegessége. Vérmérséklet függvényében ez vonatkozik az emberi jogokra, az egyén gondolati és cselekvési szabadságára, a verseny szabadságára minden téren (tanulás, munka, egészségügy, pénz, stb.), az állam szerepének kizárólag a szervezésre korlátozására, vagyis a gazdasági folyamatokba való be nem avatkozásba. Egyesek ezek közül néhánynak kisebb-nagyobb korlátozását még elfogadhatónak tartják, a "vérliberálisok" semennyire.


Nemzeti konzervativizmus sem egy megállapodott irányzat. Nemzetinek többnyire a nacionalizmus bizonyos mértékét értik, egyesek a nemzetiségek korlátozásával, mások kevésbé. A konzervativizmus a múlt haladónak tekintett hagyományi megőrzését, alkalmazását jelenti. Ilyenek az erkölcs, ezen belül a vallás jelentősége, magatartásformák, "úri becsület", az állam irányító szerepének hangsúlyozása, szabályozás szerepe. Ebben az esetben is az egyes kategóriák hangsúlyozásának mértékében nagy eltérések lehetnek.

Nálunk különösen szélsőséges és feje tetejére állított mindkét irányzat, továbbá az erős formalizmus jellemző rá.

2011. dec. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 szittyatarzan ***** válasza:
Fidesz.Gazdasági elitnek kedveznek minden lépesükben ez pedig liberális és vagy konzervatív politika.Nemzetiek mert gyűlölnek mindenkit aki nem szittya fehér ászai keresztény.
2011. dec. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2011. dec. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, és a linkeket is, bár azokat már korábban megtaláltam, felhasználtam :)


Természetesen örülök a jó jegynek, de tavaly a 4,78-ra sem kaptam semmit (és nem azért, mert hú de sokan végeztek ilyen eredménnyel), úgyhogy nem fogok összetörni egy görbülő jegytől se.

Csak azért szeretek normális munkát kiadni a kezeim közül.


Megpróbálom figyelembe venni azokat a szempontokat is, amiket küldtetek. Köszi!

2011. dec. 7. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!