Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nálunk is meg kellene szüntetn...

Nálunk is meg kellene szüntetni a képviselők büntetőjog felelősségét?

Figyelt kérdés
Szlovákiában ellenvetés nélkül megszavazták a képviselők és ez az jelenti, hogy nincs mi mögé bújni.
2012. júl. 26. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk kellene csak igazán.
2012. júl. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Eddig is csak akkor voltak büntethetők,ha a parlament felfüggesztette a mentelmi jogukat! Mit akarsz még felfüggeszteni?
2012. júl. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2/2 Olvasd el még egyszer vagy én értem félre a büntetőjog felelősség értelmét? Most már fel sem kell függeszteni mivel nem lesz mentelmi jog hiszen a képviselőséggel nem fog járni. Vagy nem?
2012. júl. 26. 18:30
 4/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Te érted félre. A büntetőjogi felelősség azt jelenti, hogy büntetőjogilag felelős vagy a cselekedeteidért. A mentelmi jog ennek a felfüggesztése. Tehát a magyar képviselőknek fel van függesztve a büntetőjogi felelősségük. A mentelmi jogukat kellene megszüntetni szerinted.
2012. júl. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem tehát valószínű neked van igazad. Azért Utána nézek,ha nem haragszol.
2012. júl. 26. 19:08
 6/7 A kérdező kommentje:
Tehát nálunk akár tettenérés esetén is megilleti a büntethetőségi mentesség. Amig a mentelmi jog megilleti és erről a parlament mentelmi jogi bizottság jogos dönteni, addig a szlovákoknál azt hiszem nincs szükség rá.Persze vannak kizáró okok. Hosszú
2012. júl. 27. 18:47
 7/7 A kérdező kommentje:

igen

,

2012. okt. 8. 15:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!