Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti egyetértetek a halálbünteté...

Ti egyetértetek a halálbüntetés bevezetésével?

Figyelt kérdés

2012. júl. 18. 12:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
28%
Én nem.
2012. júl. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Antimod ***** válasza:
2012. júl. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
48%
Nem, mert sokkal jobbnak tartom, hogy a társadalomra veszélyes bűnözők életük végéig rács mögött üljenek, megbánva már azt is, hogy megszülettek. Az ilyeneknek megváltás lenne a halálbüntetés. Amúgy meg senkinek nincs joga elvenni másnak az életét, erre az sem lehet mentség, hogy a másik is megtette.
2012. júl. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
87%

Tényleg milyen szuper ötlet, életük végéig én tartsam el őket az adómból, ugyanannyiért, mintha luxusszállóban élnének (mert ennyibe kerül valakit börtönben tartani). És közben rettegjek, hogy mikor szökik meg, vagy jó magaviseletért mikor szabadítják rá újra a normális emberekre, vagy valamelyik politikus mikor részesíti őket amnesztiában. Eh, bocs, hogy demagóg vagyok...


Nyilván csak ritka esetekben, egyértelmű bizonyíték esetén. De akkor szükség volna rá. Európa túlreagálta, hogy az abszolutista uralkodók politikailag visszaéltek ezzel az amúgy hasznos fegyelmezési móddal.

2012. júl. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
38%

Nem a középkorban vagyunk már, butának tartom azokat az embereket, akik dobálóznak a SZEMET SZEMÉRT-FOGAT FOGÉRT kijelentéssel.


A semmilyen esetben sem enyhíthető életfogytiglannal egyetértek, nem érdekel milyen a magaviselete odabenn.

2012. júl. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Antimod ***** válasza:
63%

"Tényleg milyen szuper ötlet, életük végéig én tartsam el őket az adómból, ugyanannyiért, mintha luxusszállóban élnének"


Nem azt mondtuk, hogy ez így van jól, csak azt, hogy nem értek egyet a kivégzéssel - szerintem ugyanis egy csomó szenvedéstől váltod meg, és nem tapasztalja meg tettéért a hosszú bűnhődést. Persze szabadlábrahelyezés nélkül.

Én minden nap dolgoztatnám őket a börtönben, hogy ne legyen szálloda jellegű a dolog, és legalább a saját ellátásukat termeljék meg. Az persze egy fogós kérdés, hogyan vehető rá egy életfogytiglanra ítélt a mindennapi munkára, milyen szankciókat lehet alkalmazni.

2012. júl. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Én igen.
2012. júl. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
90%
Én igen. Szerintem mindenkinek jár egy esély az életre. De mégis milyen jogon veszi el bárki is ezt az esélyt? Szerintem aki más életét megszakítja, az megérdemli hogy az övének is vessenek véget. Még az USA-ban is van halálbüntetés. Lehet lepontozni, én akkor is ezt gondolom.
2012. júl. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
70%
2. válaszolóval egyetértek, hozzáteszem még azt, hogy én mindezt egy kis kényszermunkával megdobva képzelem el. Ha dolgozik rendesen, akkor kap enni, ilyen egyszerű. Nem kell ide halálbüntetés, túl egyszerű. Máshogy is el lehet szeparálni a társadalomtól az illetőt.
2012. júl. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
54%
Bocs, 3. válaszolóval.
2012. júl. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!