Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lehet felmondani a nemzetk...

Nem lehet felmondani a nemzetközi egyezményeinket, amelyek tiltják a halálbüntetés bevezetését?

Figyelt kérdés
az ENSZ-ben 1989-ben elfogadott Polgári és Politikai Jogok Nemzetközi Egyezségokmányáról (1995) és az 1950-ben elfogadott Római Egyezményként ismert, Emberi jogok és alapvető szabadságok védelméről szóló megállapodásról és annak kiegészítő jegyzőkönyveiről van szó.

2012. júl. 16. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Ha kilépnénk az EU-ból, bevezethetnénk. Az USA, Észak-Korea és Fehéroroszország is tagja az ENSZ-nek, mégis van ezekben az országokban halálbüntetés, szóval minket csak az EU akadályoz.
2012. júl. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Hogyne lehetne, mindent lehet. Az EU-ból se kéne kilépni. De abban a pillanatban, hogy az egyezményt felmondjuk olyan támadások érnék Magyarországot és a kormányát, aminek a vége vagy egy erőszakos külföldről támogatott puccs (narancsos, rózsás forradalom...stb.) vagy a gazdasági nyomás miatt engedni kéne és a kormány belebukna. Mert ilyet Magyarországnak soha nem engednének.
2012. júl. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Dehogynem. Mért ne lehetne?
2012. júl. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én visszavezetném a halálbüntetést és orbán-matolcsy lenne az első 2 jelölt az ácsmunka tesztelésére


ők tényleg megérdemlik

2012. júl. 17. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
De a harmadik hadd legyen Bándy Kata gyilkosa!
2012. júl. 17. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 yossarian44 ***** válasza:

A halálbüntetést okkal tiltották be.


Egyrészt azért, mert nincs visszatartó ereje, aki gyilkol, az vagy nagyon dühös, és akkor akármi a büntetés, megteszi, vagy véletlenül teszi, akkor szintén nem tartja vissza, vagy beteg, akkor megint értelmetlen a halálbüntetéssel való riogatás, vagy nyereségvágyból teszi, akkor meg alapból arra apellál, hogy nem fogják elkapni.


Ellenben a halálbüntetés nagyon jó arra, hogy már csak statisztikai szükségszerűségből megöljünk pár évente egy-két ártatlan embert is. Ha a társadalom erre felhatalmazást ad, akkor a halálbüntetés logikája szerint a társadalom ugyanúgy megérdemli a halált, mivel ártatlan embert ölet meg, készakarva.


Nagyon jó, hogy vannak ilyen tiltások, így politikusok nem tudnak olcsó népszerűséget szerezni a halálbüntetés lebegtetésével a vérszomjasabb rétegek előtt.


Én magam részéről egy költségkímélő életfogytiglant tartok szimpatikusnak. A cella nem kell, hogy nagy legyen, a fűtést nem kell magasra tekerni, a kaja sem kell, hogy jó legyen. Ha meg valaki ártatlanul lesz életfogytos, akkor még mindig bebizonyosodhat az ártatlansága, és ki lehet engedni, a halott embert viszont már nem nagyon lehet feltámasztani.

2012. júl. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tiltakozni akkor kellett volna, amikor aláírtuk az erre vonatkozó megállapodást, persze a magyaroknak nem erőssége az előrelátás. Bizonyára fel lehetne mondani, de nem lenne egyszerű és több kárt okoznánk vele magunknak, mint amennyi "hasznot" a halálbüntetés hozna.

És valóban, a halálbüntetésnek úgy nincs visszatartó ereje, hogy 20-30 évig még fellebbezgetnek össze-vissza; csak és kizárólag a statáriális végrehajtásnak lenne elrettentő ereje, vagy legalábbis ha mondjuk 1 éven belül végrehajtanák a kivégzést, de végleges megoldást ez sem adna.

2012. júl. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!