Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik ma "a zsidók" Magyarországon?

Kik ma "a zsidók" Magyarországon?

Figyelt kérdés

100-200 vagy több éve ezt nagyon egyszerűen meg lehetett állapítani: más kultúra, más öltözék, más nyelv stb. De most kik a zsidók? Mert zsidó vallású ember összesen 13 és fél millió van az egész világon, ami elenyésző szám, szóval nyilván nem vallási alapon állapítják meg.


Ha cigányokról mondanak rasszista sztereotípiákat (cigánybűnözés stb), azt természetesen elítélem, de sokkal jobban meg tudom érteni a logikáját, hiszen alapulhat olyan rossz hétköznapi tapasztalaton, ami a rasszistává válókat érte. De milyen tapasztalatokat szereztek a rasszisták, hogy mindenkit lezsidóznak, aki nem cigány és nem szimpi nekik?


Kik a zsidók pontosan név szerint, ma Magyarországon, akikről szó van? És honnan tudjátok pontosan, hogy zsidó? Nagytőkéseket és politikusokat írjatok, ne olyanokat, hogy XY rabbi... Dajcs Tamáson és Szegedi Csanádon kívül, ezt a kettőt én is tudom.


2012. júl. 11. 12:19
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
Hát nem lettem okosabb, pedig még kurucinfón is próbáltam művelődni, de ott sem magyaráznak. Azért köszi a válaszokat.
2012. júl. 11. 14:25
 22/42 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező: ne próbálj értelmes válaszokat várni egy sötét barlangból. Az előbb az egyik kedves válaszoló kifejtette, hogy az a zsidó, aki nem támogatja a Jobbikot. Most tudtam meg, hogy én is zsidó vagyok, a mintegy 9400000 nem Jobbik támogató honfitársammal együtt.
2012. júl. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
0%

Ne legyél már ilyen balfax. Tessék!

[link]

[link] _(a-l)

[link] _(m-z)

2012. júl. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 Pro Patria ***** válasza:
28%

Kedves Kérdező!


"Valaki magyarázza már el értelmesen légyszi, hogy miért utálja a zsidókat a magyarok kétharmada..."

"A magyarok kétharmada gondolkodik így, de miért?"


Gondolom erre gondolsz:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__314..


És pláne ne egy egy-két ezer fős felmérés.

2012. júl. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:

"a zsidók túl nagy hatalommal rendelkeznek az üzleti életben

a zsidók túl nagy hatalommal rendelkeznek a nemzetközi pénzpiacokon


Ez hol "antiszemitizmus"?"


A hangsúly a TÚL NAGY-on van, ez teszi antiszemitává a választ. Bár gondolom szerinted a zsidó törvények sem voltak antiszemiták a Horthy-korszakban.


"a zsidók még mindig túl sokat beszélnek arról, hogy mi történt velük a holokauszt alatt"


Mégis miről beszélnének a zsidók, mikor ők a holokausztot élték át? A ruandai népirtásról? Vagy úgy beszéljenek a holodomorról, hogy ott sem voltak? Bárkinek meg van hozzá a joga, hogy Sztálin bűneiről készítsen filmeket vagy írjon könyveket, ha őt az érintette. Arról miért a zsidók tehetnek, hogy ezt senki nem tette meg?

2012. júl. 11. 15:00
 26/42 Pro Patria ***** válasza:
4%

"A hangsúly a TÚL NAGY-on van, ez teszi antiszemitává a választ."

- Túl nagy befolyásuk van. Ki vitatja az angol fontot bedöntő, több országból kitiltott Soros György, a magyar állam teljes aranykészletét eladó Surányi, az arany árfolyamát szabályozó Rothschild-dinasztia, és a többi befolyásos pozíciókban lévő, egymással összefonodó társaságok láttán? Elolvastad egyáltalán a vitát?

A kínaiaknál is ugyanúgy ezt mondják, mégse kapja meg senki, hogy "antikínista".


"Bár gondolom szerinted a zsidó törvények sem voltak antiszemiták a Horthy-korszakban."

- Tök ideillő megszólalás, de lássuk:


A Numerus Clausus, amire úgy hivatkoznak, mint "Európa első zsidótörvénye", NEM zsidótörvény volt, mindenkire vonatkozott: Magyarország minden nemzetisége az össznépességben elfoglalt arányának megfelelően vehet részt a felsőoktatásban. Ez legkellemetlenebbül éppen a hazai németséget érintette...

Mellesleg ugyanez a katonai behívóknál ugyanígy létezett, azaz nem lehetett több nemzetiségit behívni, mint amekkora az arányuk volt a népességben, vagyis nem úgy volt, hogy "behívunk pár románt, legalább megszabadulunk tőlük". Ez persze már nem galád fasizmus, ugye? Teljesen korrekt. Egyelőek a terhek, egyenlőek a jutalmak.


Aztán, a '30-as években voltak valóban zsidókra vonatkozó törvények, például a vegyesházasságok tiltása. Tekintetbe véve, hogy a zsidók önmaguk voltak olyan sznobok és pökhendiek, hogy tiltották a "gójokkal" való keveredést, sőt, kiközösítették az ilyeneket, nem értem a felháborodást:


"Sógorságot se szerezz ő velök, a leányodat se adjad az ő fioknak, és az ő leányukat se vegyed a te fiadnak;

Mert elpártoltatja a te fiadat én tőlem, és idegen isteneknek szolgálnak; és felgerjed az Úrnak haragja reátok, és hamar kipusztít titeket."

Mózes V. könyve, 7 fej. 3.


Mondjak még?:

"Ugyanazon napokban meglátogatám azokat a zsidókat, kik asdódi, Ammonita és Moábita asszonyokat vettek feleségül.

És fiaik felerésze asdódi nyelven beszél vala, és nem tudnak vala beszélni zsidóul, hanem egyik vagy másik nép nyelvén.

Annakokáért feddődém velök, és megátkozám őket, és megverék közülök néhányat, és megtépém őket, és megesketém őket Istenre: Bizony ne adjátok leányaitokat az ő fiaiknak, és ne vegyetek leányaik közül feleséget fiaitoknak és magatoknak.

Avagy nem ebben vétkezett-é Salamon Izráel királya? Noha nem volt sok nép között hozzá hasonlatos király, a kit szeret vala az ő Istene és királlyá tette vala őt Isten egész Izráel fölött; őt is bűnre vivék az idegen asszonyok:

És néktek engedjünk-é, hogy cselekedjétek mindezen nagy gonoszságot, vétkezzetek Istenünk ellen, idegen asszonyokat vévén feleségül?

Jójadának (ki Eliásib főpapnak fia vala) fiai közül is egy veje vala a Horonitbeli Szanballatnak, elűzém azért őt tőlem.

Emlékezzél meg ő rólok én Istenem, a papságnak és a papság szövetségének és a Lévitáknak ilyen megfertőztetéséért!

És megtisztítám őket minden idegenektől és rendtartást szabék a papoknak és a Lévitáknak, kinek-kinek az ő dolgában.

A fa hozására is bizonyos időkben és az első zsengékre. Emlékezzél meg én Istenem az én javamra!"

Nehémiás könyve, 13. fej. 23-31.


(Eleve vicces, ahogy az igazi hithű ortodox zsidók rettegve vigyáznak a vérük tisztaságára - ma sem házasodhat össze egy arab és egy zsidó Izraelben - de ugyanezért a náciknál már el vagyunk borzadva, hogy micsoda sovinizmus. Igen képmutató...:)


Ellenben sehol nem látok bennük gettósításokra, tömeges kivégzésekre, deportálásokra, vagyonelkobzásokra vonatkozó előírásokat, semmi ilyet. A németországi zsidó törvényeket (még a sárga csillag viselését sem!) nem engedélyezte bevezetni itt, Magyarországon Horthy.

Mellesleg ami végképp undorító, hogy ezek a törvények is csak azért kapnak ekkora visszhangot, mert zsidókról van szó. Ez is igen felkelti az igazságtalanérzetet a folyton faiszta-veszélyt károgóktól, mikor Szlovákiában a magyarokat kirekesztő Beneš-dekrétumokat tényleg államilag megerősítették (nemhogy kárpótlást kaptunk volna bárkitől is...), és ekkor senki nem írt semmi rettegő-levelet.


"Mégis miről beszélnének a zsidók, mikor ők a holokausztot élték át? A ruandai népirtásról? Vagy úgy beszéljenek a holodomorról, hogy ott sem voltak?"

- Nem az a baj, hanem hogy ezt a fájdalmat "exportálják" a többi népnek is. Mi senkitől nem várjuk, hogy mindennél előbbrevalónak kezeljék a saját tragédiánkat, nem használjuk ki politikai ütőkártyának az áldozatok emlékét, nem képviseltetik a világon mindenhol az érdekünket (a naponta megvert magyarok miatt mikor szólal fel az "aggasztó állapotokról" az amerikai kormány?), nem perelünk be vonattársaságokat "kártérítésre", mint Izrael a MÁV-ot.

2012. júl. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%
A Metapédia aztán nagyon megbízató forrás. Károly herceg is zsidó szerintük. :D
2012. júl. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:

Pro Patria: A vitát még nem olvastam el, mindjárt megteszem, de jól sejtem, hogy az Illuminatiról és az Új Világrendről lesz szó benne?


Nem akarlak elkeseríteni, de Mózes zsidó volt. Nem olvastam a teljes Bibliát, mert nem vagyok vallásos, csak Máté evangéliumát és abban Jézus vagy hússzor elmondja, hogy a tanításai és a megváltás kizárólag IZRAEL NÉPÉRE VONATKOZNAK, az ő népe Izrael népe stb. Most akkor mi van? Van amit szó szerint kell érteni, van amit nem? Vagy minden keresztény = Izrael népe?


Azért nem lehet zsidó törvényeket és cigány törvényeket hozni, mert civilizált kultúrában minden ember egyenlő és ha valaki egy adott ország állampolgára, akkor teljesen mindegy milyen származású és milyen színű a bőre, csak az állampolgársága számít. Ha valakit megkülönböztetsz másoktól a származása alapján, azzal kirekeszted a társadalomból, azzal azt mondod, hogy te nem tartod őt egyenrangú állampolgárnak.


"Nem az a baj, hanem hogy ezt a fájdalmat "exportálják" a többi népnek is"


Szerinted rá lehet kényszeríteni az embereket, hogy nézzenek kötelező jelleggel holokausztról szóló filmeket? Senki nem kényszerít senkit, mindenki azt néz, amit akar. Ez pontosan ugyanolyan téma, mint a homoszexualitás. Azért van állandóan előtérben, mert sok homoszexuális embert bántalmaznak kizárólag a szexuális orientációja miatt, semmi másért. Zsidókkal ugyanez a helyzet, azért emlékeztetnek történészek a holokausztra, mert az is ilyen kirekesztéssel, bántalmazásokkal és gyilkosságokkal kezdődött, mint ami most megy és biztos tudod, mi lett a vége.

2012. júl. 11. 16:24
 29/42 Dick Esmen ***** válasza:
75%
Akit a szélsőjobb annak kiállt ki.
2012. júl. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

"de úgysincs semmi beleszólásuk se a politikai se a gazdasági életbe."

ha! ezen most jót nevettem. Álmodj királylány...

2012. júl. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!