Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik ma "a zsidók" Magyarországon?

Kik ma "a zsidók" Magyarországon?

Figyelt kérdés

100-200 vagy több éve ezt nagyon egyszerűen meg lehetett állapítani: más kultúra, más öltözék, más nyelv stb. De most kik a zsidók? Mert zsidó vallású ember összesen 13 és fél millió van az egész világon, ami elenyésző szám, szóval nyilván nem vallási alapon állapítják meg.


Ha cigányokról mondanak rasszista sztereotípiákat (cigánybűnözés stb), azt természetesen elítélem, de sokkal jobban meg tudom érteni a logikáját, hiszen alapulhat olyan rossz hétköznapi tapasztalaton, ami a rasszistává válókat érte. De milyen tapasztalatokat szereztek a rasszisták, hogy mindenkit lezsidóznak, aki nem cigány és nem szimpi nekik?


Kik a zsidók pontosan név szerint, ma Magyarországon, akikről szó van? És honnan tudjátok pontosan, hogy zsidó? Nagytőkéseket és politikusokat írjatok, ne olyanokat, hogy XY rabbi... Dajcs Tamáson és Szegedi Csanádon kívül, ezt a kettőt én is tudom.


2012. júl. 11. 12:19
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
17%
Baló György, Morvai Krisztina exférje. Morvai is félig zsidó.
2012. júl. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
1: De Morvay antiszemita diplomadolgozatot adott be már az egyetemen, hogy mehetett így hozzá Balóhoz? Ha meg kizárólag a pénzéért, mint egy prostituált, az külön hányingert keltő, hogy egy ilyen nő politikus lehet Magyarországon.
2012. júl. 11. 12:26
 3/42 anonim ***** válasza:
25%
akiknek nincs fitymájuk.
2012. júl. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

Ez is baromság, mert muszlimoknak sincs fitymájuk, meg másnak sem, akiknek úgy tetszik jobban +higiéniai okok. Ettől még nem lesz valakiből zsidó.


Ráadásul nekem sincs fitymám, mert nőnemű vagyok, zsidó lennék akkor?

2012. júl. 11. 12:31
 5/42 anonim ***** válasza:
52%
Köves Slomó (született Köves Máté)
2012. júl. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
5: mondtam, hogy ne rabbikat légyszi...Azokról én is tudom, de úgysincs semmi beleszólásuk se a politikai se a gazdasági életbe.
2012. júl. 11. 12:41
 7/42 anonim ***** válasza:
54%
Sok afrikai törzsnél is van körülmetélés.
2012. júl. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
85%
Amennyire én észrevettem, ma jellemzően azt tekintik "zsidónak", aki figyelembe veszi a gazdasági és politikai realitásokat, és/vagy nem volt még erotikus álma arról, hogy visszafoglaljuk Erdélyt. Semmi köze a származáshoz.
2012. júl. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
27%
Tele van a net ismert közéleti személyek neveivel abc sorrendben még youtubeos videó is van.
2012. júl. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
58%
Idézzem a klasszikust, hogy az a zsidó akiről azt mondják?
2012. júl. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!