Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nagyon ciki, hogy én most is...

Nagyon ciki, hogy én most is a Fideszre szavaznék?

Figyelt kérdés

Munkahelyen, barátok között ha szóbakerül ilyesmi, mindenki Orbán Viktort szidja, de az igazság, hogy én jelenleg (és szerintem 2014-ben is így lesz) a Fideszere szavaznék. Tény, hogy néhány lépésükkel nem értek egyet, de úgy gondolom, hogy náluk csak rosszabbra lehetne szavazni.


25/F



2012. jún. 23. 20:03
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
63%
30-as megválaszolt helyettem. Így igaz ahogy írja.
2012. jún. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
A te döntésed, és szerintem ne törődj mások véleményével.
2012. jún. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 Pro Patria ***** válasza:

tegnapelőtt 13:22-es és 13:50-ös!


Gratulálok! Végre olyat látok, amiről azt hittem, sosem fogom, értelmes vitakultúra kialakulását! Érvek és ellenérvek ütköznek, szidalmazások nélkül! Így kell ezt!


"Itt nem a képviselők fizetéséről van szó, bár azt sem csökkentették"

- De, maximalizálták 700 ezer forintban, és nem lehet semmilyen egyéb bevételük, nem vállalhatnak mellékállást sem, csak akkor, ha ingyen teszik. És - ahogy a válaszoló mondta - a képviselők számát is lecsökkentették.

Szóval ez így igaz.


"hanem drasztikusan növelték az egykulcsos adóval."

- Erről már korábban írtam véleményt, kimásolom:

"Az egykulcsos adórendszer megítélése nagyon kettős...

Egyfelől ne felejtsük el, hogy a felkapaszkodott újgazdagok mindig, mindenkor minimáljövedelemre jelentették be magukat, a vállalkozások dolgozóit is minimálbérért alkalmazzák papíron, és természetesen maga a cég is "veszteségesen működik" (holott épp bővítik...)

Ilyenkor joggal mondják, hogy: Oké, akkor mostantól mindenki egyformán fizeti az adót, és nincs trükközés! Ebből a szempontból teljesen ésszerűnek tartom.


Másfelől igaz, hogy így a szegények mégszegényebbek lettek, a rendszabályoknak megfelelően fizető gazdagok pedig méggazdagabbak.

Magam részéről mindenképp akarnám a többkulcsos adórendszer visszaállítását, de valahogy mégis ki kell szűrni az adócsalókat. Na de hogy...?

Azt mindig tudjuk, hogy mi a rossz, de megoldást már kevesebben tudunk mondani."


Eddig az idézet, és most vissza a kommentedhez.


"De mondjuk szó van arról, hogy Simicska 10-szeres áron újít fel vasutat, és csinál minden egyebet, több ezer milliárdos tételben"

- Ezt mutasd meg légyszives, pontosan miről is van szó.


"most a valódi helyi farmerek kiszorításával és semmibe vételével kiosztottak a hűbéreseknek egy csomó állami földet"

- Sajnos ez - ha nem is olyan mértékben, mint itt írod - igaz. Ángyán ezért is mondott le, de azóta saját állítása szerint megnyugtató irányban történtek változások az ügyben:

[link]


"és mennek a 10 és 100 milliárdok olyan játékszerekre, mint stadionépítés"

- A stadionépítés tényleg egy rohadt felesleges dolog. Erre is kimásolom az ide vonatkozó részt az említet kommentemből:

"Azt is szerencsétlen lépésnek tartom, hogy most stadionokat építsünk többszáz millióért. Ismerjük el: a magyar foci silány. Nem vonz nézőket. A legnagyobb tétmeccseken is alig-alig vannak kint emberek a stadionokban – mert egyszerűen a magyar foci nem olyan színvonalas, hogy közönséget csábítson a nézőtérre.

Ilyen ínséges időkben tehát egy-egy focistadiont építeni – amikről egyébként már most tudjuk, hogy nem fognak hasznot termelni az államnak, a magyar foci minősége miatt – egyszerűen súlyos pénzkidobás, ami még ha feltétlenül akarják is, de semmiképpen ne most!"


"Kossuth tér-építés"

- Olyan nagy változások nem fognak történni, csak helyreállítják, amit a kommunisták alakítottak rajta. Ez pedig erkölcsi szempontból is jogos, és nem utolsó sorban országimázs szempontjából is.


"meg Marslakók-gyártás"

- Én azt, hogy próbálnak életet lehelni a magyar filmiparba - akármilyen gyengécskék is ezek a próbálkozások még - alapvetően pozitívnak tartom.

Még mindig inkább ide menjen a pénz, mint nokiás dobozokba...

2012. jún. 26. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 Pro Patria ***** válasza:
Ja, és bocsánat, hogy a kérdésedre is válaszoljak, kedves Kérdező: ne mások elvárása szerint dönts! Ne a társadalomhoz igazodj ilyen kérdésekben, ne érezd azt, hogy "meg kell felelned". Ez pontosan az a kérdés, ami a te magánügyed, és a te véleményed - ha megalapozott - semmivel sem ér kevesebbet másokénál.
2012. jún. 26. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

04:00! "De mondjuk szó van arról, hogy Simicska 10-szeres áron újít fel vasutat, és csinál minden egyebet, több ezer milliárdos tételben"

- Ezt mutasd meg légyszives, pontosan miről is van szó.


Itt egy friss példa rá.


Mi kerül kilométerenként 70 millió forintba?

Bevezetem.hu | 2012. június 25. 17:12:53


[link]

2012. jún. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

"Itt nem a képviselők fizetéséről van szó, bár azt sem csökkentették"

- De, maximalizálták 700 ezer forintban, és nem lehet semmilyen egyéb bevételük, nem vállalhatnak mellékállást sem, csak akkor, ha ingyen teszik. És - ahogy a válaszoló mondta - a képviselők számát is lecsökkentették.

Szóval ez így igaz.


Ezekhez a megállapításokhoz csak azt szeretném hozzátenni hogy burkolt fizetésemelést csak adott Orbán és a Fidesz a képviselőknek és az összes kormánytagnak! Jelesül az egykulcsos adó és a családtámogatás, minek hatására százezrekkel emelkedett ezen kormánytagok és képviselők jövedelme, mégis csak kijátszották maguknak a több jövedelmet.

A kisemberek örülnének ha a teljes fizetésük annyi lehetne mint amennyivel Orbán megemelte a kormánytisztviselők és a saját fizetését!!

A képviselők számát ugyan csökkentette de a helyükre kétszer annyi államtitkárt alkalmaz!

A tényeket nem kellene elhalgatni és kozmetikázni mert a rész igazságok tévútra vezetnek, láthatjuk hogy az Orbán rész igazságai sem képesek az Országot elindítani a fellendülés útján! sőt még a Bajnai által átadott szintet sem tudja tartani csak úgy hogy adók garmadát zúdítja a kisemberekre! lásd 28 új adót vezetett be Orbán a kormányzása két esztendeje alatt. Ezért aztán az ő kormányzásának hatékonyságáról kilehet mondani hogy egyenlő a nullával, és ez nem csak az én véleményem ezt a véleményt nem egy jobboldali gazdasági szakember is alátámasztja.

2012. jún. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

"meg Marslakók-gyártás"

- Én azt, hogy próbálnak életet lehelni a magyar filmiparba - akármilyen gyengécskék is ezek a próbálkozások még - alapvetően pozitívnak tartom.

Még mindig inkább ide menjen a pénz, mint nokiás dobozokba...


Nos megy a nokiás dobozba is tudjál róla aki olvassa a híreket az látja.

A Magyar filmgyártást meg majd akkor támassza fel ha a Magyar gazdaság teljesítőképessége ezt megengedi!


Ha a gyerek éhezik nem veszünk plazma televíziót több százezer forintér ugyebár! Célszerűség?? Észszerűség?? Hatékonyság??

2012. jún. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

"Kossuth tér-építés"

- Olyan nagy változások nem fognak történni, csak helyreállítják, amit a kommunisták alakítottak rajta. Ez pedig erkölcsi szempontból is jogos, és nem utolsó sorban országimázs szempontjából is.


Erre sincs most pénz! majd ha a gazdaság beindult akkor talán lehet ezzel is foglalkozni Ez is csak a fölösleges kiadásokat növeli. Célszerűség??


Persze azt hozzá kell tenni hogy a történelmünket akkor sem tagadhatjuk meg ha már jólétet sikerült teremteni.

2012. jún. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 Pro Patria ***** válasza:

Kedves 71%-os válaszoló!


"Jelesül az egykulcsos adó és a családtámogatás, minek hatására százezrekkel emelkedett ezen kormánytagok és képviselők jövedelme, mégis csak kijátszották maguknak a több jövedelmet."

- Az egykulcsosról elmondtam a véleményemet. A családtámogatás a fideszes képviselőkre vonatkozik, vagy a családokra?


"A Magyar filmgyártást meg majd akkor támassza fel ha a Magyar gazdaság teljesítőképessége ezt megengedi!

Ha a gyerek éhezik nem veszünk plazma televíziót több százezer forintér ugyebár! Célszerűség?? Észszerűség?? Hatékonyság??"

- Ez így igaz, de láthatóan nem is nagyon erőltetik még, csak gyengébb próbálkozások vannak.


"Erre sincs most pénz! majd ha a gazdaság beindult akkor talán lehet ezzel is foglalkozni Ez is csak a fölösleges kiadásokat növeli. Célszerűség??

Persze azt hozzá kell tenni hogy a történelmünket akkor sem tagadhatjuk meg ha már jólétet sikerült teremteni."

- Ez nem a történelem elhazudása, átírása, hanem az azzal való szakítás, az attól való elhatárolódás. Más esetben ezt kifejezetten el is várják, és ez nem különbözik a többi szégyenfolttól.

2012. jún. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
17:18! Akkor leírom részletesen mi ebben a sumák,Ezt írod "A családtámogatás a fideszes képviselőkre vonatkozik, vagy a családokra?" Mindenkire vonatkozik a család támogatás viszont az adó jóváírást ami a családtámogatás része azt kisjövedelműek egyáltalán nemtudják igénybe venni a közepes jövedelműek kis mértékben és akik nagymértékben jóljárnak azok a nagyjövedelműek márpedig az köztudott hogy a kormánytagok képviselők jólkeresnek vagy például a Miniszterelnök az igenjól keresők körébe tartozik ennélfogva bizony ők többszázezer Forintos adókedvezményt vehetnek igénybe. és még ezt a sumákot az is szinezi hogy most eltörlik a kétmilliós felsőhatárt a köz szférában! csak oda jukadunk ki hogy maguknak és a gazdagoknak osztogatják a kisemberek zsebéből kikotrogatott adóforintokat, mindenki jóljár mondta még nemrégen Viktor igazat mondott???
2012. jún. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!