Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nagyon ciki, hogy én most is...

Nagyon ciki, hogy én most is a Fideszre szavaznék?

Figyelt kérdés

Munkahelyen, barátok között ha szóbakerül ilyesmi, mindenki Orbán Viktort szidja, de az igazság, hogy én jelenleg (és szerintem 2014-ben is így lesz) a Fideszere szavaznék. Tény, hogy néhány lépésükkel nem értek egyet, de úgy gondolom, hogy náluk csak rosszabbra lehetne szavazni.


25/F



2012. jún. 23. 20:03
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
97%
#12: Sajnos én se tudok senkit ajánlani, mert nagyrészt egyetértek azzal, amit írtál, de ettől még a FIDESZ-t zárjuk ki! Van még 2 év, addig majd csak meglátjuk.
2012. jún. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Senki nem nyitott szemmel születik, idővel talán te is megtérsz...
2012. jún. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
44%

"Jobbik: a romaellenessége nem is lenne hülyeség, de a középkori mentalitásával (pl. homoszexualitás büntetése) és az EU-ellenességével pillanatok alatt erkölcsi értelemben is balkáni szintre süllyednénk, nem beszélve arról, hogyha kilépnénk az EU-ból, akkor a boltokban nem lenne ekkora kínálat, és az lenne, mint 40 évvel ezelőtt, hogy egy átlagembernek 3 évet kellene várni egy Zsigulira. Ez sem jó választás. "



Nézd, ha tényleg ennyire sötét vagy, akkor talán jobb ha el sem mégy szavazni... :)

2012. jún. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
82%

"AKKOR MÉGIS KIRE KELLENE SZAVAZNOM???"


Muszáj valakire szavazni? Ha mindenképpen el akarsz menni szavazni, akkor még mindig opció, hogy szándékosan érvénytelenül szavazol, az is egy ugyanolyan politikai véleménynyilvánítás (sőt), mint ha valamelyik párt mellé raknál X-et.


Másik, hogy nem feltétlenül kell arra szavazni, akinek van esélye kormányozni - lehet olyan pártra is szavazni, amelyik úgyse fog kormányközelbe jutni, de nem is ezért szavazol rájuk, hanem hogy bent legyenek az erőegyensúly kedvéért.


Én pl. múltkor az MSZP-re voksoltam, nem azért, mert a kormányzásra alkalmasnak tartottam volna őket, de ez nem is számított, mert egyértelmű volt, hogy kormány közelébe nem fognak kerülni, viszont az is tiszta volt, hogy bejutnak a parlamentbe, tehát nem veszik el a szavazatom - tehát arra pont jó volt, hogy a Fidesz 2/3 ellen rakjak egy szavazatot.

2012. jún. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
40%

"de a középkori

mentalitásával (pl.

homoszexualitás büntetése) és

az EU-ellenességével pillanatok"


Látszik hogy itt nem a Jobbikkal van baj, hanem az emberi értetlenséggel. A Jobbik nem a homokosokat büntetné, hanem azokat -teszem hozzá nagyon helyesen- akik a devienciát hirdetik! Ezt miért olyan k.rva nehéz megérteni? Miért mosdatod az agyad a médiával?

A másik meg hogy nem eu ellenesek, hanem Magyarországpártiak. Akinek egy csöpp esze van az tudja, hogy az euval csak vesztettünk . Ha nem zsákmányolná ki az országot nem lennének eu ellenesek. Fel bírod fogni?

2012. jún. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
69%

"Hogy képzeled, hogy itt Európa közepén mi kilépjünk az Európai Unióból"


Jobbiktól függetlenül (!) nem egy tanult és szép időket megélt közgazdásztól és egyetemi professzortól hallottam, hogy az EU kizsákmányolta a kölcsönök visszatérítésével Görögországot, hogy pumpálták beléjük a pénzt, de csak az eddig visszavett haszon jóval magasabb, mint a bele adott pénz, habár még mindig rengeteggel tartoznak. És a következő pedig nem más, mint MI és Portugália. Nem kell ehhez Jobbik, hogy lásd benne a rációt, ha nem is hiszel el minden szót (ahogy én sem), ha csak fenntartással kezeled. Ha alpári akarnék lenni, azt mondanám: Kinyalhatjuk az EU s.ggét, az ő szemükben akkor is csak szolgák maradunk és nem fogják hagyni, hogy virágozzon az ország, mert félnek, hogy az az ő kárukra lenne, világháborús vesztesek vagyunk és azok is maradunk.


Mellesleg az országban SOHA nem volt igazi, nyugati értelemben vett demokrácia, MÉG MOST SEM! Egy meghatározott csoport játszik csak szerepet a politikában, aminek a Jobbik nem részese, s lehetséges, hogy az eszközeik rosszak, de itt az a kérdés: Mi kis emberek hagyjuk-e, hogy továbbra is mi fizessünk magasabb adót, miközben drága politikusaink (s az egyéb adócsaló cégtulajok) az adómentességet élvezzék a saját cégeiken keresztül, amiknek még a nevét sem tudják és hogy a cigányasszony, aki a szomszédban él és hat négy éven aluli gyerekét viszi minden nap (és megint terhes) kilopja a szánkból az ételt?


Nem, akármit hihettek, nem vagyok antiszemita, nem vagyok Jobbikos, csak azt tudom, hogy undorító dolgok folynak nem csak az országban, de az EU-ban is és áltatja magát, aki azt képzeli, hogy az EU a megtestesül jótétemény.

2012. jún. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
93%
A Fidesz önjelölt kontár senkik gyülekezete! a fülkeforradalmár sem kivétel ez alól csak a hőzöngés megy de az nagyon eredmény szinte semmi. Még a Bajnai által átadott szintet sem tudták megőrízni. Menniük kell! Egy baloldali koalíciónak van esélye szerintem és ha megtudják nyerni maguknak Bajnait és felkérik egy szakértői kormány megalakítására akkor talán van esélyünk a felemelkedésre ha nem és marad a hebehurgya fidesz az ő hebehurgya kedves vezetőjével akkor marad az ötletelés a szakmaiatlan tüzoltó munka ami láthatóan csak egyre lejjebb és lejjebb viszi az Országot.
2012. jún. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
93%

#16: Köszönöm a visszajelzést. Nagyon megcáfolni se akarom, csak bedobnék egy kulcsszót, azt hogy geopolitika. Szóval Magyarország itt van Európa közepén, és ez tény. Ebből az következik, hogy mi vagy Európában európaiként tudunk megélni, vagy sehogy. Én elhiszem, hogy a fejlettebb országok igyekeznek visszaélni az elmaradottabb országok kiszolgáltatottabb helyzetével, de erre nem az a válasz, hogy akkor hagyjuk a p'csába az egészet, és legyen Irán a barátunk. Mert egyrészt nem lesz, másrészt meg az ilyesmi geopolitikai alapon nem is működik.


Sajnos a mi országunk vezetői hozták olyan helyzetbe az országot, amivel az erősebbek vissza tudtak élni. Mi privatizáltunk nekik ingyen mindent, mi kötöttünk rossz szerződéseket, a mi vezetőink nem törődtek a nemzeti érdekekkel. És nem úgy kell törődni, ahogy Orbánék, hogy nekimegyünk mindenkinek, mert ez kudarcra van ítélve. Hanem meg kellett volna találni a helyünket itt Európában, mint ahogy például Szlovénia. Ők nagyon jól megközelítették az osztrák életszínvonalat és GDP-t, de Csehország, Szlovákia és a balti államok is sokkal sikeresebbek, és eszük ágában sincs Európán kívüli megoldásokhoz folyamodni. Mi meg miért szakadunk le és miért akarunk leválni?

2012. jún. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

#18 Igazad van abban, hogy a mai világban az EU nélkül nem tudunk megélni, ezt láthatjuk akár a történelem könyvet lapozva, akár a térképre tekintve, vagy szimpla józan ésszel belegondolva. Csak annyit mondok, hogy ami ma megy az országban, az évszázadok szüleménye és mind tudjuk, hogy ez 4 év alatt nem fog változni, akár FIDESZ, akár Jobbik, akármi más, maximum folytatódik: aki szegény, az szegényebb lesz, aki gazdag, az gazdagabb. Alapvetően az átlag magyar mentalitással van probléma és sajnos a gondok szőnyeg alá söprésével nem oldódik meg semmi.

Alapvető gondunk, hogy nincs mihez hasonlítanunk a parlamentáris demokráciát, mert itt a rendszerváltás után egyik napról a másikra akarták megteremteni úgy, hogy senkinek gőze sem volt róla, mi is az és még mindig csak a "Tanulóvezető táblával" haladhatunk.

2012. jún. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%

Hol van a kétharmad ha nálatok is mindenki Orbánt szidja? Szerintük még mindig nagy a fölényük.

Szavazz rájuk, szükségük van rád!

2012. jún. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!