Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nagyon ciki, hogy én most is...

Nagyon ciki, hogy én most is a Fideszre szavaznék?

Figyelt kérdés

Munkahelyen, barátok között ha szóbakerül ilyesmi, mindenki Orbán Viktort szidja, de az igazság, hogy én jelenleg (és szerintem 2014-ben is így lesz) a Fideszere szavaznék. Tény, hogy néhány lépésükkel nem értek egyet, de úgy gondolom, hogy náluk csak rosszabbra lehetne szavazni.


25/F



2012. jún. 23. 20:03
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
69%

Az a szép, hogy mindenkire lehet szavazni, a te dolgod.

Viszont az ciki, hogy érdekel ki mit szól hozzá. kinek akarsz megfelelni? senkinek semmi köze hozzá.

Jobbik szavazó. :)

2012. jún. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
78%

Igen. Én nem tartom magam egy lángésznek, de én már legalább 2009. óta tudom és látom, hogy az orbánizmus=katasztrófa minden vonalon. Nekem elég volt pl. egy kötcsei beszéd a viták feleslegességéről, az évtizedekre berendezkedő "centrális erőtérről", hogy lássam: Orbán egy leválthatatlan diktatúrát akar a nyakunkba ültetni. Azt én se gondoltam előre, de az elmúlt 2 év mindenkit meggyőzhetett arról, hogy a gazdaságban viszont tök pancser Orbán is, meg a "jobbkeze" is. A FIDESZ úgy fosztotta meg az országot a szabadságtól, hogy közben nyomorba is dönti. És ez már tragikus. Ha előre nem is látták sokan ezt a rémtörténetet, azért ahogy látod, ma már ez a hívők egyre szűkülő rétegén kívül mindenkinek evidencia.


Ha te ezt így magadtól nem kapisgálod, és még mindig ott tartasz, hogy hát van egy-két rossz "lépés", de azért elmegy így a szekér, akkor csak sajnálni tudlak. Ezektől szerintem bármi áron meg kell szabadulni, vagy ha nem, akkor egy közép-ázsiai önkényuralomban találjuk magunkat középkori életnívóval pillanatok alatt.

2012. jún. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
91%
Én a fidesz-kormányzatból leginkább az őszinteséget és az átláthatóságot hiányolom. Miért nem lehet megszorításnak nevezni a megszorítást? Miért kell engedni, hogy Simicska Lajosok kapják az összes állami megrendelést, és a haverok a földeket? Miért nem lehet ennek az országnak egy olyan kormánya, amely nem a pártársak meggazdagodását tartja prioritásnak? Miért vagyunk mi, magyarok, ennyire szerencsétlenek és - ne haragudjon senki - ostobák?
2012. jún. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
72%
Röviden: te nem vagy normális, de meg is érdemled!
2012. jún. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
92%
Tulajdonképpen saját magadnak kell eldönteni, hogy a szavazófülke csendes magányában hogyan töltöd ki a lottószelvényt. Azzal együtt nem árt, ha gondolkozol is egy kicsit. Ha 25 éves vagy, azért már emlékezned kell 1-2 dologra a korábbi évekből. Meg kell tudnod ítélni, hogy a kisembernek mit hoztak az orbáni intézkedések. Ha van benned egy csöppnyi lelkiismeret, akkor nem nézed lottószelvénynek a szavazólapot és arra szavazol, akitől elvárható, hogy ne szakadjon szét még jobban a társadalom, a gazdagok ne legyenek pofátlanul még gazdagabbak, a szegényeknek és a gyerekeiknek legyen mit enni és a középosztály ne tűnjön el a süllyesztőben.
2012. jún. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
90%
Sárközy Tamás szerint "Orbán Viktor egy nagyformátumu nyugati politikus és egy balkáni lótolvaj keveréke". Ennél találóbban még senki nem fogalmazta meg. Az országot /beleértve a csecsemőket, a kismamákat, a fiatalokat, a beteket, az öregeket, nyugdijasokat a kórházakat, az oktatást, a vasutat, a BKV-t, vagyis mindent, amibe belebotlott/ tönkre tette. Van még e hazában, aki ezt nem látja? Vagy te vakon és süketen születtél?
2012. jún. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem ha nem mondod el senkinek, nem fognak fegyvert a fejedhez, hogy ha nem árulod el, lelőnek.

Személy szerint baromira Jobbik ellenes voltam, de hát minden verseny előtt azt mondják, hogy "Győzzön a Jobbik!" :D Viccelek! Egyébként se az antiszemita nézeteikkel, se egyéb gyűlölködésükkel nem értek egyet, de tekintve, hogy az országban láthatóan nem jön be a kapitalizmus, én tutira rájuk szavazok. Hátha okosabbak. :/

2012. jún. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
48%

Én ugyan sosem szavaztam rájuk, és ez a jövőben is teljesen kizárt, viszont úgy gondolom, hogy mindenkinek a magánügye, hogy kire szavaz vagy nem szavaz, ezért nem gondolom, hogy ciki lenne.

Nem is értem, minek kellett ezt a kérdést egyáltalán feltenned, de mindegy.

2012. jún. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Oké, de akkor kire szavazzak majd? Lássuk a választékot!


MSZP: kommunista káderek, gyakorlatilag nem tudtak megújulni, ugyanazok ülnek benne, akik a 2002 és 2010 között az ország eladósításááért és a végbement szabadrablásért felelősek.


Jobbik: a romaellenessége nem is lenne hülyeség, de a középkori mentalitásával (pl. homoszexualitás büntetése) és az EU-ellenességével pillanatok alatt erkölcsi értelemben is balkáni szintre süllyednénk, nem beszélve arról, hogyha kilépnénk az EU-ból, akkor a boltokban nem lenne ekkora kínálat, és az lenne, mint 40 évvel ezelőtt, hogy egy átlagembernek 3 évet kellene várni egy Zsigulira. Ez sem jó választás.


LMP: nem akarok az SZDSZ utódpártjára szavazni, mellesleg nem is lenne kormányképes tagsága.


DK: Gyurcsányt csak nem akarom visszaszavazni... :D


AKKOR MÉGIS KIRE KELLENE SZAVAZNOM???

2012. jún. 23. 20:37
 10/41 anonim ***** válasza:
66%
9-es: Jaj, csak ezt ne! Ugyanilyen alapon szavazta meg a kétharmad birkaként Orbánékat is. Hogy hát a töketlen, tolvaj MSZP-SZDSZ-nél ez csak jobb lesz. Most látjuk, milyen lett. Ha a FIDESZ rossz, akkor a Jobbik maga az borzalom! Hogy képzeled, hogy itt Európa közepén mi kilépjünk az Európai Unióból, és a világ legsötétebb elnyomó rezsimeihez csatlakozzunk? Hogy szavazhatsz egy olyan pártra, amelyik magáról kijelentette, hogy nem demokratikus? Kell ide egy pannon ajatollah? Hallottál egy szót is arról, hogy mivel tenné működőképessé a magyar gazdaságot a Jobbik? A FIDESZ nagy tanulsága, hogy a rossznál is van még rosszabb!
2012. jún. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!