Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi magyar fog vegleg...

Mennyi magyar fog vegleg kikoltozni itthonrol?

Figyelt kérdés

en mar itt lakom Svedorszagban januar ota, es rendkivul jol erzem magam. befogadtak a svedek is, nagyon baratsagosak. itt legalabb talaltam munkat szakacskent, megbecsulnek, raadasul heti 44 ora munkaert a hetszereset keresem meg, mint otthon heti 70-80 ora munkaert. itt mindenki beszeli az angolt, mar ragad ram a sved is. minden epeszu fiatalnak azt tanacsolom, hogy jojjon ki nyugat-europaba dolgozni legalabb 5 evre.


bocs az ekezetek miatt, de ipadrol konyebb igy irni.


2012. jún. 23. 10:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%

Jaj hagyjuk kár ezt a kamu sódert.

Van kint ismerősöm, szakácsként ugyan úgy megdolgoztatják az embert, mint itthon.

Vagy ott esetleg már este 6kor bezártok?

vagy h jön ez ki?

2012. jún. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Senki ne higgye hogy kint a külföldi élet egy álomvilág. Ugyanúgy kell kint is dolgozni mint itt valahol sokkal többet kell, és sokkal keményebb mit itt. Igaz kint főleg Németországban van munka de 4x annyit kell dolgozni mint itt igaz, nagy fizetések vannak ott de azért tenni is kell bizony. Én fél évig dolgoztam kint németbe még tavaly jól kerestem egy ismerősömnél szálltam meg de a kinti élet egy pocsék volt. Ott éreztetik veled ezt hogy te magyar agy ő pedig német és más helyekről is ezt hallom vissza. Én véglegesen nem költözök ki külföldre de ideiglenesen dolgozni még vissza fogok menni, de most hazajöttem továbbképezni magamat hogy jobb szakmám legyen és még több lehetőségem és ha szerencsém van lehet csak Bécsig fogok kimenni és maradok itt Magyarországon azt a napi 1 órányi beutazást meg ki lehet így bírni. És mégis jobban fogok keresni mint ide haza.
2012. jún. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
27%
Légyszi, ne itt, egy magyar "fórumon" biztasd már arra a magyarokat, hogy hagyják itt az országot. Ráadásul szerintem ez szándékosan is provokáció, főleg az "ipad" megemlítés... én örülök neki, hogy jól élsz kint tényleg, de ezt ne itt már... ha valaki ki akar menni valahova, az kitalál magától is.
2012. jún. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
csak heti 4 napot dolgozom, vasarnap, hetfo, kedd szabad, szerda-csut 10 ora, pentek-szombat 12 ora a munkaidom, amugy van egx sved valtotarsam, aki tolem is tobbet keres es o csak 3 napot melozik. mellesleg meg van diplomas vagyok.
2012. jún. 23. 10:58
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Kelet Európából Magyarországon van a legcsekélyebb kivándorlás.Romániából meg Bulgáriából sokkal többen vándorolnak ki.Annyira hogy falvak is elnéptelenedtek.


A magyarok kedvence kivándorlás terén Németország.Viszont az USA-ban él a legtöbb magyar Magyarországon kívül.

2012. jún. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Dien, érdekelne, miért ne biztathatná erre egy fórumon az embereket? Erőszakkal, a tények elhallgatásával (miszerint a béka s.gge alatt vagyunk) nem fog több ember Magyarországon maradni.
2012. jún. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

Lengyelország fejlődésnek indult.Már felhőkarcolók is nőnek és vannak akik visszaköltöznek mivel érzik a javulást.Lengyelország erős részei elmennek egy gyengébb nyugati résznek.


Magyarországon lehet érezni a fejlődést?NEM.Addig nem is lesz visszavándorlás amíg nem kezd el fejlődni az ország.


Csak jobb lenne ha gyorsan kezdene el fejlődni mielőtt még teljesen kiürül.

2012. jún. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
11:05 Nem beszélt itt senki a tények elhallgatásáról, mivel azokat nem is lehet. Én egyébként is biztatást említettem. Egyébként azért, mert saját környezetemből tudom, hogy nekem például az összes barátom kiment már külföldre, annak ellenére, hogy olyan diplomával, vagy egyéb végzettséggel rendelkeznek, amivel itthon simán találnának itthon is jól fizető állást (voltak, akik már találtak és képzeld ott hagyták, és a hasonló biztatások miatt kimentek külföldre dolgozni). Szóval érted, a pénz már annyira elveszi az emberek eszét, hogy inkább kimennek és dolgoznak valami teljesen mást, mint ami a végzettségük (és amit egyébként szerettek volna csinálni, mert nem véletlenül áldoztak éveket arra az irányra). Jó, nyilván, aki tényleg nem talál állást, meg annyira nincs pénze, az menjen ki, csak megemlítettem, hogy sokak előtt csak el kell húzni a mézesmadzagot, hogy sok pénz, és még a társadalmi helyzet is jobb, meg stb. Nyilván erről nem a kérdező tehet, de vannak, akik direkt szeretnek "villogni" azzal, hogy már nem Magyarországon vannak és ez abból a szempontból veszélyes, amit az előbb kifejtettem. Oké, tudom, hogy ez csak az én véleményem, de ezért is szóltam kulturáltan a kérdezőhöz, csupán szépen megkértem és nem pedig konkrét parancsot adtam ki rá... :)
2012. jún. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

OK, így már érthető, elnézést, az előbb kicsit keményebben fogalmaztam, mint kellett volna.

Egyébként szerintem a jobb fizetés mellett a jövőkép teljes hiánya is táplálja a kivándorlást, évek óta áll a gazdaság, és nem tudni, hogy mikor lesz itt fejlődés.

2012. jún. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Magyar egy sem. Akik kifelé költöznek azok eleve mind külhonból is származnak. Magyar emberből már csak alig néhány ezer él az országban, nekik eszükbe sem jutna kiköltözni sehová, hiszen magyarok. A többiek felmenői közt is találunk ugyan magyarokat, de leginkább a hódító tatárok, törökök, németek, oroszok leszármazottai, ők költöznek kifelé.
2012. jún. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!