Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják az emberek a...

Miért utálják az emberek a zsidókat?

Figyelt kérdés
Az hogy a cigányokat nem bírják megértem. Én se szeretem őket.De a zsidókat mért bántják?Nem kötekedni szeretnék,csak tudni akarom ennek a hátterét
2012. jún. 11. 18:37
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:
ezzel mire célzol?
2012. jún. 11. 18:53
 12/42 anonim ***** válasza:
28%
a biblia szerint még a teremtö is aki választott népként kezelte egykor őket azt mondta, hogy kemény nyakas emberek. hiába tett velük jót mindig elhagyták és megszomoritották a teremtőt. aztán mivel ugy gondolják, hogy még Isten kegyelmében kiválásztásában vannak tulságosan elbizakodottak és azt hiszik, hogy mindent megengedhetnek maguknak.igy alakult ki az, hogy szinte mindenhol a vezetö politikai szerepben benne vannak azok akik izraelita származásuak....és elnyomják a többi embert mintha azok nem is emberek lennének. ezenfelül egyéntől függöen mert nem mindegyikük olyan,-anyagiasak, kapzsik stb, és nem erre lettek tanitva régen de ezt már ök elfelejtették, és uralkodni akarnak...ezt éreztetik is sokakkal magam is ismerek néhányat,persze vannak köztük mint bármely nemzetben jó akaratuak. de nagyon kevesek. ugyanakkor a háboruk nagy részét is tisztelet a kivátelnek ők inditják el mondván hogy szent háborut kell vivni, ám ezt sem engedi sem nekik sem másoknak a teremtő aki hisz a létezésében az tudja.s egyetelen háborúra sem szabadna azt mondani, hogy szent, mert maga a szó makulátlanul tisztát jelent, amiben egy szeplőfoltnyi hiba sincs. márpedig egy másik ember kioltása a legnagyobb hiba söő... remélem tudtam segiteni, magam ezt tanultam a nemzetről pussz
2012. jún. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
65%
Ha már ennyire kened vágod a témát, tudhatnád, hogy a kiválasztott nép státusza csak plusz feladatot jelentett nekik, de előnyöket nem. Tudod, tíz parancsolat...
2012. jún. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
15%
Ma azért utálják őket egyesek, mert középkori vallásellentétből eredően, egy zsidó nem vehetett földet, házat, vagy gyárat. Egyetlen foglalkozás maradt nekik, a kereskedelem. Ezáltal többen közülük vagyonokra tettek szert. Magyarországon, az 1800-as évek elején, Európában az elsők között megengedtük, hogy gyárat, házat vehessenek. Így szinte egyenjogú polgárrá váltak, ezzel a meglévő vagyonukat tovább bővíthették. A magyar, akinek a föld a "szent", nem gazdagodott meg belőle. Ezért maradt a gyűlölködés, irigység. Annak ellenére, hogy sokat tettek a magyar gazdaság fejlődéséért, a Nobel-díjasaink, művészeink nagy része is zsidó volt.
2012. jún. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
38%
igen- ám az jézus halálával érvényét vesztette, ugyan is Jézus azt mondta: Új parancsolatot adok nektek nem olyat mint ösatyáitoknak. ez 2 parancsolat gyakorlatilag mind a tizet magában foglalja.köszönöm hogy meghallgattál.
2012. jún. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
23%
Megszokásból?
2012. jún. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
90%

"igen- ám az jézus halálával érvényét vesztette, ugyan is Jézus azt mondta: Új parancsolatot adok nektek nem olyat mint ösatyáitoknak. ez 2 parancsolat gyakorlatilag mind a tizet magában foglalja.köszönöm hogy meghallgattál."


Elfelejted, hogy a zsidó vallás szerint nem Jézus volt a megváltó fia... Akik Jézus tanításait követik az a zsidó vallásból kiváltak a keresztények.

2012. jún. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:
Ti hisztek jézusban meg Istenbe? :)
2012. jún. 11. 19:12
 19/42 Pro Patria ***** válasza:
64%

Kedves Kérdező!

"komolyan?Ilyen buták egyes emberek,hogy a vallás miatt gyűlöljék őket ennyire? Azt hittem valamit elkövettek régen amiért mai napi" utálják.De ez így elég "vicces"..."

- Ha nem olvasod el, amit belinkeltem, miért teszed fel a kérdést?


Hinni pedig Jézusban nem kell, ő valós történelmi személy volt.

2012. jún. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 nem dávid ***** válasza:
55%
Elvileg ők fogják megvásárolna a világot és ő belőlük ered minden rossz. Nekem a földrajztanárom volt zsidó és nincs vele semmi bajom.
2012. jún. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!