Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberalizmussal és a balolda...

A liberalizmussal és a baloldalisággal miért párosul a nemzetellenesség?

Figyelt kérdés
2012. jún. 7. 16:11
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
16%

"A szólásszabadság nem azt jelenti, hogy mindent lehet."


Dehogynem. Pontosan azt jelenti. Ha nem szabad mindent az pedig szóláskorlátozás.

2012. jún. 8. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 Nagyfater ***** válasza:
72%
Ha utánanézel annak, hogy mit jelent a liberalizmus és a baloldaliság, akkor nem kérdezel ilyen baromságokat.
2012. jún. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
51%

Az Egyesült Államokban csak a bűncselekményre való felszólítás, illetve a hitelrontás tilos. A szólásszabadság és a véleménynyilvánítás náluk tényleg alkotmányos jog. Nincs ilyen hülyeség, hogy nem lehet vörös csillagot, horogkeresztet hordani, meg tagadni a holokausztot.

Amúgy meg a klasszikus liberalizmus és a mai "szabadelvűség" közé azért ne vonjunk egyenlőségjelet. A XIX. században a liberalizmus együtt járt a nacionalizmussal, ma ez már nincs így.

2012. jún. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 Pro Patria ***** válasza:
41%

Az utolsó válaszoló jól megfogalmazta, amiről eddig hosszasan írtam.



Kedves zoli8990:


"Mióta kifejtetted hogy a vallásszabadság, jogegyenlőség stb egyáltalán nem liberális hanem konzervatív értékrend... És hogy a liberális értékrend ma csak annyiban merül ki hogy mindenki drogozzon meg kurv.zzon és hajrá bu.ik...hát azóta az érveid számomra semmit nem érnek..."

- Ez pusztán azért van, mert a dolgokról csupán divatos jelszavakat ismersz, gyakorlati tudásod nincs. Például: Vallásszabadság. Magyarországon követelték a Habsburgok valláskorlátozásának megszüntetését, és a magyar, 1568-as tordai vallásszabadság visszaállítását. Szerinted ez nem konzervativizmus, nem a saját szokásaink őrzése?

Illetve, 1568-ban hol voltak még liberálisok?

Látod. Kicsit jobban el kellene merülni a témában.

Másik: minden ember egyenlő. Ezt a már olyannyira szidalmazott Bibliában is leírták.


"Mert nincs különbség zsidó meg görög között; mert ugyanaz az Ura mindeneknek, aki kegyelemben gazdag mindenekhez, akik őt segítségül hívják."



"Erre jó példa pro patria aki konzervatívnak vallja magát de ha olvasod az írásait pár szaftos helyen. Hát én nem gondolnám"

- Egész konkrétan?

2012. jún. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
28%

Pro patria:


Akkorát röhögtem amikor olvastam az uccsó kommentedet hogy kiesett a számból a kaja! :))

Idézel engem de aztán valami homlokegyenest teljesen más dolgot kezdesz el leírni és valami teljesen mást magyarázol hogy azt nem értem!


Mondok valamit:


SZAKADJ MÁR LE RÓLAM!!!!!!!!


ha látsz egy kommentemet menj tovább és ne olvasd el, ne válaszolj rá!!!

Még a saját magad által tett idézetre sem vagy képes válaszolni és állandóan össze-vissza írogatsz!


Nem értem milyen fétised van hogy képtelen vagy leszakadni rólam!!!

Már mondta hogy felejtsük el egymást de azt sem vagy képes megérteni!

Milyen bonyolult lehet felfogni hogy hagyjál békén??

Szóval MOST hagyd abba a nekem való írogatást mert úgysem válaszolok rá!

De ha szófosásod van hát gyerünk...

2012. jún. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 Pro Patria ***** válasza:
41%

Szóval nem tudsz válaszolni azokra a kész tényekre, amiket eléd állítottam (legutóbb sem tudtál, de azért újra és újra felhozod ugyanazt a hibás érvelést másutt), és közben megpróbálod magadat fölényesnek beállítani, amivel valójában csak azt kísérled meg elfedni, hogy nem tudsz reagálni: amikor a reformkori nagyjaink a korábbi jogaink visszaállításáért kardoskodtak a magyarság számra (azokért a jogokért, amelyek létrejövésük idején még sehol nem voltak liberális mozgalmak), akkor ugyan például Kossuth, vagy Széchenyi miért is volt "liberális"?

Azok az "izmusok" nem ugynazt jelentették akkor, mint ma. Mint ahogy a világ is változik, ezek is vele változnak.

Tudatosítani kellene a politikai fogalmakat. Ha már többen is írják ezt neked, nem ártana megfogadnod.

2012. jún. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim válasza:
27%

A kérdésre válaszolva: a "nemzet" egy alapvetően pozitív értékek által összetartott, azok köré szerveződő közösség. Ha van egy szűkkörű, magát a törvények felett állónak tekintő alakulat, nevezzük egyszerűen "maffiá"-nak, melynek érdeke, hogy megossza, így maga alá rendelje a többséget, szerinted hogyan fog viszonyulni ez utóbbi az előbbihez ? A liberalizmus hazugságokra épül (mint pl. hogy Széchenyi liberális volt, stb..), és a gyanútlan átlagembert manipulálja saját aljas céljai elérése érdekében.


A kérdést úgy is fel lehet tenni: "miért egészségtelen a pestis ?"

2012. jún. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%

" a vallásszabadságot, vagy a rendszeres országgyűlést, választott küldöttekkel. Ezek az évszázados dolgok már a középkorban is megvoltak"



Nagyrészt egyetértek veled , de nem teljesen pontos . A vallásszabadság kérdése igazából csak az Újkorban válhatot kérdéssé . De akkor sem volt teljes körű . "Akié a föld , azé a vallás" ez először az augsburgi vallásbékében szerepelt . Elkellet telni egy kis időnek ,hogy a király helyett ne a földesúr határozza meg a vallást . Igaz régen a liberalizmus teljesen mást jelentet mint ma . Viszont amikor még nem volt liberalizmus akkor még konzervatizmus se volt .



"Én spec utálom a fideszt!

Valamint egyáltalán nem mondom hogy én tiszta liberális értékrendet vallok. Sőt! Szerintem a legtöbb ember elég vegyes értékrendet vall és aztán aminek érzi magát annak vallja!

Erre jó példa pro patria aki konzervatívnak vallja magát de ha olvasod az írásait pár szaftos helyen. Hát én nem gondolnám hogy az de szíve joga azt mondani amit akar.."



Az előző irásodból úgy lehetet következtetni , hogy te most magát a liberalizmust definiáltad .



"Ezt annó már Kossuth is tudta és járta Europát ezügyben!"


Kossuth korában az állapotok nem egyeztek a trianon utáni állapotokkal . A Jobbik szavazóknak is csak egy része aki harcolna a szlovákok ellen , szerintem gyarmatosítani se akarnak csak békében élni.

2012. jún. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 Pro Patria ***** válasza:
27%

Igen, amit leírsz, így teljes. De mégis: senkit nem égettek el máglyán többé azért, mert református volt. A három vallás egyenjogú volt. Aztán jöttek a Habsburgok, és összeszedegettek minden református lelkészt és értelmiségit a Felvidéken, egy szabályos hadjáratban. Miután a kínzások, és a kivégzéssel való fenyegetés sem törte meg őket, eladták őket rabszolgáknak, hogy ne legyen olyan nagy felháborodás külföldön...

Egyszóval: csak a korábbi állapotokat akarták visszaállítani a reformkori nagyjaink, sokszor kardcsörtéig menő vitákban. A megyék önkormányzati jogát, a magyar nyelv hivatalossá tételét, a megsértett Aranybulla rendeleteit, és minden egyebet. Mi ez, ha nem konzervativizmus...?


"Erre jó példa pro patria aki konzervatívnak vallja magát de ha olvasod az írásait pár szaftos helyen. Hát én nem gondolnám hogy az de szíve joga azt mondani amit akar..

-> Az előző irásodból úgy lehetet következtetni , hogy te most magát a liberalizmust definiáltad."

- Ráadásul azt nem árulta el, hogy konkrétan mire és miért vagyok "jó példa".


"Ezt annó már Kossuth is tudta és járta Europát ezügyben!

-> Kossuth korában az állapotok nem egyeztek a trianon utáni állapotokkal."

- Így van. Ezt nem érti meg, hogy 150 éve nem ugyanazok az állapotok voltak, mint most, így a fogalmak sem voltak ugyanazok.

Kossuth külföldön is a nemzet sorsáért, a magyar ügy megsegítéséért kampányolt hosszasan. Ez a nacionalista vonás nem az a kimondott liberális szellem, ami a "nemzetek felettiségre", a kozmopolitizmusra fordítja a hangsúlyt...


"A Jobbik szavazóknak is csak egy része aki harcolna a szlovákok ellen , szerintem gyarmatosítani se akarnak csak békében élni."

- Nem tudom reprezentatívan megítélni, hogy a jobbikosok (a szavazók) milyen gondolatokat tartanak magukénak, de azt tudom, hogy a nagy balliberális toleranciabajnokoknak a Fidesz, a KDNP, és a Jobbik, azaz minden, ami jobboldali, kitiltásra való lenne a parlamentből, ezt itt is jópárszor írták már...

Számukra csak az "méltó demokráciánkhoz", ami az MSZP-től balra van. Nem tudom, mi lehet ezekkel az emberekkel, miért sírnak ennyire Kádár után.

Itt van ez a "történész oldal" (mellesleg politikával is foglalkozik):

[link]


Itt a baloldalt (egykalap alá véve minden pártot), és a Fidesz különbségét mérlegeli, mondván, mi baloldaliak mind együtt fogjunk össze a Fidesz-diktatúra ellen. Minden, melyik párt nyer, csak baloldali legyen!


Nem tudom megérteni, de tudom érteni őket. Így én elfogadom, hogy legyenek olyan pártok is az Országházban, mint a DK, vagy az LMP, azaz a baloldal, már csak az egyensúly miatt is. De a szélsőséges Munkáspártnak, és a leszerepelt MSZP-SZDSZ-nek már tényleg nincs semmi keresnivalója ott soha, ahogy nácipártnak sem.

2012. jún. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
0%

"A liberalizmus hazugságokra épül (mint pl. hogy Széchenyi liberális volt, stb..)"


Ez nem hazugság, mivel ő saját magát nevezte liberálisnak. Érdemes bele olvasni 3 főművébe. Hitel, Világ és Stádium

2012. jún. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!