Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberalizmussal és a balolda...

A liberalizmussal és a baloldalisággal miért párosul a nemzetellenesség?

Figyelt kérdés
2012. jún. 7. 16:11
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
28%
És nemzetözivé-é-é-é lesz ho-o-olnapra a villá-á-á-g.
2012. jún. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy ők "internacionalizmust" akarnak, de akkor is tisztelni kéne azt, ha valaki szereti a hazáját, és nem akar gyarmaton élni meg tele bevándorlóval, nyugati módra.
2012. jún. 7. 16:18
 3/42 anonim ***** válasza:
68%

Mert a szélsőjobbosok nem ismerik és nem is akarják megismerni a liberalizmust és a baloldaliságot!


Vagy szerinted a felvilágosodás korában a sok liberális magyar(Deák, Széchenyi stb) mind utálta a saját nemzetét???


Először olvass utána a dogolgnak és aztán kérdezz!

2012. jún. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
91%
Én liberálisnak tartom magam, hiszen mindenki nézőpontját próbálom megismerni, és elfogadok mindenkit olyannak, amilyen. Ettől még nem vagyok nemzetellenes, miért lennék?
2012. jún. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Akkor te kivétel vagy. Majd megkapod, hogy nem vagy jó liberális.
2012. jún. 7. 16:28
 6/42 anonim ***** válasza:
70%
Már nagyon sokszor leírtuk, hogy a liberalizmus sem homogén fogalom. Van szélsőségesen liberális és van konzervatív liberális szemlélet. Ez olyan mint közép jobb és a szélsőjobb. Nem érdemes összemosni a két fogalmat. Ha megkérdeznéd én liberálisnak vallom magam, de elítélem a drogok legalizálását, a melegházasságot is. Akkor én nem férek bele a te általad felvázolt fogalmakba? Már nem vagyok liberális?
2012. jún. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
75%

"A liberalizmussal és a baloldalisággal miért párosul a nemzetellenesség?"

Miért, párosul? Ezt fejtd ki légyszives, mert nem értem.

2012. jún. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
74%
Még annyit, hogy a hazámat is szeretem, de nem fogok Nagy-Magyarországos pólóban rohangálni az utcán, mert ez annyira irritáló másoknak, mint a melegfelvonulás.
2012. jún. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
68%

Csak Magyarországon.

Nézd meg Kanadát vagy az USA-at , ők minden csak nem nemzetellenesek.


Aki hisz a szabadságban és abban hogy "bármit lehet csak ne árt másoknak" az miért nemzetellenes.Miért rossz ha bármit lehet?


Mindent a szabadságért.


Persze nem szabad a liberalizmus másik oldalára sem esni.Ez bizonyos szint után tényleg káros.

2012. jún. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudok róla, hogy a liberalizmussal nemzetellenesség párosulna. A gondolati szabadság szerete vonatkozhat a nemzet szabadságára is. Én például hazaszerető liberális és konzervarív vagyok (bizonyos kérdésekben). De ettől még nem párosul bennem semmi.
2012. jún. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!