Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberalizmussal és a balolda...

A liberalizmussal és a baloldalisággal miért párosul a nemzetellenesség?

Figyelt kérdés
2012. jún. 7. 16:11
1 2 3 4 5
 21/42 Dick Esmen ***** válasza:
69%
Nem párosul.
2012. jún. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
63%

gyakoriválasz2


Fejtsd ki kérlek akkor mi a te nézőpontod és az milyen nézet pontosan, milyen irányhoz tartozik!

2012. jún. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
52%
Nem nemzetellenes, hanem nemzetsemleges.
2012. jún. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
26%

"Még annyit, hogy a hazámat is szeretem, de nem fogok Nagy-Magyarországos pólóban rohangálni az utcán, mert ez annyira irritáló másoknak, mint a melegfelvonulás."



Csak azoknak irritáló akik nem magyarok . Akik magyarok és irratálja őket , az azt jelenti ,hogy ők általánosítanak mert gyakran párosul szélsőségesekkel . A rasszisták is általánosítanak és a neo-liberálisok is úgy tartják ők alapból szellemi főlényben vannak . Egyik se pozitív példa.

2012. jún. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
60%

"A rasszisták is általánosítanak és a neo-liberálisok is úgy tartják ők alapból szellemi főlényben vannak . Egyik se pozitív példa."


Szerintem egyikük sem beszél szellemi fölényről. Inkább csak ugyan olyanok mint Te(!!) vagy bárki más.

Vagyis van egy nézete és azt fogadja el helyesnek....

2012. jún. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
47%

"A kérdező számára a liberalizmus azért nemzetellenes mert úgy általában a liberálisok nem gondolkodnak háborúban hogy visszaszerezzük amit elvettek Trianonnal!

Ilyetén módon mindenki liberális számára aki ezt nem akarja.


Amiben valljuk meg, részben igaza van!

Én is liberális vagyok és fontosnak tartom hogy segítsük a határon túli magyarokat!

DE!!!

Nem gondolom hogy harcolnu8nk kéne szlovákokkal, románokkal, ukránokkal, szerbekkel, horvátokkal, szlovénekkel, osztrákokkal azért hogy visszaszerezzük a területeinket és Nagy-Magyarországot!!

És nem gondolom hogy polgárháborút kéne indítani a cigányok és zsidók ellen hogy megtisztítsuk az országot. Sem azt hogy a zsidó-gén után kéne kutatnunk hogy megkeressük a fajtiszta magyarokat... "



Ez egy általános Fidesz szavazó filozófiája . Az MSZP akik egyfojtában a baloldaliságukat hangsúlyozzák , nekik Trianonról csak Horthy és Szálasi jut eszébe , akkor elég jogos ez a kérdés .(természetes egy eszmét egy magyar párt határoz meg legkevésbé ) Pláne ha megnézzük a baloldaliságot igazán mindig is az internacionalizmus jellemezte . Magadon kívül tudsz mondani olyan liberálist aki nyilvánsan felhívta a figyelmet a határon kívüliek segítésére ( nem e honlap keretei között) ?

2012. jún. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 Pro Patria ***** válasza:
59%

Kedves zoli8990!


"Vagy szerinted a felvilágosodás korában a sok liberális magyar(Deák, Széchenyi stb) mind utálta a saját nemzetét???"

- Megbeszéltük már, hogy ami AKKOR jelentette a liberalizmust, nem egyenlő a MAI liberalizmussal, mint ahogy a konzervatív értelme is teljesen átalakult a világgal.

Széchenyi, Deák, Wesselényi, Kossuth és a többiek nem akartak mást, mint a magyar jogszokások és berendezkedés korábbi, Habsburgok előtti visszaállítását, azaz a vallásszabadságot, vagy a rendszeres országgyűlést, választott küldöttekkel. Ezek az évszázados dolgok már a középkorban is megvoltak (amikor a liberális eszme még sehol nem volt), és ezek a személyek csupán helyre akarták állítani a megcsorbított jogokat, a Habsburgok által kiépített királyi abszolutizmust, azaz önkényt, és minden egyebet.


Amiről te állítod, hogy liberalizmus (minden ember egyenlő, szabad a vélemény), nem liberális dolog, már a Bibliában (tudod, abban a gyűlöltben) is így írták. A másik embert eltérő véleménye miatti agyonütése már azóta nem divat, hogy kijöttünk a barlangból. Ezek általános emberi normák, nem "politikai eszme".

Természetesen gazdagok és szegények, főnökök és beosztottak mindig voltak, és lesznek is.


--------


Kedves 16:46-os!


"bojkottálnak a libsi pártok mindent, ami nemzeti. Még egy Trianon-megemlékezést is

-> Ha valaki békét szeretne felesleges feszültség helyett, az nemzetellenes?"

- Megemlékezni egy tragédiáról feszültségkeltő? Mi lesz a következő, bocsánatot kérünk a horvátoktól, amiért meg mertük állítani anno Jelačićot? Betiltják a kokárdát, mert soviniszta, és az elnyomó magyar hatalomra emlékezteti a szlovákokat?

Azt hittem, azok után, hogy a románok itt, a mi(!) Nemzeti Színházunkban akarták megünnepelni Erdély elcsatolását, és az akkori kormány ehhez asszisztált, nem jöhet több. De úgy látszik, mégis...


"A szólásszabadság nem azt jelenti, hogy mindent lehet. Valószínűleg a holokausztra gondolsz. Aki tagadja, az elvileg egy egész népet sért."

- Ezzel még egyet is értek. Ami bántja az igazságérzetemet, az az, hogy egyedül egy népnél áll fent ez. Miért is olyan kivételezett, "érinthetetlen"?

Mert ha ez tényleg így lenne, ahogy mondod, rendben is lenne. De az, hogy egyetlen egy népnél alkalmazzák, és a legpofátlanabb módon ezt még fel is használják érdekérvényesítésre, és az emberi jogok megsértése miatti takarózásra (ha valaki felemlegeti, hogy talán hallgatni kellene az ENSZ-re, és nem kellene a tiltás ellenére is újabb telepeket létesíteni, vagy iskolákat foszforbombával szórni, akkor az fél percen belül megkapja az antiszemita jelzőt, és ennyivel el is van intézve.)

2012. jún. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:

""A rasszisták is általánosítanak és a neo-liberálisok is úgy tartják ők alapból szellemi főlényben vannak . Egyik se pozitív példa."


Szerintem egyikük sem beszél szellemi fölényről. Inkább csak ugyan olyanok mint Te(!!) vagy bárki más.

Vagyis van egy nézete és azt fogadja el helyesnek...."



Bocsánat . Mindenki erkölcsi fölényről beszél.

2012. jún. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
54%

Pro Patria:


Mióta kifejtetted hogy a vallásszabadság, jogegyenlőség stb egyáltalán nem liberális hanem konzervatív értékrend... És hogy a liberális értékrend ma csak annyiban merül ki hogy mindenki drogozzon meg kurv.zzon és hajrá bu.ik...hát azóta az érveid számomra semmit nem érnek...

2012. jún. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
64%

Pap Pista


Én spec utálom a fideszt!

Valamint egyáltalán nem mondom hogy én tiszta liberális értékrendet vallok. Sőt! Szerintem a legtöbb ember elég vegyes értékrendet vall és aztán aminek érzi magát annak vallja!

Erre jó példa pro patria aki konzervatívnak vallja magát de ha olvasod az írásait pár szaftos helyen. Hát én nem gondolnám hogy az de szíve joga azt mondani amit akar...


Nem értek azzal egyet hogy mondjuk a magyarság védelmét csak a jobboldal, netán a szélsőjobb értékrendje képviseli.

És tovább megyek! Csak azért mert valaki azt mondja ITT hogy NEKIK ez meg az a jó... az még nem biztos hogy igaz!

Az biztos hogy háborúval nem szerezhetjük vissza, az is hogy úgy sem szerzünk támogatókat az ottaniak önállósodásához ha mindenkivel összeveszünk Europában és mindenkinek nekimegyünk!

Ezt annó már Kossuth is tudta és járta Europát ezügyben!

Nálunk most ha valamelyik Jobbikos nekiindulna így előadásokat tartani, hát nem hiszem hogy a nyugati értékrendek szidásával, mindenki le-gyarmatosítózásával és így tovább, túl sok támogatót szerezne!


Pedig valljuk be! És ez szól a Kedves Kérdezőnek is!!!!

Azzal hogy itthon puffogunk és mocskoljuk az EU-t és a szomszédainkat, viszont közeledünk a kínaiakhoz meg arabokhoz, bizony egyre csak távolodunk bármiféle "segítéstől"! És a segítés alatt azt értem hogy a magyar területek országon belül önállóbbak legyenek, akár mint a svájci kantonok vagy (némi ráhagyással)a spanyol tartományok! Sok jó példa van hogy miként lehet más népek rokonszenvét felkelteni egy ügy iránt de a más népek mocskolása soha nem volt közte!


Ezért mondom hogy jelenleg egyáltalán nem hiszem hogy olyan tiszta a határvonal aközött hogy ki segít VALÓJÁBAN a külhoni magyaroknak és ki az aki csak puffog és valójában árt nekik...

2012. jún. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!