Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megváltoztassam a nevem?

Megváltoztassam a nevem?

Figyelt kérdés
Üdv. Oláhnak hívnak. Nem tehetek róla, ezt örököltem. Nem vagyok roma, nem is nézek ki úgy. De többen kritizáltak már emiatt. Érdemes lenne változtatni?

2012. jún. 7. 15:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van 4 Oláh csaladánevű ismerősöm is.

Nekem cikisebb a nevem, mégse csesztetnek.

Szerezz magadnak persztízst az ismerősök között, nemfognak piszkálni.

2012. jún. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
51%
Igen. De valamire, ami családi, szóval anyud leánykori neve vagy más ősé.
2012. jún. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Megjegyzem a Jobbikot támogatom és főleg online portálokon kritizáltak emiatt. Legutóbb azon húztam fel magam, hogy a pártnak a városi csapatának van egy oldala és a nevemre hivatkozva kitiltottak onnan.
2012. jún. 7. 15:33
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
Nem értem, nekem eszembe nem jutna valakiről azt hinni, hogy cigány, csak mert Oláhnak hívján. Az oláhok amúgy a románok.
2012. jún. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
71%
Ha zavar, és meg tudod tenni (van rá pénzed), akkor simán! Ha mindig remegő gyomorral mutatkozol be, vagy félsz a negatívumoktól, akkor főleg.
2012. jún. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Ti mit tennétek?:) Egyébként csak egy 10-es, szóval nem olyan drága.
2012. jún. 7. 15:37
 7/24 anonim válasza:
61%
Igen, változtasd! (Én sem vagyok kisebbségi) Ugyanígy hívtak, másik családi nevet vettem fel (kb. 2 éve), azóta sokkal jobban érzem magam! A nagyon régi ismerőseimnek nem szóltam, az újaknak így mutatkozom be. A munkahelyemen is szóltam, hogy tudjanak róla. Mindenki megértő volt! A változtatási eljárás is egyszerű volt! Manapság eszembe sem jut a régi nevem, és ez komoly - annyira átálltam! Feltétlenül ajánlom!
2012. jún. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is van egy Oláh nevű ismerősöm, megfordult a fejemben ez a roma dolog, de sose csesztetném ezzel, meg tényleg nem is az... De ha zavar és téged csesztetnek, akkor igen.
2012. jún. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
67%
Ne, semmi szín alatt. Ha Oláhnak születtél, maradj is az. Aki meg emiatt cseszeget az cummancson lovat!
2012. jún. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
76%

Egyébiránt a roma és román szó nem feltétlenül jelenti ugyanazt, még ha vannak román romák is. :)


"A románok középkori elnevezése a vlach (ejtsd: vlah) volt, akárcsak több ma is élő balkáni népcsoportnak (arománok, balkáni vlachok). Önmagukat a "római" jelentésű ruman névvel jelölték, a nyelvük latin (római) eredete miatt. (A Bizánci Birodalom lakói ugyancsak rómaiaknak nevezték magukat.) Ebből származik, a románok elnevezés, amelyet a 19. századtól, Románia állam megalakításától használnak más nyelveken is a nép elnevezésére.


Az oláh elnevezés a vlach szóból származik, és a románokat jelölték vele a Magyar Királyságban. A 19. század közepétől az oláh népnév háttérbe szorult; inkább gúnyos, megvető hangsúlyt kapott. A 20. század végén újra elterjedt egyes körökben, a kifejezést használók főként a magyarellenes románokat nevezik így."

2012. jún. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!