Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megváltoztassam a nevem ha...

Megváltoztassam a nevem ha külföldre megyek?

Figyelt kérdés

A vezetéknevemmel nincs gond szerencsére, de a keresztnevemet nem tudják leírni, se kimondani rendesen. Angolosan meg valahogy én nem hallgatok rá.

Külföldi nevet hogy vehetek fel? Mi kell hozzá? Vagy azt semmiképp nem lehet ha magyar vagyok?


2009. nov. 13. 13:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, ha megszerzed egy másik ország állampolgárságát. Magyarországon csak a magyar nevekből válogathatsz.
2009. nov. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
megkérdezhetem mi a keresztneved? egyébként asszem az anyakönyvi hivatalban kérheted, de én úgy tudom, hogy nem magyaros hangzású , írású neveket nem vehetsz fel. és minden más személyes iratodon is meg kell változtatnod, szóval egy csomó pénz és macera. én a helyedben nem változtatnám meg, valahogy minden nevet ki lehet ejteni és aki meg igazán akarja az meg úgyis megtanulja kiejteni :)
2009. nov. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!