Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Átszeretném irattatni a...

Átszeretném irattatni a nevem. Hogyan?

Figyelt kérdés

Hová kell mennem,és mennyibe kerülne?


Ha most az a nevem,hogy Narancs István,de én tudom én Citrom Istvánná akarom átirattatni,akkor az miben látszik meg?

Taj,személyi,adó és minden kártyámat lekell cseréltetnem,és ott már az új nevem fog szerepelne?


Hivatalos papíroknál,ügyintézésnél az újat használhatom majd?


2011. dec. 26. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak, ha nagykorú vagy, akkor teheted meg. Bizony, minden hivatalos iratodat át kell majd íratni. Minden helyen, ahol a régi neveden szerepelsz, át kell íratni.
2011. dec. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

vagy magyarositod a neved(indokolt eset,mondjuk glaugluschwitz-nek hivnak)es akkor felmeno agi magyar nevet veheted fel,vagy ugy valtoztathatsz,hogy a vezetekneved elso betuje megmarad(tehat mondjuk janicsar istvannal j istvan leszel)de tomeg es vedett nevet nem vehetsz fel(kovacs,lakatos,kiss vagy szechenyi,kazincy,rakoczy)illetve ha ket keresztneved van,akkor valaszthatsz,hogy melyiket szeretned hasznalni...

janicsar istvan bela=

j istvan bela

j bela istvan

j istvan

j bela


es minden papirt at kell iratni(ado,tb,szemelyi,lakcim,jogsi,bankkartyak,foldhivatal,kozuzemi cuccok,telefon,akarmi...)

osszessegeben draga kaland...

:)

2011. dec. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A lakhelyed szerinti anyakönyvvezetőnél kapsz nyomtatványt és elmondanak mindent pontosan. Maga a kérelem tuti 10 ezer körül van. Az igazolványaid szintén pénzbe fognak kerülni.
2011. dec. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!