Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják az emberek a...

Miért utálják az emberek a Hit Gyülekezetet?

Figyelt kérdés
Én megrögzött ateista vagyok, nekem az összes egyház szekta, ezért érdekelne, hogy mi ez a hatalmas felháborodás a Hit Gyülekezettel szemben.
2012. máj. 30. 20:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Mert amióta megalakult, azóta az értelmi fogyatékosokat nem betegnek hívják, hanem hitgyülisnek, állami támogatással.
2012. máj. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Van aki eleve utálja az egyházakat vagy valamiért utálja a szektákat. Másoknak tapasztalatai vannak erről, netán barátja, rokona, ismerőse járt jól, rosszul valamelyikkel.


Sok féle szekta van(ugye minden vallás szektának számít elméletben kb 100 évig és utána egyház, bár itt ugye akár országonként eltérés lehet, lásd épp Magyarország...).

Vannak olyanok amik az egyházat akarják megreformálni vagy új hitet adnak és van amelyik a pénzedet akarja lenyúlni, netán egy őrült hatalommániás ember vezeti.

Aztán van amelyik öngyilkos lesz...


Szerintem is vannak káros és hasznos szekták!

Amelyik túl sok pénzt szed be és elfordít a rokonaidtól az már eleve nem lehet jó!

Sajnos nekem a Hitgyülivel ilyen tapasztalatom van. Barátomék beléptek amivel semmi bajom nem volt de aztán egyre jobban lenéztek és végül már barátkozni se voltak hajlandóak se velünk se más barátaikkal mert mi nem léptünk be. De még a rokonaikat is elhagyták és a vagyonukat az egyház nevére iratták, cserébe egy másik házba költözhettek be(nem lett az övéké) ami valaki másé volt előtte és most ott laknak többen... Ja és a fizujuk 10%-a megy a gyülekezetnek!


Az a baj hogy bár hitet adnak az embereknek de semmi jót nem. Ellenben a pénzüket sokaknak lenyulják...

2012. máj. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Na, majd mindjárt jön valaki hinteni az igét.
2012. máj. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

Azért mert a többi keresztény felekezettől eltérően ez egy politizáló vallási felekezet.


Keresztény gyülekezetként nem csak vallási kérdéseket vitatnak meg,hanem aktívan véleményt nyílvánítanak a hétköznapi politikai ügyekben is(Lásd:A gyülekezet által kiadott Hetek című közéleti hetilap).


Tulajdonképpen Németh Sándor és gyülekezete célja,hogy a már USA-ban elterjedt "keresztény cionista" eszmeiséget propagálja Magyarországon.


Régebben az SZDSZ-nek kampányoltak,2010-ben az MDF-SZDSZ koalíció támogatására szólították fel híveiket,nyíltan támogatják Izraelt,szélsőségessen liberális álláspontról közelítik meg a politikai kérdéseket,2010-es választásokon imakommandót szerveztek a Fidesz parlamenti 2/3-a ellen,folyamatossan lejárató cikkeket jelentetnek meg a Jobbikról,Irán és az iszlám világ ellen ágálnak.


Nagy valószínűséggel Izraelből vagy az USA-beli zsidó lobbitól kapnak pénzügyi támogatást a tevékenységükhöz.És az is valószínű hogy a(gyorsan növekvő)szervezetük fenntartásához és építéséhez amerikai vagy zsidó szakmai tanácsadók segítségét veszik igénybe a háttérben.


22/F

2012. máj. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
A pénzügyi támogatásról annyit, hogy a tagok is számolatlanul tolják be a pénzüket.
2012. máj. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Mondjuk az könnyen cáfolható hogy a fidesz ellen lennének. Lévén már 2010 nyarán nagyon komoly támogatásukról biztosították a fideszt és ugye a fidesz az első között ismerte el őket mint "történelmi egyház" amit én elég durvának érzek...

Ha emlékszünk hamarabb el lettek ismerve mint a zsidó vallású felekezetek! Szóval hogy nagyon komolyan benne vannak a fideszben az tuti!

2012. máj. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%

"Szégyelljék magukat!" - kiabálták a hajdúsámsoni képviselőknek, akik megszavazták szerdán, hogy a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézményt a város átadja a Hit Gyülekezetének. Több szülő azt is kiabálta a képviselőknek: "a lelküket adták el a pénzért".



[link]

2012. máj. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Mert egy business-szekta.
2012. máj. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az rendben, hogy politikai okból, de az én meglátásom szerint az összes egyház politizál, az öszes egyház a hívek pénzeiből él, az összes egyház mögött van valami hatalom. Ezért nem értettem ezt a nagy ellenségeskedést azt egyik iránt.
2012. máj. 30. 23:15
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
"az összes egyház mögött van valami hatalom" Na ez az, ami a HGY esetében elég "sötét". Mármint a hatalom, ami mögötte van.
2012. máj. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!