Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti hogy bírjátok elviselni...

Ti hogy bírjátok elviselni Gyurcsány szánalmas megnyilvánulásait?

Figyelt kérdés
A demokrácia jegyében szólal fel, annak tükrében, hogy amíg ő volt miniszterelnök, egy ország egy emberként utálta, rengetegen tüntettek ellene, mégis ott maradt a nép akarata ellenére és a rendőrséggel is pofátlanul visszaélt. Hogy van pofája igazságról beszélni, mikor Orbán ferdítéseihez képest neki minden szava kamu volt? Na és mi van az emberekkel? Mintha elfelejtették volna, hogy mi volt itt néhány éve, rengeteg helyen látom, hogy ki-mekkora Demokrata Koalíciós, Orbánra pedig ugyanazokat a szitokszavakat húzzák. Nem vagyok Fideszes, de azért Orbán és Gyurcsány között hatalmas különbség van.

#Gyurcsány Ferenc #MSZP #demokrata koalíció
2012. máj. 17. 19:08
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen elviselem, ugyanis magasról teszek rá, és nem foglalkozom vele :)
2012. máj. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem mondanám, hogy messze a legnagyobb, eléggé összezsugorodott már. A fanatikusok maradtak még Fidesz szavazók, de ez igaz az MSZP-re is.


[link]

2012. máj. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Na, látom valaki már végig "szaladt" a válaszokon és lepontozta őket.
2012. máj. 17. 19:48
 14/27 anonim ***** válasza:
67%

egyrészt: orbán sokkal rosszabb mint gyurcsány! sokkal több hülye ötlete van, sokkal többet lop, és ha még nem is nevezhető diktatúrának az amit csinál, de erősen afelé közelít. és hidd el, nem azért vezeti be az új adókat, mert az mszp elb*szta, hanem mert az egykulcsos adóval 8amihez foggal körömmel ragaszkodnak) 500 millió forintos kiesés is ,,járt". a saját hülyeségüket foldozgatják. A magánnyugdíjpénztárakról nem is beszélve. a fidesz az eddigi legrosszabb kormány MO-n akármilyen sz*r volt is az mszp.

másrészt:Az hogy az övék a legnagyobb támogatottság, az nem azt jelenti hogy az ország nagy része egyetért velük. A többi pártnak összesen már több szavazója van, mint a fidesznek, a magas számú függetleneket beleszámítva max csak az ország 30%-ának tetszik az amit a fidesz művel. És ezeken a békemeneteseken a ,,nem leszünk gyarmat" és ,,ők értünk, mi értük" csak szánakozni vagy röhögni tudok. (persze ezt csak arra a részükre értem, akik nem csak az ingyen ebéd miatt mentek oda, és nem külföldről lettek hozva)

2012. máj. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%
úgy hogy már nem sokáig látjuk a politikusok között, szerencsére
2012. máj. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 bumbi02 ***** válasza:
81%

Nem kell ahhoz semmilyen választási rendszer, így is messze nekik van a legnagyobb támogatásuk.


Dehogynem, hidd el hogy régi választási rendszerbe bajba lennének. Eléggé megközelítette az Mszp, és egy koalícióval ki tudnák ütni nyeregből akár. A régi rendszerben.


De ebben az új, egy fordulós rendszerben esélytelen. Egyrészt, mert 106 egyéni mandátum lesz, ahol nem abszolút , hanem relatív többség kell. Ergo ha a közvéleménykutatásokat nézzük, teljesen mindegy, hogy 60%-os támogatottsága van egy Fidesz jelöltnek, vagy 31, ha ő az első ő nyer. Ergo a Fidesz népszerűség vesztesége az egyéni kerületek eredményében nem fog meglátszani emiatt.

A másik ami torzítani fog az a töredékszavazatok átszervezése. Eddig töredékszavazattal erősítették a kis pártokat, akik egyéniben vesztettek. Most a töredékszavazat megilleti a nyertes pártot is. Ha egy kerületben a Fidesz, Mszp, Lmp, Jobbik eredménye: 40-31-15-14, akkor a Fidesz megnyeri ezt a mandátumot, és ezen felül, minden szavazat belemegy a "nagy kosárba" ami a 31% felett van , mondván, ezek a szavazatok elvesznének.(kompenzációs szavazatok).


Ezzel a választási rendszerrel a Fidesz valószínüleg 55-60%ot képes lesz elérni. Kivéve ha összefognak az ellenzéki pártok, amire kicsi az esély, de ebben az esetbe tudnák csak kilökni.

2012. máj. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

14-es!

Lop? Az eddigi üres rágalmazásokon túl semmi más kézzel fogható bizonyítékot nem láttam erről. Gyurcsányról tudjuk a kis cégeit, az azokra járó több tízmilliós állami támogatásokat és az azon felüli jövedelmeit. Olyan birodalmat épített ki magának az az ember, szerinted ez tisztességes?

500 milliós kiesés... Ekkora tartozás és nulla gazdaság mellett nem hiszem, hogy volt év, amikor az országnak nem lett volna kiesése. Ezt most Orbánra köpködöd, de azért lásd be, hogy az államadóssághoz neki lófasznyi köze van.

Tényleg sok kellemetlenség van, ami történik manapság, de ezek mind megszorító intézkedések, amikre SZÜKSÉG VAN!

Ismétlem, nem vagyok Fideszes, de ezeket igazán át lehet látni és jó volna, ha Te is belegondolnál, hogy mégis Magyarországgal mit lehet kezdeni.

2012. máj. 17. 20:15
 18/27 bumbi02 ***** válasza:
69%

A kérdező kommentje:


14-es!

Lop? Az eddigi üres rágalmazásokon túl semmi más kézzel fogható bizonyítékot nem láttam erről. Gyurcsányról tudjuk a kis cégeit, az azokra járó több tízmilliós állami támogatásokat és az azon felüli jövedelmeit. Olyan birodalmat épített ki magának az az ember, szerinted ez tisztességes?

500 milliós kiesés... Ekkora tartozás és nulla gazdaság mellett nem hiszem, hogy volt év, amikor az országnak nem lett volna kiesése. Ezt most Orbánra köpködöd, de azért lásd be, hogy az államadóssághoz neki lófasznyi köze van.

Tényleg sok kellemetlenség van, ami történik manapság, de ezek mind megszorító intézkedések, amikre SZÜKSÉG VAN!

Ismétlem, nem vagyok Fideszes, de ezeket igazán át lehet látni és jó volna, ha Te is belegondolnál, hogy mégis Magyarországgal mit lehet kezdeni.



14-es elírta, 500 milliárdos kiesést jelentett az egykulcsos adó. Ami már azért szám.


Nem hallasz mást üres rágalmazáson kívül semmiről? Simicska és a NYerges gondolom tisztességes pályázaton nyertek, és nincs semmi fura dolog körülöttük. Kaya Ibrahim mondd valamit?



Ugyanúgy voltak ilyen ügyek az Mszpnél is, csak vedd észre hogy Fidesznél is ugyanúgy vannak.

2012. máj. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

bumbi02!

Igen, minden pártnak meg van a maga mocska, ez tény. Az egykulcsos adót én sem tudom megérteni. Állítólag ezzel a vállalkozókat segítik, hogy azonos adók mellett tudjanak növekedni és ne húzza vissza őket a jövedelemmel megnőtt adó mértéke. Ha jól tudom. Nem tudom ez mennyire vált be, de nem hiszem, hogy túl eredményesen. Viszont azt állítani, hogy az MSZP kevesebb kárt tett volna, mint a Fidesz... a lejárató hadjárataikkal, a 8 évükkel az öszödi beszéddel megkoronázva. Gyurcsány inkább volt a felszolgáló és a kiárusító ebben az országban a nyugati országoknak.

2012. máj. 17. 20:40
 20/27 Pro Patria ***** válasza:
24%

"14-es elírta, 500 milliárdos kiesést jelentett az egykulcsos adó. Ami már azért szám."

- Attól függetlenül, hogy az egykulcsos adóval nem értek egyet, ez akkor sem igaz, csak Oszkó elmélkedése, amit ti tényként kezeltek.


Egyfelől: igaz, hogy lecsökkent a felső adószint, de viszont az alsó adószint (ami sokkal szélesebb réteget foglal magába) megnőtt, így kialakítva a közép, és egységes szintet.


Másfelől: az emberek eddig is ott trükköztek, ahol tudtak, mindenki minimálbérre jelentette be magát, és a dolgozót is, hogy a "kisebbik adószintre" kerüljön. Nos, ez mostantól nem lehetséges, egységesítve van. Ez is növeli a bevételt.


Szóval - bár én úgy vagyok vele, hogy adózzon arányaiban (ne csak mennyiségében) többet az, aki sokkal gazdagabb - de az, hogy emiatt 500 milliárdos kiesésünk lett volna, egyszerűen nem igaz. Erről KSH adatot kérek, ellenkező esetben álljunk le ennek az "érvnek" a folyamatos felhozatalával.

2012. máj. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!