Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád az 51%-tól kettes...

Támogatnád az 51%-tól kettes érettségit? (Hoffman Rózsi)

Figyelt kérdés

Szerintem ez tarhatatlan, hogy ma érettséági, olyan szinte hülye emberek kapnak, akik olvasni is alig tudnak. Ez a 10-20%os minimális ponthatár egész egyszerűen kínos, röhej kategória. Emiatt értékelődöt le az érettségi, hogy a leghülyébbnek is már van. Általános 6os gyerek is megcsinálja.


Erre fel egy szülői egylet vén, kommunista vezetője azt mondta -figyelj!- , hogy 5 helyett csak háromból kellene érettségizni, de azt is a kölyök válassza meg. Na bakker, az én gyereken már énekből, rajzból és etikából fog érettségizni, de számolni már nem fog tudni.


Én gondolkodás nélkül felemelném 51%-ra a kettes szintet. Fősulin is így van, akkor meg ?? Akinek nem tetszik, íratkozzon ki.


2012. máj. 9. 19:05
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
30%
Dehogynem értékelődne fel. Amiből kevés van, az értékesebb. Az érettséginek azért nincs értéke, mert ma mindenki megkapja, nulla tudásra is. Ha mostantól csak értékelhető tudásmennyiség felmutatásával kapnák meg az emberek, máris tudni lehetne, hogy aki le tudott érettségizni, az nem totál hülye.
2012. máj. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
0%

Reálos tárgyakból nem, mert azt nem lehet beverni, mint pl. a töreszt. Azt vagy tudod, vagy nem, és marha sokan sosem értik meg (már eleve a tanítási módszere is rossz a reáltárgyaknak nálunk).


Minden másból viszont igen, legyen 51% a legalsó határ.

2012. máj. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
30%
De miért kéne az érettséginék értéke legyen? Semmit nem lehet vele kezdeni, és ez akkor sem változna ha történetesen 50%-ot lenne 2-es.
2012. máj. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
24%
És mi van a reálos agyúakkal? Én a matekot vágom, de pl. képtelen vagyok bemagolni a sok évszámot és satöbbit. Leérettségiztem már, szóval nem erről van szó, de minek kiszúrni a reálos agyúakkal - avagy miért kapjanak könnyítést a humán beállítottságúak?
2012. máj. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
61%

23-as hozzászóló

Van egy halom olyan állás, amire bőven elég lenne az érettségi, de főiskolai diplomát kérnek, ha jelentkezel rá. Például, a legprofibb irodavezető, akivel találkoztam, simán érettségizett volt.

2012. máj. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
0%
Nem.51% már túl magas a 2-eshez.
2012. máj. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nem az a baj, hogy minden hülye kap érettségit, hanem, hogy minden hülye kap diplomát is. Én 2 diplomával is fél évig kerestem állást, felvettek egy olyan melóra, amit simán érettségivel is el lehetett volna látni. Aztán, amikor meg pályáztam jobb pozíciókra, mindig az volt a válasz, hogy innen akarsz feljebb lépni? A te munkát nagyon gagyi, h.üle vagy. Hát, ennyit az esélyekről. Azt nem az iskola adja meg, hanem a protekció manapság már.
2012. máj. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
31%

Így van, ha jövőre 51%-tól lenne kettes, akkor nehezebb lenne megszerezni, és mivel kevesebb van belőle, így a ti érettségitek is felértékelődik.


:D:D:D Na ne röhögtessetek, mert mindjárt BESZAROK!


Komolyan azt hiszitek, hogy a mostani 30-40-50 évesek érettségijének értéke hirtelenjében az egekbe szökik azért egyik évről a másikra, mert behozzák ezt a szabályt? Ettől függetlenül az ő korosztályukban ugyanannyi érettségi van. Hosszú-hosszú évek folyamán kopna ki annyira az egész rendszer, hogy nagy dolognak számítson az érettségi. 20-30 év minimum, ha jövőre bevezetnék.


Ugyanezen szakadtam akkor is, mikor ment a duma, hogy "jó lesz, ha kevesebb diplomás lesz, mert akkor felértékelődik az én diplomám, hahaha"! Ja, de a gyökér sügérje arra már nem tudott rájönni, hogy az ő korosztályában, az ő szakterülete telített. És telített is marad, mert a diplomát nem szokták elvenni senkitől. Majd rengeteg év múlva, ahogy lassan felnő legalább egy generáció úgy, hogy abból a diplomából kevés lesz. Na de akkor már az illető lesz vagy 45. Mégis mit akar akkor, ha semmilyen ésszerű tapasztalatot a telítettség hiányában nem tudott szerezni?


Gondolkodjatok már.

2012. máj. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
43%
Először is: énekből érettségiztem. Keményen tanultam a zeneelméletet és a zenetörténetet. Maga az éneklés és a hangszeres játék csak ráadás volt. Gondolom, a rajzzal is hasonló a helyzet. Mind a kettő komoly művészet és komoly tudomány. Úgyhogy ezt a részét visszautasítom. A többivel egyetértek.
2012. máj. 10. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Hoffman is olyan ember, aki könnyen magyaráz. Azért annyira ne tegye már magasra a mércét, még a végén ő is megbukna, egy adott tárgyból.! Reális százalékok lennének ezek szerintem.:

2-es: 35%-tól

3-as: 50%-tól

4-es: 70%-tól

5-ös: 85%-tól.

2012. máj. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!