Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád az 51%-tól kettes...

Támogatnád az 51%-tól kettes érettségit? (Hoffman Rózsi)

Figyelt kérdés

Szerintem ez tarhatatlan, hogy ma érettséági, olyan szinte hülye emberek kapnak, akik olvasni is alig tudnak. Ez a 10-20%os minimális ponthatár egész egyszerűen kínos, röhej kategória. Emiatt értékelődöt le az érettségi, hogy a leghülyébbnek is már van. Általános 6os gyerek is megcsinálja.


Erre fel egy szülői egylet vén, kommunista vezetője azt mondta -figyelj!- , hogy 5 helyett csak háromból kellene érettségizni, de azt is a kölyök válassza meg. Na bakker, az én gyereken már énekből, rajzból és etikából fog érettségizni, de számolni már nem fog tudni.


Én gondolkodás nélkül felemelném 51%-ra a kettes szintet. Fősulin is így van, akkor meg ?? Akinek nem tetszik, íratkozzon ki.


2012. máj. 9. 19:05
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
64%
Támogatnám. Ami most megy, az kész röhej. Nem is értem a logikáját.
2012. máj. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
62%
Azért az érettségiig el kell jutni, ha számolás nélkül sikerült 4 évet végigjárnia, ott rég baj van.
2012. máj. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
81%

A középiskola az nem egy felsőoktatási intézmény.És utána sem megy minden ember felsőoktatásba.Sok szakmunkásnak csak a mestervizsga miatt kell érettségi vagy vannak akik okj képzésre mennek.Ezért alaptalan lenne 51 százalékra felemelni.

Itt az a baj hogy a gyerekekből lexikont akarnak csinálni és rengeteg felesleges dolgot tanítanak.


Szerintem az angolszász rendszerről kellene példát venni 1000x jobban meg megoldva náluk az érettségi ezentúl az egész rendszerük jobb.Az a rendszer az életre is nevel és gyakorlatias , nem akar lexikont csinálni az emberből pusztán olyanná nevel hogy ne legyél életképtelen.Lehet hogy kicsit alul műveltek akik az angolszász rendszerben tanultak de soha nem életképtelenek.

2012. máj. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
71%
Nem alul iskolázottak, mert mindig az érettségivel jönnek, sokkal komolyabb felsőoktatásban van részük, mint nálunk.
2012. máj. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
36%
Na a jelenlegi magyar érettségi pont hogy nem arról szól, hogy lexikon legyen a gyerekből. Iqbol meg lehet írni az egészet 90%ra. Persze csak középszinten.
2012. máj. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
69%

Mudri Lav, a magyar pont ilyen, de a tavaly 90%-ra megírt matek közepem után most örülnék, ha 50%-ot elérnék.

Romániában minden évben többen buknak meg a matek érettségin, mint akik átmennek, ennek szerintem semmi értelme.

2012. máj. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
49%

Én támogatnám. Tanár voltam, akkor jöttem el, amikor behozták az új érettségi rendszert. Szakmai szinten nagy felháborodás volt belőle, hogy ennyire alacsony színvonalú lett az érettségi, gyakorlatilag beviszek egy embert az utcáról, és semmi felkészülés nélkül ír egy kettest.

Viszont nem biztos, hogy kéne az 5 tantárgy. Aki humán beállítottságú, minek kell szívatni matekból/fizikából. Legyen 3 tantárgy, de akkor azt vegyék nagyon komolyan. Külföldön is így van. De persze legyen feltételhez kötve, pl. ne lehessen bóvli tantárgyakból.

2012. máj. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
58%
Támogatnám, de akkor ne kelljen kötelezően érettségizni öt tárgyból. Én hülye vagyok a matekhoz, 42 százalékot értem el, az érettségi tárgyaim úgy néztek ki, hogy 98, 92, 90, 90 és 42 százalék. Abból érettségizzen mindenki, amiből akar.
2012. máj. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
75%

Nem támogatnám. Az ember a felvételi miatt úgyis rá van kényszerítve arra, hogy abból a tárgyból jól teljesítsen, amit később hasznosítani is fog. El kéne már felejteni ezt a felfogást, hogy az jelenti a tökéletes oktatást, ha a gyerek a rövidtávú memóriát megeröltetve fel tud mondani kismillió lexikont.


"Na bakker, az én gyereken már énekből, rajzból és etikából fog érettségizni, de számolni már nem fog tudni."


Elég jó véleménnyel vagy a gyerekedről, ha rögtön azt gondolod, hogy elsumákolná az egész érettségit a tölteléktárgyakkal. A legtöbb 18 éves azért tud már gondolkodni, el tudja dönteni, hogy az elképzelt jövőjéhez milyen tárgyakból kell levizsgáznia. Aki meg nem ilyen értelmes, annak úgyis mindegy.

2012. máj. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
70%
Ének és a rajz miért bóvli? Én rajzból is érettségiztem hozzá művészet történettel, semmivel nem könnyebb, mint a töri, az éneknél hasonlóan nem csak tralalázni kell.
2012. máj. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!