Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád az 51%-tól kettes...

Támogatnád az 51%-tól kettes érettségit? (Hoffman Rózsi)

Figyelt kérdés

Szerintem ez tarhatatlan, hogy ma érettséági, olyan szinte hülye emberek kapnak, akik olvasni is alig tudnak. Ez a 10-20%os minimális ponthatár egész egyszerűen kínos, röhej kategória. Emiatt értékelődöt le az érettségi, hogy a leghülyébbnek is már van. Általános 6os gyerek is megcsinálja.


Erre fel egy szülői egylet vén, kommunista vezetője azt mondta -figyelj!- , hogy 5 helyett csak háromból kellene érettségizni, de azt is a kölyök válassza meg. Na bakker, az én gyereken már énekből, rajzból és etikából fog érettségizni, de számolni már nem fog tudni.


Én gondolkodás nélkül felemelném 51%-ra a kettes szintet. Fősulin is így van, akkor meg ?? Akinek nem tetszik, íratkozzon ki.


2012. máj. 9. 19:05
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
62%
Na ez meg a másik. Nekem volt osztálytársam, aki rendesen megszívta azzal, hogy a rajzot választotta ötödik tárgyként. Azt hitte, hogy rajzol pár hülyeséget és átmegy, hát fenét.
2012. máj. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
24%
A liberalizmus és a Magyar Bálint-féle iskolarendszer teljesen lezüllesztette a színvonalat, az USA-t majmoljuk, ahol a felnőttek nem tudják a háromszög szögeinek a számát, vagy épp Európába teszik Ausztráliát. Egy általános iskolát végzett 14 éves már meg tudja írni 2-esre ezeket a mai érettségiket, de az értelmesebbje talán a 3-as, 4-es osztályzatot is könnyedén megpályázhatná. Nevetséges és elképesztő, hogy 21%-tól kettes már ez a lebutított feladatsor is. Így termelődnek ki az RTL Klub színvonalán éldegélő embertömegek...
2012. máj. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
68%

53

Hogyne. Polgári konzervatív az ilyet nem csinál, legfeljebb közgyűlésen zsidózik. Az meg, hogy Magyart emlegeted, amikor már Tell Vilmos óta nem ő az oktatási miniszter, minimum komikus.

2012. máj. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
61%

Végül is tényleg lehetne 20% a minimum, de akkor legyenek már értelmes feladatok. A mostani matek érettségi első felét egy nyolcadikos játszva megoldja - és az már 30%.


Elnézést az érettségizőktől, de néhány feladaton sírni támad kedve az embernek:

"Egy mértani sorozat első tagja 3, hányadosa (−2) .

Adja meg a sorozat első hat tagjának összegét! "

Írjunk fel egy mértani sorozatot és adjunk össze hat számot. Kb. hatodikos anyag.

"András 140 000 forintos fizetését megemelték 12%-kal. Mennyi lett András fizetése az

emelés után?"

Szorozzunk be egy számot 1.2-vel. Ötödikes anyag.

"A testtömegindex kiszámítása során a vizsgált személy kilogrammban megadott tömegét osztják a méterben mért testmagasságának négyzetével.

Számítsa ki Károly testtömegindexét, ha magassága 185 cm, tömege pedig 87 kg!"

Váltsunk cm-t méterbe és végezzünk el egy négyzetre emelést és egy osztást. Ez is kb. ötödikes anyag.

Persze van nehezebb feladat is, pl.:

"14. Az ABC hegyesszögű háromszögben BC = 14 cm, AC = 12 cm, a BCA szög nagysága

pedig 40°.

a) Számítsa ki a BC oldalhoz tartozó magasság hosszát!

b) Számítsa ki az AB oldal hosszát!

Válaszait cm-ben, egy tizedesjegyre kerekítve adja meg!

Az AB oldal felezőpontja legyen E, a BC oldal felezőpontja pedig legyen D.

c) Határozza meg az AEDC négyszög területét!

Válaszát cm2

-ben, egy tizedesjegyre kerekítve adja meg!"

De még ezt is megoldja egy általános iskolás. És 12 pontot ér a 100-ból..


Igazából nem is feltétlen a 20% a gond, hanem ezek a feladatok. Gyakorlatilag egy nyolcadikos gond nélkül leérettségizik..

2012. máj. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
71%
Egyébként hova akartok nehezebb érettségit amikor az életben a tanultak negyedét sem használjuk többnyire?Amit használunk a munkához azt nem a középiskolákban meg a gimnáziumokban tanítják.
2012. máj. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

Az viszont jó ötlet lenne még mellé, amit mondtatok, hogy kétfelé választani. Humán jellegű tárgyak a jogászoknak közgazdaságinak, míg matek/fizika/kémia a mérnök pályára.

+ nyelvismeret alapfokú. jaja így is jó, de csak 51% mellé.

2012. máj. 9. 19:59
 17/36 anonim ***** válasza:
62%

Aki humán beállítottságú és olyan érettségit választ ő a humán tárgyaknál tényleg 51 százalék legyen a minimum de a nem humánokból viszont olyan amilyen most.

Aki jogász lesz mondjuk ő minek tanuljon úgy és annyi matekot mint aki mérnök lesz?

2012. máj. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
46%

Én nem támogatnám. Ha valaki kiemelkedően jó valamiből és azon a téren szeretne tovább tanulni akkor tegyen belőle emelt érettségit a többi meg bár semmitmondó eredmény lesz hiszen 20%-tól megvan, de legalább megvan. Erre épít a mostani rendszer és ez alapján szabják a követelményeket. Ha most bekavarnak hogy 51%-tól kettes akkor mi lesz a helyzet az emelt érettségivel? 90% alatt egyes vagy mi?


Amúgy nem igazán izgat mert én már leérettségiztem és ez nem az én problémám.

2012. máj. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

"Erre épít a mostani rendszer..."


A monsatni kizárólag arra épít, hogy a közmunkásoknak is legyen diplomája.

2012. máj. 9. 20:39
 20/36 anonim ***** válasza:
63%
És ha 51%-tol lenne kettes az érettségi, akkor mi történne? Komolyabb munkát akkor sem kapnál, max. mehetnél sor mellé, vagy betanított munkásnak! Az érettségi attól még nem értékelődne fel, ha 51%-tol lenne kettes!
2012. máj. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!