Maradjon legális az abortusz vagy törvényileg tiltsák be?
"Na és a férfiak felelőssége? Arra miért nem reagálsz?"
Kérdés;
Maradjon legális az abortusz vagy törvényileg tiltsák be?
"mindenféle jogi alapismeret nélkül is tudta azt, hogy az abortusz gyilkosság"
Itt csak ismételni tudom magam: az élet kezdete hitbeli kérdés.
Nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik
Kérdezz meg egy jogászt
egy orvost
egy teológust
egy etnográfust
stb.
nem sorolom tovább - mindegyik bőszen magának fogja követelni az illetékességet
"Azért mert egy beteg gyerek nem élhetne teljes értékű életet."
Ezt most egy Down-kóros kisgyerek szülei kiröhögnék. De előtte definiáld nekem a "teljes élet" fogalmát. A logikád alapján ugyanakkor irtsuk ki a szemüvegeseket, mert nem élhetnek teljes életet, ugyanis kiszolgáltatottak egy eszköznek, ráadásul a TB-t terhelik. Vagy a dohányosokat irtsuk ki."
Ez most hogy is kerül ide?
Egy rókáról akar kiskegyed két bőrt lehúzni?
Nem értem.
Kedves fiacskám ! Engedd meg ezt a megszólítást,mert a nagyanyád lehetnék.
Érvelésedből arra a következtetésre jutottam,hogy katolikus vagy.
Mivel családot akarsz alapítani,engedd meg,hogy elmondjam az Egyház törvényét a házasságon belüli nemi életre vonatkozóan.(Ha a pap elfelejtené elmondani)
Nemi életet élni csak abban az esetben nem bűn,ha annak célja a gyermekvállalás.Ha csupán örömszerzés a cél,a férj bűnt követ el,és meg kell gyónnia.Az asszony ebben az esetben nem követ el bűnt.mert Ő köteles engedelmeskedni a férjének.Ha viszont a feleség a kezdeményező,akkor mindketten bűnösek.
Remélem,hogy a házasságodban betartod az Egyház törvényét és annyi gyereked lesz,amennyit az Isten ad.Neked csak az lesz a feladatod,hogy el is tartsad őket.Sok sikert hozzá.
"Nemi életet élni csak abban az esetben nem bűn,ha annak célja a gyermekvállalás."
Kedves "nagymama."
Kérd vissza az iskolapénzed.
Az Ogino-Knaus módszert és a természetes születésszabályozást engedélyezi a Katolikus Egyház.
Ilyen esetekben a házastársak nem követnek el bűnt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!