Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a gyermektel...

Mi a véleményetek a gyermektelenségi adóról?

Figyelt kérdés

Be fogják vezetni?

Te bevezetnéd?


2012. ápr. 24. 08:37
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
90%

"Azért baj a népességcsökkenés, mert már most is az elöregedő társadalom miatt szívunk. Sokkal több idős van, mint aktív korú, és a szám egyre csökken. Ha kevesebb gyerek születik, az azt jelenti, hogy ez így is fog folytatódni, magyarul mire oda kerülsz nem lesz nyugdíjad, mert nem lesz aki fizetni tudja, a kevés létszám miatt."


Ha beindul a gazdaság, és Magyarország egy élhető ország lesz, akkor jönni fognak a bevándorlók, és a népességfogyás megáll. Ha nem indul be a gazdaság, és Magyarország még a régióhoz viszonyítva is lemarad, akkor meg minek szülessen sok gyerek a nyomorba?


Nem tartom szerencsés dolognak az állam beleszólását az emberek magánügyébe (gyerekvállalás).

2012. ápr. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
87%

"Ha beindul a gazdaság, és Magyarország egy élhető ország lesz, akkor jönni fognak a bevándorlók, és a népességfogyás megáll. Ha nem indul be a gazdaság, és Magyarország még a régióhoz viszonyítva is lemarad, akkor meg minek szülessen sok gyerek a nyomorba?


Nem tartom szerencsés dolognak az állam beleszólását az emberek magánügyébe (gyerekvállalás)."


Ebben egyet értünk, én sem tartom jó ötletnek ha az állam akarja megmondani ki, mikor, és hány gyereket szüljön. Nekem van kettő, de ez a gyermekvállalás nem úgy működik, hogy én eldöntöm, hogy na akkor fogy a népesség, kell szülni, és szülök, vagy hogy legyen nyugdíjam, ez egyszerűen egy ösztön. Vannak akik szeretnének gyereket, és vanak akik nem, nem vagyunk egyformák. Én sem a politikusok miatt szültem meg a két lányomat, hanem most, hanem mert egyrészt én most vagyok abban a korban amikor tudok szülni, másrészt meg mindig is szerettem volna gyereket. Szülhettem volna húsz évvel ezelött is, mikor még pl nem volt téma globális szinten a túlnépesedés, csak a gyámügy elvitt volna a babával együtt a fenébe akkor. Ez a gyerek kérdés teljesen magánügy.

2012. ápr. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!