Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a gyermektel...

Mi a véleményetek a gyermektelenségi adóról?

Figyelt kérdés

Be fogják vezetni?

Te bevezetnéd?


2012. ápr. 24. 08:37
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van gyerekem, de nem vezetném be. Igazságtalan.
2012. ápr. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
83%
Igazságtalan. Először teremtsék meg a körülményeket, hogy mindenkinek lehetősége legyen gyermeket vállalni. Az 27.000 bruttóból nem fog menni..
2012. ápr. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
52%
Gyermektelenségi adónak a gyerekek utáni adókedvezményt szokták hívni még tavaly-tavalyelőtt. Ezt pedig teljesen jogosnak tartom. Az vállaljon gyereket, aki dolgozik és el tudja tartani. Ne a segélyre támaszkodjon senki. Elmúltak azok az idők, amikor állambácsinak az volt a szerepe, hogy ő adjon munkát, ő tartson el mindenkit, ő etessen. Tény, hogy elég nagy a bizonytalanság, bárki elveszítheti az állását gyakorlatilag bármikor. Olyanoknak nemhogy emelném, inkább csökkenteném a támogatását, aki sosem dolgozott és tulajdonképpen csak szóban akar.
2012. ápr. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
86%

Én meddőséggel küszködtem több mint 6 évig. A gyereket el tudtuk volna tartani akkor is, de egyszerűen nem jött össze. Egy halom vizsgálatra jártam a saját pénzemből, semiféle támogatást nem véve igénybe, még milyen adót kellett volna fizessek utána?

A napokban szülni fogok. 12 év munkaviszony után, amikor fizettem TB-t. Utolsótól kérdem, szerinte jogosult vagyok bárminemű támogatásra az előzményeket tekintve? Mert szerintem igen.

2012. ápr. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim válasza:
100%
Szemétség szerintem.Nem vezetném be.
2012. ápr. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
80%

3/5. Amit mo ndasz az iagz askkor,ha most akart gyereket és nem tudja eltartani. De nem igaz abban az esetben,ha a gyerekek már nagyobbak. 5-10 évvel ezelőtt,vagy még régebben nem voltak ennyire rossz helyzetben a családok,mint ma. Sőt,egyre rosszabb lesz a helyzetük. A gyermekek után i kedvezményt csak azok tudják igénybe venni,akik eddig is gond nélkül eltudták tartani a gyereküket.

A gyermektelenségi adó nem lenne igazságos.

2012. ápr. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Igazán remek lenne.

Vajon hány olyan ember van, aki meddő, vagy egészségügyi okokból nem tudja a gyermeket kihordani, aki nem talált párt, akinek az anyagi helyzete teljesen lehetetlen vagy meghalt a gyermeke?

Őket büntessük még jobban? Az örökbefogadás itthon nehézkes, egyedül szinte lehetetlen és adott életkor felett már nem lehet.

Óriási tévedés azt hinni, hogy azért születik ennyire kevés gyermek, mert mindenki Tahitin szeretne inkább héderelni helyette...

2012. ápr. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
81%
Befogják,ne aggódjatok.Amiről szó esett,azt itt már vedd kézpénznek.
2012. ápr. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
83%

Nem támogatom.Ezzel szemben tudtommal most már az anya sem élvez védelmet a gyermeke 3 koráig.És munkavállalás szempontjából ma már hátrány ha gyereked van.Szóval egymást ütik a különböző intézkedések.Fejetlenség van és ez nem lesz jobb jó ideig.

Aztán majd ezután jön a gyerekes adó:"ha van pénzed gyereket vállalni,akkor fizess"(???).Siralmas

2012. ápr. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
A sz@rási és levegővételi adót mikor fogják bevezetni?Az lenne csak igazságos, hisz azt mindenki csinálja...
2012. ápr. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!