Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a gyermektel...

Mi a véleményetek a gyermektelenségi adóról?

Figyelt kérdés

Be fogják vezetni?

Te bevezetnéd?


2012. ápr. 24. 08:37
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó, én csak felhoztam példákat. Még ezer másikat lehetne.

A népességfogyásnak sok oka van. A legáltalánosabb az, hogy ma a nők nagy többsége tanul, nem 18-20 évesen áll neki gyereket szülni. Ma 25-28 évesen jut el oda, hogy egyáltalán befejezte az iskolát, férjhez megy, munkahelyet keres. Innen még évek a családalapítás.

Nincs idő a nagycsaládra.

Ennyi.

2012. ápr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
92%

De most komolyan, miért baj a népességcsökkenés?

Azért, mert egy országban sokan vannak, nem jelenti azt, hogy bármi is jobb.


Nem lenne sokkal jobb, ha mondjuk 6-7 millióan lennénk, de virágozna a gazdaság, mindenkinek lenne munkája, szebb lenne az élet?

2012. ápr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
77%

Bizonyára azért kell a népességnövekedés, mert jobb érzést ad, ha a Földet felzabáló siserehad nagyobb százalékban beszél magyarul....

Értelmes választ a kérdésre nem tudok elképzelni.

2012. ápr. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
31%
Azért baj a népességcsökkenés, mert már most is az elöregedő társadalom miatt szívunk. Sokkal több idős van, mint aktív korú, és a szám egyre csökken. Ha kevesebb gyerek születik, az azt jelenti, hogy ez így is fog folytatódni, magyarul mire oda kerülsz nem lesz nyugdíjad, mert nem lesz aki fizetni tudja, a kevés létszám miatt.
2012. ápr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
55%
Igen, de utána kiegyenlítődik. Értsd: aki öreg, az egyszer meghal. (Nem gonoszság, tény.)
2012. ápr. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
53%

De egyébként nem is szeretném, ha egy vadidegen fizetne nekem, mert öreg vagyok, mire odaérek, szeretnék annyit felhalmozni, hogy ellássam magam.

(Mindezt nem ebben az országban szeretném megvalósítani.)

2012. ápr. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
De nem értem,hogy miért kell kötelezni embereket a gyerekvállásra?Ha egyszer valaki nem akar,az nem akar.Vannak emberek akiknek a gyerek gügyögés nem feltétlenül a boldogság,ezt tudomásul kell venni,és ezzel nem lehet mit kezdeni.
2012. ápr. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy egy kommunikációs baklövés lenne, ha bevezetnék, demokráciában, ahol a szavazatmaximalizálás a cél, nem várható.

Sarkított példa - az alábbi két mondat matematikailag ugyanazt jelenti, de az "adó" megfogalmazás jóval erősebb ellenérzéseket szül:


Az adómérték 40%, amiből a gyerekesek 20% adókedvezményt kapnak.

Az adómérték 20%, a gyermektelenek további 20% gyermektelenségi adót fizetnek.


Az ember nem racionális lény :)

2012. ápr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem vezetném be, közönséges bunkóság.

De mondjuk nem is szavaznék erre a pártra...

2012. ápr. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen nem vezetném be.

Jussunk már el oda a 21. században, hogy a túlnépesedést nem jutalmazzuk.

2012. ápr. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!