Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nyugaton a szláv népeket vagy...

Nem dávid kérdése:

Nyugaton a szláv népeket vagy magyarokat nézik le jobban?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 22. 19:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Most a déliekre vannak kiakadva.

2008 - ban, amikor megszűnt a határellenőrzés, akkor mindig megállítottak a magyar rendszám miatt és soha nem láttam, hogy szlovénokat, vagy cseheket is megállítottak volna. Viszont láttam, hogy letartóztatnak lengyeleket, és közben mindenki örült. Ez Berlinben volt, a nagy liberális városban és egyértelmű kárörömöt láttam az emberek arcán.

Szóval nincs olyan csoport, hogy szláv és most már nem gond a magyar rendszám sem.

2012. ápr. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Attól függ kit nevezel "nyugatnak"!


Egy 2007-es osztrák kutatás szerint az osztrákok a szomszédjaik közül a magyarokat kedvelik a legjobban (71% szerint rokonszenvesek a magyarok), a szlovákokat pedig legkevésbé.

[link]

2012. ápr. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

A közhiedelemmel ellentétben az amerikaiak tényleg hogy tudják Magyarország mifán terem.A történelmükben sok magyar ember van és Hollywoodban is vannak magyar származású hírességek na meg van sok film ami említést tesz a magyarokra , Magyarországra.Bár térképen szerintem egyik sem tudná megmutatni.


Egy angol kollégám viszont nem volt a helyzet magaslatán.

Én:Magyarország közép-Európa , Ausztria szomszédja

Angol.Aham

Én:A 1989-ben lett független a Szovjetunióból

Angol:Azt hittem hogy a szovjetunió még nem bomlott fel.

2012. ápr. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
81%

fene sem tudja, én nyugaton élek (UK) és hála az égnek azt nézik, hogy mit tudok (egyetemi diák vagyok, egyetem mellett dolgozom), beszélem-e a nyelvet (nyilvánvalóan), van-e munkatapasztalatom nyári munkához (igen).

szerencsére az akcentusom már nem "magyaros", úgyhogy sokszor azt hiszik, hogy Skóciából (itt élek) származom, vagy valahonnan a UK-ből vagy éppen Kanadából/Dél-Afrikából.


hogy kit néznek le jobban, fogalmam sincs; engem nem néznek le, én keményen megdolgozom azért, hogy elismerjenek mind mint embert, mind a munkámat, a tudásomat.


szvsz ez a kérdés csak a sztereotípia-gyűjtésre alkalmas, mivel nem lehet kollektívan kijelenteni, hogy kiket néznek le jobban a "nyugatiak". az, hogy 1-2 ember nem tudja, hogy hol van Mo. naés. én sem tudnám pontosan az összes afrikai országot a térképre rakni (bár tudom az összeset fővásorral együtt, a kicsi országokat pontosan elhelyezni problémám lenne). itt is vannak tudatlanok, tanulatlanok, de pl nekem volt osztálytársam Norvégiát anno Afrikánál kereste (a többiről ne is beszéljünk inkább földrajz órán..) akkor most én is kijelenthetem, hogy a magyarok azt sem tudják, hogy hol van Norvégia vagy éppen Észtország.

tény, hogy kelet-európa mint olyan gazdaságilag, fejlettségileg (és társadalmilag) egy alacsonyabb szinten van, mint pl a UK. nekem is vannak vicces történeteim tudatlan helyiekkel szemben, de hála az égnek ez nem annyira jellemző (bár nyilvánvalóan sokat nyom a latban, hogy egy helyi chav/ned-el beszélgetsz-e vagy egy egyetemre járó diákkal).


én is megkérdezhetném, hogy otthon a homoszexuálisokat, a fekete bőrűeket vagy éppen a romákat nézik-e le jobban; de ez a sztereotípikus, elfogult gondolkozás bölcsője lenne, demagóg szövegekkel ésatöbbi. kíváncsi lennék, hogy a válaszolók közül ki élt huzamosabb ideig Nyugaton; de mint mondtam, én semmiféle lenézést nem tapasztalok.

2012. ápr. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én Franciaorzságban dolgozom és mivel nincs sok magyar, ezért igazából érdeklődőek, az idősebbek ismerik Puskást, de nem igazán foglalkoznak velünk.
2012. ápr. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!