Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Fidesz kerül hatalomra,...

Ha a Fidesz kerül hatalomra, akkor ők se fogják visszaállítani a 3 év gyedet?

Figyelt kérdés
Akkor, akik 20100501 után szülünk mindenképpen vagy bölcsibe kell adni a gyereket vagy munkanélküliként leszünk otthon a gyed után?
2009. jún. 11. 11:49
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
Én gyógypedagógus-pszichológus vagyok. És egyébként sajnos az a helyzet ,h mi itt hiába találunk megoldást, nem nekünk kell, még ha találunk is ( azért mondtunk párat) , a fentieket nem igazán fogja érdekelni. Az a helyzet ,hogy meg kell várnunk ,míg ők kitalálnak valamit, vagy lépnek valamit, mert nekünk ahhoz kell majd alkalmazkodnunk. Ha majd ők meg mondják mi lesz szerintük, akkor el kezdhetünk gondolkozni ,hogy nekünk mi is lenne a jó. Addig hiába is veszekszünk, meg stresszelünk rajta. Szerintem. Na persze mindenki azzal öli meg magát meg a környezetét amivel kedve van hozzá. De tényleg nem kell kétségbe esni. Sokkal rosszabb helyzetben is felnőttek/felnőnek gyerekek akikből egészséges felnőttek lesznek.
2009. jún. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:

Neked szakmailag mi a véleményed arról, hogy minden gyerek 2 év előtt egy kicsivel kerüljön szerencsés esetben bölcsibe, nehezítős esetben magánbölcsibe vagy családi napközibe? (Kevés helyen van olyan nagyszülő sajnos, aki be tudja vállalni egész évre napi 13 órákra a unokát és a többi dolog is ok - pld közel lakik, egészséges.)

Nem tudom, hogy ennek a korosztálynak mi a jó, szakmai szemmel jó egy 2 évesnek ha mennie kell? Te, majdnem 3 voltál. Ez a korkülönbség ebben a korban soknak számít?

2009. jún. 13. 06:39
 33/36 A kérdező kommentje:
Igen, az lenne a jó, ha nemcsak mi, hanem a kormány is tudná, hogy nem 15e-rel, hanem jóval több bölcsi kell és támogatni kellene a részmunkavégzést is állami szinten. És tegyenek is valamit, nem csak tudni ezt a tényt. :)
2009. jún. 13. 06:41
 34/36 anonim ***** válasza:
49%
Nekem nem tetszik az ötlet, hogy anyukák összefognak, meg egy anyuka bevállal három környékbeli gyereket stb. Ilyen megoldásokat hallok. Hogy adnám én oda másnak a gyerekemet? A bölcsi az egy dolog, mert akik ott dolgoznak azokat tanulták. Hülye lennék egy akárkire otthagyni.
2009. jún. 15. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Szakmailag igazából az a legjobba a gyereknek,ha naponta olyan 4 órát közösségben van , az összes többit pedig anyuval meg apuval tölti otthon, ahol játszanak is meg tanulgatnak is játékosan. Mindezt kb 4 és fél 5 éves koráig. Tehát, persze változás, de itt igazából a beszoktatásos illetve lebetegedéses időszakot kéne valamilyen plusz szolgáltatással kiküszöbölni. Tehát oké ,hogy két éves kortól kell beadni bölcsibe, de az azért egy folyamat nem csak egyik reggel leadom oda és kész. Vagyis egy olyan helyet , intézményt, de akár csoportosulást is kéne létrehozni ami kitölti ezt a kb féléves űrt. Amikor a gyereked hozzászoktatod apránként a közösséghez, de még mondjuk többet van otthon veled, mint másokkal, aztán az időt fokozatosan növeled. Nyilván ezalatt az idő alatt azért nagyjából a legtöbb várható betegségen túlesik. De ilyenkor te még nem tudsz dolgozni és valószínűleg a két szemedért nem is veszik fel a gyereket bölcsibe. Tehát szerintem ez itt az igazán nagy feladat.
2009. jún. 15. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Na későn van és sok is lett a tehát, de ilyenkor már nehezebb a jó szavakat megtalálni. A lényeg ,hogy a gyermeknek egyaránt szüksége van közösségre, kortárscsoportra, illetve az édesanyjára is. Az lenne a legmegfelelőbb ha az eltöltött idő ( mint írtam fokozatos növelés után) egyenlő lenne kettő között. vagyis mondjuk 6 órát közösségben 6 órát veled, de a veled töltött 6 óra is élménydús aktív legyen ,ne alvás tvzés. Ez valamilyen szempontból nyilván kivitelezhetetlen, de a kormány célja nem is a megfelelő pszichológiai fejlődés elősegítése.
2009. jún. 15. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!