Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Fidesz kerül hatalomra,...

Ha a Fidesz kerül hatalomra, akkor ők se fogják visszaállítani a 3 év gyedet?

Figyelt kérdés
Akkor, akik 20100501 után szülünk mindenképpen vagy bölcsibe kell adni a gyereket vagy munkanélküliként leszünk otthon a gyed után?
2009. jún. 11. 11:49
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
95%
Ez egy nehéz kérdés, mert egyik oldalról ott van, hogy még az új szabályozás szerint is Magyarországon lehetnek a legtöbb időt otthon ilyen módon a kismamák (nyugatabbra 6 hét, és fél év között van ez az időszak), ugyanakkor Magyarországon jelenleg nagyon kevés a bölcsődei hely, ezért szegény kismama, ha akarna se tudna visszamenni korábban dolgozni, mert nincs hova tegye a gyereket. Én meghagynám az új szabályozást, de emellett sokkal meg növelni a bölcsődei helyeket, valamint támogatásokat kellene adni olyan munkáltatóknak akik hajlandóak részmunkaidőben foglalkoztatni a kismamákat az első pár évben. Szóval ez nem az a terület ahol büntetlenül, ész nélkül el lehet törölni valamit csak azért mert azt a másik alkotta.
2009. jún. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Én attól félek, hogy amire a 2010.05.02-án született baba 2 év + 1 napos lesz nem lesz 85ezerrel több férőhely a bölcsibe és nem lesz ennyi részmunkaidős munkahely sem. :(

+ a bölcsi elején sok a betegeskedés, akkor ha találnék munkát kirúgnának, vagy hogy lenne ez? :( félek ettől nagyon

2009. jún. 11. 12:07
 3/36 anonim ***** válasza:
65%
nem fogják visszaállítani, mert az EP-ben a Fidesz is arra szavazott hogy még ez is sok ami így lecsökkentve van. Mást kívánt a belpolitikai érdek,itthon ellenzés, és ezért ellenezték a gyed!gyes megnyírbálását, de az ep-ben ők is támogatták! (sőt, keveselték h cska ennyire csökken)
2009. jún. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés engem is nagyon foglalkoztat, viszont hozzátenném, hogy a gyed az most is "csak" 2 év, utána a 3. év a GYES, ami huszonvalahányezer Ft havonta. Igaz, ezért nem kell részmunkaidőben sem dolgozni, és ilyenkor minden pénz jól jön, különösen úgy, hogy gyes mellett már 8 órában is lehet dolgozni.

Szerintem most még júliusig rengetegen próbálnak belevágni a dologba, utána biztosan kevesebb baba fog "készülni", ahogy itt olvastam valakinél...

2009. jún. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Jah és ma "megnyugtattak", hogy mivel a gyerekem januári, max 3,5 évesen mehet majd oviba is :S másfél évig vajon hogy dolgozzak?
2009. jún. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Én attól is félek, hogy azért kell kirúgatnom magam a munkahelyről majd, mert nem lesz hova tenni a 2 és 3 év közötti gyerekem arra a pár órácskára, amíg dolgozom. A +1év gyes azért is volt jó, mert akkor addig is volt védettség, nem kellett félni, hogy akármilyen ürüggyel kirúgnak ( mert ha előtte évekig ott dolgoztam, akkor 2 év gyed alatt nem megy le annyira a szellemi szintem, hogy hiphop utána nem tudom ellátni a munkám).

Kiszolgáltatottabb így a helyzet sztem, nem?

Azt sem látom, hogy 20100502-ig hogyan fognak ennyi 2eves+x naposnak bölcsit csinálni? :((((((((

2009. jún. 11. 12:22
 7/36 A kérdező kommentje:
Barátnőm Angliába szitter és azt mondta, hogy a fizuja x százalékát az állam állja, így is támogatják ott a családokat. A család apuka nincs nagy munkakörben, de jól keres magyar viszonylatban,anyuka meg részmunkaidőben dolgozik. Itthon hogy lesz a részmunkaidő? Van? ( Én nem találok, amikor nézegetem a hirdetéseket olyan nagyon sokat.)
2009. jún. 11. 12:24
 8/36 A kérdező kommentje:
Ezt én se értem. Ha 3,5 évesen felveszik az oviba, akkor a 2-3,5 év között mi van, ha nincs állami bölcsi?
2009. jún. 11. 12:25
 9/36 anonim ***** válasza:
80%
Én őszintén nem bánom, ha nem állítják vissza, csak valahogy próbáljunk már meg olyan helyzetet teremteni, hogy igenis el tudjak menni dolgozni, a gyereket legyen hová tenni, ne csak a 70ezres családi napközibe, és ha lehet, akkor rész-munkaidős, anya-gyermek barát munkahelyek is legyenek, mert így nem igazán tudom elképzelni, mit csináljak. Ha azt nézem, hogy a gyereket, csak egy ilyen 70ezres helyre tudom beadni, akkor aztán sok értelmét látom, hogy egész nap idegenek vigyázzanak rá, én meg dolgozok, de épp annyit keresek, hogy kifizessem a bölcsijét. Elég hülye helyzet.
2009. jún. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Az előbb felhívtam 2 magán bölcsit. Azt mondták, hogy nincs hely, majd érdeklődjem év közben, kb novemberben....

Az államiakat is megkérdeztem, ott már jövő szeptemberre beteltek a helyek.

2009. jún. 11. 13:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!