Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Fidesz kerül hatalomra,...

Ha a Fidesz kerül hatalomra, akkor ők se fogják visszaállítani a 3 év gyedet?

Figyelt kérdés
Akkor, akik 20100501 után szülünk mindenképpen vagy bölcsibe kell adni a gyereket vagy munkanélküliként leszünk otthon a gyed után?
2009. jún. 11. 11:49
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Jövő szeptemberre? Te jó ég.

Velem anyukám anno nagyon sokáig otthon volt, csak nagycsoportba jártam, oda is csak azért, mert kötelező volt. Elképesztő volt a különbség. Sokat játszottunk otthon, de három évesen például elkezdett olvasni tanítani. Igaz, hogy csak nyomtatott nagybetűkkel és lassan, de fél év alatt már írtam meg olvastam. Sok szép verset is megtanultunk együtt meg ilyesmi. Nem a homokot szórtam a többi gyerek fejére. Elég sok dologra emlékszem ahhoz képest, hogy milyen kicsi voltam és nagyon jó volt. Ellenben az ovit nem élveztem annyira... Persze nem az a megoldás, hogy évekig agyonra támogatunk mindenkit, hanem tényleg olyan család-barát megoldás kell, hogy a nőknek legyen választása. Tudja beadni a gyereket valahová, ha dolgozni akar. Legyen hol dolgozni. Ha nem akarja beadni a gyereket, akkor meg azért ne legyen nagy kérés, hogy pár évig eltudja tartani őket apuka, nem rongyrázósan, de ne legyen már probléma a kaja, meg a kisruhák.

Több ismerősöm is van külföldön, jó, jó mindenki azt mondja, hogy külföldön is rossz stb, de érdekes, a semmilyen végzettségével dolgozik egy ilyen acélöntő üzemben vagy mi, szóval nem is extra állása van, és szépen eléldegélnek úgy, hogy a felesége meg otthon van a gyerekkel. Nálunk meg sokszor még egymagára se elég a pénzt... mert mindenki azt mondja, kint az élet is drágább. Ja, de valahogy nem annyival, amennyivel többet keresnek.

2009. jún. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon remélem ,hogy nem. Egyébként máshol is megoldják ezt a helyzetet,úgy ,hogy nem 2 évig hanem 2 hónapig maradnak otthon a gyerekkel. Arról nem is beszélve,hogy a kormány köteles helyet biztosítani a gyerekednek, vagyis amennyiben a gyereked elmúlt 2 éves a bölcsőde köteles őt felvenni. Nincs hiszti,hogy nincs hely. Az óvoda is köteles felvenni most a 3 éves elmúlt gyerekeket, most ugyanez lesz a bölcsinél. Ja és igen betegeskedik a gyerek, de ez az óvodára sőt az iskolára is igaz. Minden nagyobb közösségváltásra. Ez sajnos ezzel jár. Ha teheted , akkor add be a gyereket 2 évesen bölcsődébe ( ismétlem köteles lesz bevenni) vagy másfélévesen ha beveszik , és maradj otthon még úgy 3 hónapi- fél évig, neked is meg a gyereknek is megkönnyíti az átállást, meg a beteges időszakot is.
2009. jún. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
43%

A Fidesz kétszínű politikát folytat, és mindenhol arra bólogat, amire neki érdekében áll.

Mellesleg én még nem voltam 3 éves, amikor anyu már vissza kellett, hogy menjen dolgozni (tanítónő, és kezdődött a tanév, én meg novemberi gyerek vagyok), pár hónappal később töltöttem be a 3. évet, azalatt a pár hónap alatt bölcsibe jártam, és utána egyből átkerültem oviba, és idén leszek 25 éves, szóval régen se volt sokkal egyszerűbb a helyzet ilyen téren, akkor is meg kellett oldani valahogy és most is meg kell oldani.

A Fideszre ne számítsatok ilyen téren. Egyébként azzal egyetértek, hogy a bölcsődei helyek számát növelni kéne, hogy ne legyen ilyen patthelyzet.

2009. jún. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, hogy köteles bevenni, de szerinted, ha már eleve mondjuk 120-130%os kihasználtsággal működik, akkor hova a fenébe tesz még több gyereket? Nem plusz egy-két főről van szó.
2009. jún. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

17:26

Az ovi csak 5 éves kor felett köteles felvenni a gyerekeket, mert kötelező a suli előkészítő.

A bölcsi sem köteles felvenni a 2 éves gyereket.

Én azt nem látom, és ezért félek, mert nem tudom elképzelni, hogy ebben az országban 2 év alatt teremtenek 80-85ezer bölcsis helyett....most is csak azt mondják, hogy 15ezret plusz új hely lesz....jelenleg a gyerekek 10%-ának van helye....és a többi gyerek? maradjon otthon egyedül, amíg a szülők dolgoznak? mi vidéken lakunk...az oviba azt mondták, hogy örüljünk, ha 4 évesen majd felveszik, mert a nagyobbakal kötelező előbb számolniuk a törvény szerint

mivel vidéken lakunk, itt nincs munkám, hanem a környező városba dolgoztam ( ahova most 10 év után nem akarnak visszavenni, közös megegyezéssel meg akarnak tőlem szabadulni, mert nem akarnak anyukával dolgozni,aki nem marad bent éjjelig és nem túlórázik minden hétvégén pár órát)...az utazás 5 óra kb...a munka 9...erre az időre nem futja bébiszitterre a fizum, ez 13 óra :(..a városi bölcsi meg azt mondta, hogy a saját lakosait fogadja


Te tudsz ezekről törvényt, hogy kötelező felvenniük 2012től a gyerekeket 2 éves kortól?


Hogy-hogy maradjak otthon fél évet, amíg kiböjtöljük a betegségeg időszakot? Hogy érted ezt? Csaljak vagy hazudjak vagy hamisítsak munkáltatóit? De, ismernek.Olyan gyereket vesznek fel csak a bölcsibe is és az oviba is, akinek az anyukája dolgozik. Aki otthon van, azét nem veszik fel, hogy ne foglalja el a helyett mástól, aki dolgozik.

2009. jún. 12. 07:47
 16/36 A kérdező kommentje:

17:58

Más ugy menni bölcsibe, hogy 2 -3 hó híján 3 éves és más úgy, hogy még nincs 2.

Mert 2 éves korát követő első munkanap már az anyának meg kell jelennie a munkahelyén, különben kirúgják, hogy lóg.

Ha 2 éves kora utáni első munkanap már dolgoznia kell, akkor eddigre már a gyereke be kell szoktatni a bölcsibe. Azaz minden gyereknek 1év+11hós korában el kell kezdenie a bölcsit. Nincs ekkora gyerekem, csak egy egy éves, így nem tudom, hogy ez a korosztály hogyan reagál, de az egy éves kikészülne ( persze van, aki nem).

Nekem az a fő félelmem, hogy eltekintve a gyerekek pszichikai igényétől, nem tudom, hogy hogyan lehet ezt megoldani pontosan. Tudja ezt valaki?

Nem látom, hogy mikor kell és hova menni, hány hónaposan stb....:( Ki fognak rugni. Nem lesz munkám. Akkor hogy veszik fel? Ha nincs munkám és otthon van a babó, akkor hogyan fogok új munkát találni? Fog rám cég várni, amíg beszoktatom? Lesz bölcsi pont akkor, amikor engem felvennének dolgozni? Nem értem ezt...ti értitek?

2009. jún. 12. 07:55
 17/36 anonim ***** válasza:
61%

Szia!

Hiú ábránd, hogy bárki is bármit vissza fog állítani. Helyesen írta az egyik válaszoló, hogy a fityisz az ep-ben már kinyilatkoztatta magát, csak még itthon a másik orcáját mutogatja. Teljesen hülyének, süketnek és vaknak nézik az embert. Mégis mit gondolnak, az emberek nem néznek utána annak, hogy mit csinálnak az ep-ben? Nevetséges.


Én most várom a második babát és baromira nem fogok arra várni, hogy lesz-e bölcsi, ovi vagy sem. Összefogok pár anyukával és mi magunk fogunk csinálni családi napközit.

2009. jún. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
36%
Kérdező, ne panaszkodj, ne kétségbeess, és ne a hülye Fideszre (vagyis a nemlétező repülő sültgalambra) várj, mert nem fogja megoldani a problémád. Tessék a sarkadra állni, és oldjátok meg. Biztos van megoldás. Ahogy előttem írták, ők családi napközit fognak csinálni összefogva több szülővel, ez is egy megoldás, kesergéssel nem mész semmire. Engem nem szoktattak be, szeptemberben mentem bölcsibe, novembertől oviba, beszoktatás külön nem volt, és én szerettem a bölcsit és az ovit is. Még a bölcsis jelemre is emlékszem 24 és fél évesen.
2009. jún. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

Családi napközihez nem kell megfelelő végzettség és legyen hozzá megfelelő méretű lakása is? Bárki csinálhat akár otthon a másfél szobás lakásba is?

Nekem nincsenek ilyen ismerős anyukáim.

2009. jún. 12. 10:51
 20/36 A kérdező kommentje:

Kiváncsi lennék milyen megoldásra gondolsz. Elég brutális, amit veled műveltek, nem minden gyerek viseli jól, ha egyik napról a másikra 13 órára belökik a bölcsibe.

Érdekes családod és érdekes bölcsid volt, hogy beszoktatás nélkül vittek.

Reggel 7kor beraktak és este 6kor jöttek érted?

Szép kis család mondhatom. Meg szép kis bölcsi. Mindegy mi van a gyerekkel, majd megoldja a bölcsi.

Amúgy meg nem az olyan idióta beszólásokra van szükségem, amit te is itt böfögsz. Ha nem tetszik, hogy kérdezek és mondom, hogy az én életemben ez miért nem működik és ezt te panaszkodásnak véled,akkor lehet szépen innen elhúzni. Gondolom, Te is majd szépen beszoktatás nélkül behajintod a gyereked a bölcsibe majd akár fél évesen is, hisz neked az milyen jó volt.


Büdös putris cigányoknak van kölyke a környezembe, ezeknek a purdélynak adjam oda családi napközi gyanánt a gyerekem 13 órára nap mint nap majd?

2009. jún. 12. 10:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!