Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Fidesz kerül hatalomra,...

Ha a Fidesz kerül hatalomra, akkor ők se fogják visszaállítani a 3 év gyedet?

Figyelt kérdés
Akkor, akik 20100501 után szülünk mindenképpen vagy bölcsibe kell adni a gyereket vagy munkanélküliként leszünk otthon a gyed után?
2009. jún. 11. 11:49
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Nézd ha valamit törvénybe iktatnak akkor annak vannak bizonyos kötelezettségei nem csak rád ,hanem az intézményekre is. Csak egy példa törvénybe iktatták,hogy már nincs képezhetetlen gyerek és súlyosan és halmozottan fogyatékos gyermekeknek is létrehoztak egy iskola típust a fejlesztő iskolát. Elég nagy anyagi kerettel jár, eszközök, külön konyha , ápolónő konduktor, szakember, magyarán szólva egy átlag 6 fős csoporthoz alsó hangon 7 ember kell. Igen minden speciális iskola kiakadt mert nagy pénzekről van szó, de 2010-től kötelező neki indítania. Vannak rá pályázatok és egyéb segítségek. Ezt mindenki tudja aki a szakmában dolgozik. Ugyan ez van a bölcsődékkel is. 2012-től kötelező neki bevenni a gyermeket. Nincs mese. Egyébként az óvoda sem teheti meg ,hogy nemet mond, mert azzal jogszabályt sért. Aki 3 éves elmúlt azt kötelező felvennie a területileg illetékes óvodának.

A gyereknek pedig egyáltalán nem az a legjobb ha otthon van iskoláskorig az anyával. Nem, sokkal jobb neki ,ha 2, 3 évesen bekerül egy közösségbe, de úgy ,hogy az anyja mellette otthon van és bármi probléma van , azonnal tud menni illetve otthon tud vele maradni és nem hulla fáradt délután mikor a gyerekért megy. Ez tudom ,hogy álomvilág ,mert a legtöbb nő sajnos nem teheti meg , már csak azért is mert nem veszik fel a gyereket. De azért 70 ezres családi napközi kicsit túlzás. Mellékállásban én is fejlesztek egy játszóházban , aminek magánbölcsődéje is van és ott reggel 7-től délután 5 ig teljes ellátással 40 ezer forint egy hónap, ha mindennap megy a gyerek. Tudom ,hogy marha drága, de igazából ha nincs más választás ezt azért ki lehet spórolni. Ráadásul ez egy luxus bölcsi és biztos vagyok benne ,hogy ennél olcsóbbak is vannak.

2009. jún. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
62%
Kedves kérdező, a bölcsit, ahova jártam és a családomat egyedül én minősíthetem ilyen hangnemben, ahogy te minősítetted, mert fogalmad sincs, mi volt a helyzet kb. 22-23 évvel ezelőtt. Nekünk nem voltak itt nagyszülők, akik segítettek volna, mint sok más családnak, nem volt babysitter, de ha lett volna se tudták volna a szüleim megfizetni, mert akkoriban egyáltalán nem álltunk jól anyagilag, anyu tanítónő, neki mennie kellett szeptembertől dolgozni, különben kiteszik az állásából. És én szerettem bölcsibe és oviba is járni, nem voltam hisztis nyafka elkényeztetett kisgyerek.
2009. jún. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

Sajnálom, ha visszarúgtam beléd, de azzal, hogy azt mondod, hogy panaszkodom....hát, jó lenne, ha csak panaszkodás lenne....:((


A bme bölcsijébe mondták, hogy 60/hó jelenleg, de emelnek majd, mert 2 éve nem emeltek+ kaja.

Családi napköziről sokat nem tudok. Ha nem kell képzetnek lennie annak, aki vigyázz, akkor honnan tudjuk, hogy hogyan bánik egy gyerekkel, aki beszélni még nem tud?


Nem értem, a 100%nyi gyerekhadat hogyan akarják elhelyezni 25%-nyi férőhelyen? A mostani+a 15ezer új helyen lesz majd kb 80ezer gyerkőc?

2009. jún. 12. 16:31
 24/36 anonim ***** válasza:
53%
Ki mondta neked azt, hogy nem kell képzetnek lennie annak aki vigyáz a gyerekedre? Mit gondolsz viccből találták ki a sok pedagógiai iskolát?!
2009. jún. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
35%
Ha nem csak panaszkodnál, akkor nekiállnál megoldani a problémát, mert más is megoldotta már előtted, és megoldják most is. Ha nyafogsz, azzal csak neked lesz rosszabb, tessék nekiállni és oldd meg. Ha meg nem tetszik a rendszer, ne szülj gyereket addig, míg nem lesz olyan, ami neked tökéletes (de elárulom, olyan soha nem lesz).
2009. jún. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

1.) szerintem kell képzettnek lenni!!!!!!!, ezért az a válasz, hogy összeállok más anyukákkal az akkor mit is jelent? bárki nem csinálhat napközit, akkor meg?


2. ) jó lenne, ha megmutatnád, hogy hol van az, hogy nyafogok, mert nekem nincs annyi eszem, mint neked és nem látom ( talán azért, mert nem jártam bölcsibe beszoktatás nélkül)


3. szted aki kérdez, az mindenki nyafog?


4. mi is a megoldás? mert azt elárulhatnád, ha már ezen az oldalon vagy és ha már én ilyen nagyon nagyon nagyon buta ember vagyok

2009. jún. 12. 19:19
 27/36 A kérdező kommentje:
Mit is oldottak meg, amikor ez 20100502 utáni időre vonatkozik? Szerintem azt se tudod, hogy miről beszélsz.
2009. jún. 12. 19:21
 28/36 A kérdező kommentje:
Akkor ez most egy hivatalos törvény lesz, hogy kötelező minden 2 évest bölcsibe és minden 3 évest oviba felvenni a körzetesnek? Ez jó hír, köszi.
2009. jún. 12. 19:28
 29/36 A kérdező kommentje:
Te, minisztériumba dolgozol, vagy te is pedagógus vagy?
2009. jún. 12. 19:37
 30/36 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy majd összefogok pár anyukával és alapítunk családi napközit. Még az anyukák nincsenek meg, egyelőre körüljárom a lehetőségeket.

Nem szeretném kimásolni, itt (is) utána lehet nézni, hogy tulajdonképpen miről is szól a családi napközi:

[link]

[link]

Nem azt mondom, hogy egyszerű lesz, de momentán kisebb problémának látom, mint majd két pici gyerek mellett visszamenni dolgozni egy abszolút nem bababarát munkahelyre.

2009. jún. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!