Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbiktól várható a redisztr...

A Jobbiktól várható a redisztribúció jelentős csökkentése, ha teszem azt - kormányra kerül?

Figyelt kérdés
És most tekintsünk el attól, hogy mekkora a valószínűsége, hogy kormányra kerül, engem csak az érdekel, hogy számíthatok-e tőle az állami redisztribúció mértékének visszaszorítására?
2012. márc. 13. 23:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
28%
Nem valószínű. Ha megfigyeled, pont ennek ellenkezőjéről beszél: progresszív adó, multik megadóztatása, stb... A kiadási oldalon meg az egész filozófiája. Ha megfigyeled, mindig a régi magyar ipar feltámasztásáról beszél, és ezt állami beruházással képzeli el. Na most, ha adottak a bevételeink, amik inkább kevesebbek lesznek, mikor kiűzik a multikat, tehát a kevesebb pénzünkből 2 módon valósíthatunk meg állami beruházást: vagy hitelből, de azt senki nem fog nekik adni, mert a mostani fizetését is megtagadnák. Tegyük fel, megtagadják, ekkor a kamatfizetés nélkül kb -1%-ra csökken a hiány, azaz ekkor még mindig kellene 280 milliárd a 0-hoz, meg amit beruházásra akarsz költeni. Hogy tudjuk milyen összegekről van szó, komolyabb iparág esetén: a Mercedes gyár bő 200 milliárdba kerül, és az csak a gyártás, már meglévp technológiával, modellekkel, évszázados tapasztalattal. Szerinted mennyibe kerül csak 1 vállalat felfuttatása pl. a gépiparban, hogy helytálljon nemzetközi téren? Egy évtizedig tolnánk bele évi 4-500 milliárdot, talán lenne belőle 1 darab versenyképes állami vállalat. És miből? Újabb adókból.
2012. márc. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A lepontozók tudnának esetleg vitatkozni is az állítással?
2012. márc. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ígért ilyet? Én örülnék. Ne vegyék már el a fizetésem felét különféle adók, járulékok címén, aztán osztják a cigányoknak. Ha meg nekem kell valami, akkor beintenek.

Pl. orvosnál is csak akkor jártam, amikor terhes voltam, magándokinál. A gázártámogatás nem járt, ha már járt volna, eltörölték. Munkanélküli életemben nem voltam még egy napot sem, de ha mégis leszek, 3 hónap után hagynak éhen halni. Nem tetszik ez nekem.

Szerintem egyébként csak bizonyos rétegeknek szánt segélyeket akarnak csökkenteni.

2012. márc. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"A lepontozók tudnának esetleg vitatkozni is az állítással?"


Sosem tudnak. Csak fáj az igazság, és itt legalább van "Nemtetszik" gomb, nem úgy mint facebookon...

2012. márc. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ne lepődjetek meg a lepontozásokon. Az oldalt 40+osok nagyon gyakran használják, akik még a rendszerváltozás előtt "kulturálódtak". Nem fognak vitatkozni, mert ahhoz tudás kéne, viszont az a lefele mutató ujj nagyon tetszik nekik. Ezt megy minden nap ebben a témakörben.
2012. márc. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A pontozás egy nagy hülyesége ennek az oldalnak. Nem kell törődni vele aztán kész. Én sohasem nézem, nem is nagyon használom. Igazából semmire sem jó, az eredetileg megtervezett funkcióját nem váltja valóra. Egyszóval egy baromság.
2012. márc. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!