Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbiktól várható a redisztr...

A Jobbiktól várható a redisztribúció jelentős csökkentése, ha teszem azt - kormányra kerül?

Figyelt kérdés
És most tekintsünk el attól, hogy mekkora a valószínűsége, hogy kormányra kerül, engem csak az érdekel, hogy számíthatok-e tőle az állami redisztribúció mértékének visszaszorítására?
2012. márc. 13. 23:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
A Jobbiktól csak hihetetlen csalódás lesz várható, ha valaha is kormánytöbbséget szerez.
2012. márc. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
A Jobbiktól a redisztribúció növelése várható, hiszen a fél programjuk szociális demagógiából és a "neoliberalizmus" ostorozásából áll. Igaz, hónapok alatt megbuknának.
2012. márc. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
33%
Mi az a redisztribúció? (Csak azért kérdem, mert fogalmam sincs)
2012. márc. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%
2012. márc. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%
Ez alapján redisztribúciónak számítana az, ha a 90-es évek elején áron alul privatizált állami vagyonon végeznék? (Azon a jogcímen, hogy a piaci értéket a vételár meg sem közelítette mondjuk)
2012. márc. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem nem kéne rásütni a gyűlölködő kifejezést minden jobbikosra.
2012. márc. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%

"Vicces, amikor a jobbikos ír arról, miért is rossz a gyűlölködés"


Mi ebben a vicces? A Jobbik eléggé érzékeny a gyűlölködésre. Én semmi vicceset nem látok abban, hogy a válaszoló szóvá tette antiszociális hozzászólásod.

2012. márc. 14. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
12%

"Vicces, amikor a jobbikos ír arról, miért is rossz a gyűlölködés. Ez lehetne a szótárban az illusztráció a paradoxon szó mellett"


Ja értem, tehát ha megpróbálok lerendezni egy Jobbikgyűlölő magyarellenes hozzászólást, akkor én már egyből gyűlölködő vagyok de ő nem... Értelek!

2012. márc. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

Ha a Jobbik kormányra kerül és elkezdi ámokfutását, akkor elég hamar megszűnik kb 6-800 000 munkahely a "multik" távozása miatt. Ezzel együtt az árak rövidtávon biztosan emelkedni fognak (a "magyar" tulajdonú láncok és boltok drágábbak, mint a multik). Mivel a megszűnő munkahelyek miatt csökken az állam bevétele (és ezt nem ellensúlyozza a drágább termékek ÁFÁ-ja), és nőnek a kiadások (6-800 000 jelenleg dolgozó MAGYAR-ról van szó!), így három lehetőség van: az államcsőd (ha úgy tetszik, akkor hívhatjuk adósság-átütemezésnek, az is egy fizetésképtelenségi állapot), további hitelek felvétele (épp kiűztük a multikat, a piac bizalmatlan, tehát nagyon magas kamatra tudnánk felvenni), illetve a még dolgozók megszorítása. Míg a Jobbik "nemzeti" gazdaságpolitikája beérik, az jó esetben 2-3 év, rossz esetben 6-8 év (de annyi nem lenne nekik, mivel biztosan leszavaznák őket az óriási munkanélküliség miatt). Ezt az időt nincs miből finanszírozni. Ha a Jobbik folytatja a jelenlegi multiellenes kommunikációját, akkor a multik anélkül ki fognak szerintem vonulni a választás másnapján, hogy a Jobbik zavarná őket. Tehát az sem működne, hogy szép lassan átállni egy más gazdaságpolitikára.


A Jobbik maradjon meg annak, amire tökéletes: ellenzéki radikális párt.

2012. márc. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
63%
Pont hogy az állami újraelosztás várható a Jobbiktól. A szabad piac mindig liberális és neokonzervatív alapelv. Nézzük meg a diktatúrákban (akár még a Kádár-rendszerben is) milyen redisztibúció volt. Hogy miért? Minél szabadabb egy állam és polgárai, annál inkább a saját képességeibe veti bizalmát a piaci versenyben. Tehát a redisztribúció, vagy kontraszelekció mértéke fokmérője egy ország erejének.
2012. márc. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!