Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok akik az adók nagyarányú...

Azok akik az adók nagyarányú csökkentésében hisznek és a redisztribúció lefaragásában, azok jól látják a magyar valóságot?

Figyelt kérdés
Nem elég azt látni hogy magas a magyar újraelosztás, de érteni is kellene hogy miért! Ahogy azt sem elég feltételezni hogy ha alacsonyabbak lennének az adók akkor versenyképesek lennénk, de azt sem ártana tudni hogy kivel kell valójában versenyeznünk!
2012. febr. 27. 23:54
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Igen jól.
2012. febr. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

"Igen jól.



Ez elég tömör válasz.


De szerinted elsősorban kikkel is kell nekünk versenyezni?


Kikkel szemben lennénk mi versenyképesebbek?


Milyen területeken kellene versenyképesnek lennünk elsősorban?

2012. febr. 28. 00:23
 3/9 nem dávid ***** válasza:

Nem kell versenyeznünk senkivel. A magyarok túl vannak adóztatva és nem tud részben ez miatt beindulni a gazdaság.


Minél többet emelnek adót annál több munkahely megy tönkre és utána újra adókat kell emelni és utána megint munkahelyek mennek tönkre. És ez így mehet sokáig míg csőd nem lesz.


Arról nem is beszélve hogy a belső fogyasztás csökken évről évre az országba.

2012. febr. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"nem dávid válasza:


Nem kell versenyeznünk senkivel. A magyarok túl vannak adóztatva és nem tud részben ez miatt beindulni a gazdaság.



Ez sajnos nem így van.

Egyrészt mert versenyezni kell, másrészt mert ahogy a Svéd példa is mutatja nem az adók befolyásolják önmagukban a jövedelmeket.


"Minél többet emelnek adót annál több munkahely megy tönkre és utána újra adókat kell emelni és utána megint munkahelyek mennek tönkre. És ez így mehet sokáig míg csőd nem lesz.


Ha nem emelkednek a jövedelmek akkor igen, ha kompenzálódnának akkor nem.


"Arról nem is beszélve hogy a belső fogyasztás csökken évről évre az országba.


Ennek sem sok köze van az adókhoz.

2012. febr. 28. 01:10
 5/9 nem dávid ***** válasza:

"Arról nem is beszélve hogy a belső fogyasztás csökken évről évre az országba.


Ennek sem sok köze van az adókhoz.



Hogyne lenne!!! Gondolkozz csak aki mondjuk 80ezret keresett és 1kulcsos adó miatt csak 67ezret kap annak valamint ki kell spórolni a pénzt. A számlákat fizetni kell tehát nyilván a boltba nem fog annyi pénzt kajára költeni mint eddig. És mondjuk ha sok ilyen ember van akkor igenis csökken a belső fogyasztás.

2012. febr. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"de azt sem ártana tudni hogy kivel kell valójában versenyeznünk!"


Kivel versenyzünk valójában?

2012. febr. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Például: A fizetésem 50 %-át elveszik adóba, járulékba. Ezzel támogatják pl. az egyetemistákat: én nem járok egyetemre, sem a gyermekeim. Támogatják a vasutat, én nem használom. Osztják a munkanélküli segélyt: én életemben nem voltam még munkanélküli. Támogatják a nagycsaládosokat: Nekem csak 2 gyerekem van.

Támogatjuk a bölcsődéket. Az én gyermekemet helyhiány miatt elutasították.

Értem én, persze, hogy még rászorulhatok, meg lehetek bajban.

De nem az lenne a normális, hogy mindenki fizesse ki, amit használ? Ne azok fizessék ki, akik életükben a közelükbe sem mentek? És akkor talán lenen is miből kifizetni, mert több maradna a fizetésből. Persze ez csak akkor működne, ha nem a lakosság 30 %-a dolgozna. Addig ez van.

2012. febr. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"De nem az lenne a normális, hogy mindenki fizesse ki, amit használ? Ne azok fizessék ki, akik életükben a közelükbe sem mentek? És akkor talán lenen is miből kifizetni, mert több maradna a fizetésből. Persze ez csak akkor működne, ha nem a lakosság 30 %-a dolgozna. Addig ez van.



És miből gondolod hogy valóban megkapnád az a pénzt?


Vagy hogy nem távozna nyugatra a kerláncok segítségével?


És csak annyit érnénk el, hogy annyival inflálódna a pénzük, a szocrendszer meg menne a levesbe!


Nem kelle ennyire direkt módon gondolkodni!

2012. febr. 28. 09:44
 9/9 anonim ***** válasza:

És így? Annak a 30 %-nak, aki dolgozik, elveszik a fizetése nagy részét. A többiek is csak vegetálnak. A közös pénzből meg nem jut semmire. Vasútvonalakat szüntetnek meg, iskolákat zárnak be, az eü helyzetéről nem is beszélve. Minek is fizetünk akkor ennyi adót? Ja, persze arra a tartozásra, amit ezeknek a finanszírozására az állam felvett. Jobb nem lett tőle, csak még az unokáink is nyögni fogják.

Egyébként nem értem, milyen válaszokat vársz? Írd akkor le a véleményedet, és téma lezárva, ha semmilyen ellenvéleményt nem fogadsz el.

2012. febr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!