Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan oldanád meg hogy nőjön...

Hogyan oldanád meg hogy nőjön a magyar foglalkoztatás mértéke, a sajátoságokat figyelembevéve?

Figyelt kérdés

Oktatás, hitech, stb stb ok, de ez mind sok sok év.

Ezzel nem azt mondom hogy stratégiailag nem fontos, de amíg ennyien nem dolgoznak, addig nem lesz jelentős forrás a valódi fejlesztésekre. az az, abból kell gazdálkodni ami most van, ha belátható időn belül változtatni szeretnénk.


Ha lehet akkor valami logikus okfejtés!


2012. febr. 27. 20:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%
Kihajtanám a multikat.
2012. febr. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

"Kihajtanám a multikat.


Nem hiszem hogy jó megoldás lenne.

Ha azt írod, hogy bezárom az adóelkerülés kiskapuit a számukta, az ok!

Ne tudjanak variálni az import költségek és export profitok közelítésével.


"persze hogy jobban megéri a kermultiknak külföldről hozni élelmiszert, mikor az adók nagyrészét így elcsalják"

De említhetném az autóipart stb stb.

2012. febr. 27. 20:43
 3/14 anonim ***** válasza:

Mivel szerintem rövidtávon max. látszatintézkedéseket lehet tenni ezért több tízéves intervallumban kell gondolkodni, hogy már a következő generációknak jó legyen. Oktatás? Én nem támogatnám ilyen szinten a gimnáziumokat, a szakközép- és szakiskolákat hoznám inkább "helyzetbe", ott is elsősorban a gyakorlati oktatásra kéne helyezni a hangsúlyt. Nagyon sok olyan gimnazista van akinek semmi keresnivalója ott, de a gyerekeknek és a szülőknek is az a célja hogy gimnáziumba járjon a gyerek, mert annak van "rangja" meg "presztízse". Na ezt a gondolkodásmódot kéne megszűntetni. A gimnáziumi oktatást sem kéne persze teljesen lehúzni a vécén, a kissebb létszám pont lehetőséget adna arra hogy színvonalasabbá tegyék az oktatást. Az iskolakerülőknek én szívem szerint biztosítanám a lehető legegyszerűbb magántanulói jogviszonyt, viszont a 8 általános elvégzéséig nem lennének "18. életévét betöltött"-nek tekinthetőek.

A munkaügyben elsősorban a munkavállaló-munkáltató viszonyt kéne javítani, illetve itt látom némi értelmét az általad "hi-tech"-ként említett dolognak. A kis- és középvállalkozóknak ma az interneteten keresztül van a legnagyobb lehetőségük kitörtni a nagyobb piacokra, ezért állami szervereket biztosítanék kedvezményes bérleti lehetőségekkel, esetleg egyéb szolgáltatásokkal. Rengeteg olyan vállalkozást ismerek aminek bizonyítottan akár 3-400%-s növekedést is hozhatna egy webshop vagy a jó közösségi kapcsolatok, de az e.v.-k és kisvállalkozók nem ismerik mind ezeket a lehetőségeket, ez úgy gondolom magyar sajátság.

Amin még szerintem érdemes lenne javítani az a tudományos élet, Mo.-ra rengeteg befektetőt lehetne vonzani ez által.

2012. febr. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"Mivel szerintem rövidtávon max. látszatintézkedéseket


Amíg ennyi embert kell eltartani, addig nem lesz pénz hosszabbtávon gondolkodni. Ezért is írtam a bevezetőt.


A nettől meg felesleges csodát várni, van webem nem is egy, sok sok hírdetésem, google stb stb, és semmi értelme.

Lehet hogy a jövőben lesz hatása, de ma semmi.



A másik, hogy a tudás is csak akkor fizetődik ki, ha van inováció, amiben hasznosúl. Másként csak agyelszívás várható.


Kíváncsi lennék hogy mi az elképzelésed, néhány évben kifejezve?

2012. febr. 27. 20:59
 5/14 anonim ***** válasza:
Kisebbséget elküldeném az országból, azoknak a 3/4-e úgysem dolgozik és máris nő az arány. Na jó, mondjuk azok a törökök , akik gyrost csinálnak maradhatnak.
2012. febr. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

sok megoldás létezik, a történelmet kéne tanulmányozni mert biztosan van több példa is,

pl: nemrég a rádióban hallottam, h kis méretű földet kéne osztottak az embereknek használatra, akkorát h ne legyen érdemes gépesíteni. Ezzel elérik azt h sok embernek tudtak adni és ők el tudták tartani magukat ...


aztán a másik probléma, h az embereknek vannak igényeik és idejük, csak pénzük nincs, (mert az a gazdaságból ki lett vonva). Ha bevezetnénk egy nem konvertibilis valutát, az EU-tól függetlenül, hogy könnyebben kereskedhessünk. Az igényeink nagy részét ki tudnánk elégíteni az országon belül hiszen kereslet lenne, és rengeteg szabad kapacitás is van ... így újra beindulna a gazdaság ...


(elgondolásom szerint, az új pénz egységének az alapja: egy szakképzetlen ember egy órai munkáját vehetnénk, ami a minimál órabér is lenne, ezzel az inflációt és a pénzzel való manipulációt eleve kizárhatnánk és könnyen ki lehet számítani az egyes termékek értékét, az adót is le lehetne dolgozni stb... persze a bankárvilág nem menne bele, mivel így nem tudna manipulálni ... de azért néha jó álmodozni)


remélem elég logikus voltam.

2012. febr. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"Kisebbséget elküldeném az országból, azoknak a 3/4-e úgysem dolgozik és máris nő az arány. Na jó, mondjuk azok a törökök , akik gyrost csinálnak maradhatnak.



Viccelsz!

A nyugati államok a kissebségek zsírján nőttek nagyra, mi meg még ezt sem vagyunk képesek kihasználni!

Kb 800e cigány van, és a 80% a nem dolgozik. "álltalános becslés hiszen nincsenekk valós kimutatások"

Ez kb 600e ember, akikre specializáltan számolni kellene és nem elzavarni őket. Nem a bűnözőt kell meglátni bennük, hanem a potenciális olcsó munkaerőt.

Ok most lehet hápogni a ballibsiknek, de a nagy példaképek, a nyugat is ezt csinálta, csinálja, mióta világ a világ.

2012. febr. 27. 21:24
 8/14 A kérdező kommentje:

sok megoldás létezik, a történelmet kéne tanulmányozni mert biztosan van több példa is,

pl: nemrég a rádióban hallottam, h kis méretű földet kéne osztottak az embereknek használatra, akkorát h ne legyen érdemes gépesíteni. Ezzel elérik azt h sok embernek tudtak adni és ők el tudták tartani magukat ...


Ez az önellátásra irányuló intézkedések inkább.

Ha ebből termelő munkát akarunk kialakítani, akkor más út lenne szerintem a járható. Persze ehez az államnak kell az első lépéseket megtenni, és olyan feltételeket teremteni ami versenyhelyzetbe hozza ezeket az embereket és településeket. Ez is megoldható, van is elképzelésem de mivel én vagyok a kérdező, nem fejteném ki.



aztán a másik probléma, h az embereknek vannak igényeik és idejük, csak pénzük nincs, (mert az a gazdaságból ki lett vonva). Ha bevezetnénk egy nem konvertibilis valutát, az EU-tól függetlenül, hogy könnyebben kereskedhessünk. Az igényeink nagy részét ki tudnánk elégíteni az országon belül hiszen kereslet lenne, és rengeteg szabad kapacitás is van ... így újra beindulna a gazdaság ...


(elgondolásom szerint, az új pénz egységének az alapja: egy szakképzetlen ember egy órai munkáját vehetnénk, ami a minimál órabér is lenne, ezzel az inflációt és a pénzzel való manipulációt eleve kizárhatnánk és könnyen ki lehet számítani az egyes termékek értékét, az adót is le lehetne dolgozni stb... persze a bankárvilág nem menne bele, mivel így nem tudna manipulálni ... de azért néha jó álmodozni)


Én meg egyenesesen a kettős valuta alkalmazását hoznám képbe.

1 a Ft ami megmarad

2 az euro ami hozzá jönne


A nyugati multikat stb kötelezném hogy euroba adják ki a fizut, ami ellen nem hiszem hogy lenne ellenvetésük, hiszen nekik is egyszerűbb lenne.

Illetve azt a megoldást alkalmazná, amit azok az országok akik átállnak az euro alkalmazására.

Pld a heti, hétfő reggeli árfolyam középárfolyamon történő számítás. Biztos lenne némi feszültség hiszen csak át kellene mindent számolni, de ez csak a kissebb boltokra lenne jeééemző. Hiszen a nagy multik pénztár rendszere teljesen alkalmazható.


Ennek sok haszna lenne.

Hiszen nagyban csökkennek a valuta igényünk az az csökkennének az alapkamatok. Nőne a valuta tartalék és sokkal kevésbé lenne sebezhető a ft. Az Eu sem szólhatna bele, hiszen a Ft megmaradna mint hivatalos deviza.


Szóval biztosan lenne vele macera, de annyira sok hasznot hozna hogy a macera eltörpűlne mellette.


remélem elég logikus voltam.


Igen, az voltál.

2012. febr. 27. 21:39
 9/14 anonim ***** válasza:
55%

"Ok most lehet hápogni a ballibsiknek"


1) Ez sértő és unintelligens megjegyzés. Hasonló, mint egy jobbikost élből lenácizni. Baloldali vagyok. Liberálisan gondolkozom, és a k.urva anyját azoknak, akik csak emiatt ismeretlenül kétségbe merik vonni a magyarságomat/intelligenciámat.


2) A gazdaságot nem lehet egyik pillanatról a másikra felpörgetni, ehhez igenis nagyobb távlatokban kellene gondolkodni.


3) A hihetetlen mértékű korrupció, fekete munka és hasonlók felszámolása komoly törvényi szabályozással és BETARTATÁSSAL.


4) Az államnak igenis hitelt kellene felvennie, amiből újranyithatnak gyárakat, támogathatják a mezőgazdaságot, turizmust stb.


5) Magyar vállalkozók támogatása, az adójuk csökkentése. Általánosságban az emberek adójának csökkentése, ezzel a gazdaság felpörgetése. Magyar sajátosságok, mint pl a geotermikus energia, a nagyon jó minőségű föld kiaknázása.


6) Kivándorlás megállítása, a külföldre vándorolt magyarok visszahívása jobb munkakörülmények, alacsonyabb adók segítségével.


Igen, ezalatt növekedne az államadósságunk, mint állat, de az "államadósság elleni harc" egy nevetséges dolog. Tudod melyik országoknak van a legnagyobb államadóssága? USA, Németország, Japán... upsz, ez a világ 4 vezető országából az a három, ahol nem 20000 ft a fizetés.

Hitelfelvétel, és annak megfelelő befektetése! Ez a gazdaság felpörgetésének a receptje, mint azt már Széchenyi is megírta.

2012. febr. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

1) Ez sértő és unintelligens megjegyzés. Hasonló, mint egy jobbikost élből lenácizni. Baloldali vagyok. Liberálisan gondolkozom, és a k.urva anyját azoknak, akik csak emiatt ismeretlenül kétségbe merik vonni a magyarságomat/intelligenciámat.


Haver ha nem inged, ne vedd magadra.

De már megtanúltam hogy ha nem akarok egy 6 álltalánost végzett cigányból igazgatót csinálni, hanem azt mondom hogy dolgoznia kellene a földekenn izzadva, akkor sok sok libsi jön és lenáciz! Ha te nem így látod, ne vedd magadra, sőt adom a lofot!



2) A gazdaságot nem lehet egyik pillanatról a másikra felpörgetni, ehhez igenis nagyobb távlatokban kellene gondolkodni.


Igazad van, de a pioritás akkor is a mai problémák megoldása, mert arra lehet reagálni a leggyorsabban.

És igen is 3-4 év alatt sokat lehetne fejlődni, ha nem ábrándoznánk mindíg valami kozmikus magyar technológián, hanem leszállnánk a földre.



3) A hihetetlen mértékű korrupció, fekete munka és hasonlók felszámolása komoly törvényi szabályozással és BETARTATÁSSAL.



Hogy számolnád fel a fekete gazdaságot?

Nem kellene ahoz új törvény, elég lenne betartatni a mai törvényeket. Csak hogy csőd lenne belőle.


4) Az államnak igenis hitelt kellene felvennie, amiből újranyithatnak gyárakat, támogathatják a mezőgazdaságot, turizmust stb.



Kitől?

Nem érdeke sem az Eu nak sem az IMF nek hogy nőjön a gazdaságunk, és szemmel láthatóan restriktív lépéseken gondolkodnak struktúrális névre keresztelve.


5) Magyar vállalkozók támogatása, az adójuk csökkentése. Általánosságban az emberek adójának csökkentése, ezzel a gazdaság felpörgetése. Magyar sajátosságok, mint pl a geotermikus energia, a nagyon jó minőségű föld kiaknázása.


A geotherm energia az ok, de az adók csökkentése már nem biztos! Hiszen most döntsd el, hogy előnyhöz akarod juttatni a magyar vállalkozókat, vagy adót akarsz csökkenteni. Ugyanis itt ma pont az a baj, hogy a piacainkat vette el a sok idetelepült nyugati nagytőke.

Ha csökkented az adókat, akkor az rájuk is vonatkozik, az az konzerválod a mai állapotokat, és az adócsökkentés hasznának a fogyasztás révén csak utat mutatsz kifelé az országból. Az az, csak az adó csökkentés másik oldala, a szociális lefaragások okozta problémák maradnak.

Ugynis ami ma a legnagyobb pénzelszívás az a feldolgozó ipar és a kereskedelem, amiben ma már a többségében nyugati tőke itt az úr.


6) Kivándorlás megállítása, a külföldre vándorolt magyarok visszahívása jobb munkakörülmények, alacsonyabb adók segítségével.


Igen, ezalatt növekedne az államadósságunk, mint állat, de az "államadósság elleni harc" egy nevetséges dolog. Tudod melyik országoknak van a legnagyobb államadóssága? USA, Németország, Japán... upsz, ez a világ 4 vezető országából az a három, ahol nem 20000 ft a fizetés.

Hitelfelvétel, és annak megfelelő befektetése! Ez a gazdaság felpörgetésének a receptje, mint azt már Széchenyi is megírta.

2012. febr. 27. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!