Hoffmann Rózsának miért jó az, ha sok ember számára ellehetetleníti a felsőoktatásba való bejutást?
Értek én arra, hogy jelentkezés előtt lecsökkentették 90%-al az államira felvehetők számát egy csomó szakon, sok egyetemen egyáltalán nincs már állami se. Rengetegen vannak Magyarországon, akik a tandíjat nem tudják fizetni, de akkor ez Hoffmann Rózsának miért jó? (hiteleket meg nem akarják felvenni, normális ember az életét nem akarja már adóssággal kezdeni)
Miért nem veszi észre Hoffmann Rózsa hogy :
1. Rengeteg embernek nembiztos hogy lesz jövője (értek én a mostani végzősökre)
2. a FELTÉTELEKET kellene megteremteni ahhoz, hogy a diákok meg a munkaerő ne akarjon külföldre menni? Mert próbálja az embereket ideláncolni, de még biztos munkahely sincs....a fizetésekről meg nem is beszélve.....
Miért ilyen Magyarország oktatáspolitikája??
Van egy csomó ország, ahol a tanítás közelít az ingyenes fogalmához, de olyan feltételeket teremtettek és teremtenek, hogy a h*lye se akar onnan elmenni külföldre.....
Miért nem értik meg hogy a feltételeken és a helyzeten kellene változtatni, nem pedig reménytelenül ideláncolni mindenkit?
Senki nem akar egy orvosi diplomával szinte minimálbérért dolgozni....(ez csak egy példa, de igaz)
el kéne már fogadni,hogy egy országnak sincsen szüksége annyi diplomásra amit az egvetemek gyártanak.
És főleg nincs szüksége olyan szakokon végzett emberekre, amelyek semmit nem érnek. Az állam nem támogathatja ezeket.
Ha valaki jól tanul,kap ösztöndíjat, és elvégzi.
Az a baj, hogy minimálisan azt sem támogatja, amire szüksége volna az országnak. Miért nem igazítják a piaci igényekhez, valamint a nyugdíjba vonultakhoz a keretszámokat? A válasz a megszorítás, csak ez a szó már le van jártatva, így mindennek magyarázzák, a lényeg, hogy megszorítanak.
Mondja már meg valaki, hogy miért nincs szüksége egy országnak 1 azaz egy darab jogászra évente, vagy pénzügyesre?
ma 15:15
A tanárokból már évek óta nagyon nagy a túlképzés, az miért nem zavar senkit?
Aki eddig ügyvéd lett vagy közgazdász, az el tudott helyezkedni. Oké hogy csökkenteni kell, de nem 90%-al, ezt remélem belátod te is.
A keretszámok csökkentése már nagyon időszerű volt. A középfokú végzettségnek gyakorlatilag nincs értéke. A felsőoktatásba rengeteg olyan is bejut, aki erre teljesen alkalmatlan, bukdácsol, n-szer pótvizsgázik, kettesekkel és további szemeszterekkel jut el valahova a diploma közelébe, amit át persze nem vehet, mert egy nyomorult nyelvvizsga megszerzése már megugorhatatlan feladat. ERRE semmi szükség, ezeknek a hallgatóknak bejutni sem lenne szabad, mert ezekből jó szakember nem lesz.
Azzal viszont nagyon nem értek egyet, hogy szinte csak fővárosi intézmények kapnak államilag finanszírozott helyeket, mert ez tönkreteszi a vidéki iskolákat. És persze azzal sem értek egyet, hogy egyes szakokon még a minimális, az állami feladatok ellátásához szükséges keretszám sincs meg.
"Azzal viszont nagyon nem értek egyet, hogy szinte csak fővárosi intézmények kapnak államilag finanszírozott helyeket, mert ez tönkreteszi a vidéki iskolákat"
Ez is, valamint a vidéki egyetemek majdani bezárása is tovább fogja növelni Magyarország Budapest központúságát. Én a Dunántúlon lakok, és a mérnök meg egyéb ilyen kevesek által keresett szak kivételével, SEHOL sincs állami. (se jogászon, se közgazdászon, stb)
Azért eléggé nagy kitolás ez, főleg aki egyetemre akart volna menni mert olyan a tanulmányi eredménye, de nincs olyan anyagi helyzetben hogy a költségtérítésest megengedhesse magának, vagy nincs annyi pénze hogy Budapesten lakjon.....
Forráskivonás, semmi más.
Én ősszel kezdek, a tandíjam már megvan külföldi melókból.
Ennek ellenére látom, hogy rengeteg ember nem fog tudni a költségek miatt bejutni egyetemre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!