Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi tart életben?

Mi tart életben?

Figyelt kérdés

A kérdés lényege, hogy a mai zord világban, a kemény kihívások dacára pl( munkanélküliség, segélyek, közmunkák, kevés fizetések sok kifizetetlen túlórákkal és robottal, körbetartozások, alvállalkozók, fekete minka, válság, svájci frank stb) mi az ami miatt egy nappal is tovább tudsz élni ?


Annyira nehéz az ember élete, rengeteg munkával és sok kifizetetlen túlórával keresünk alig annyit hogy éppenhogy fel nem kopik az állunk & mégis leléljük az életünket, de mi tart életben ? Mitől vigasztalódik az ember ? Minden érdekelne.


2012. febr. 20. 19:47
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

"Mi tart életbe? Ez a nyomorult 70.000 forint ami kb semmire se elég de muszáj megélni valahogy!

OFF:Itt kellene forgatni Bear Gryllsel bár szerintem tuti nem élné túl vagy feladná mert még ez neki is sok lenne :D"


Értem, de az érdekelne, hogy szellemileg hogyan veszed rá magadat, hogy tovább hajts a mókuskerékben ? Lelkileg hogyan bírod elviselni ?


"Mindenek előtt meg kell próbálni a kiadásainkat és az igényeinket levinni olyan alacsony szintre, hogy az étkezés és a létfenntartás biztosítva legyen. Innen lehet elkezdeni építkezni"


Gratulálok, téged jólmegneveltek ! Az agymosás mintapéldánya lettél. Neked valóban az a napi változatosság, hogy Tescós vega zacskóslevest egyél vagy Lidlis műcsírkéset, vacsorára akciós pizzaműsonka felvágottat vagy leértékelt párizsit. És te ebben jól is érzed magadat.

2012. febr. 21. 17:23
 12/14 anonim ***** válasza:
Figyelj, édes drága kedves kérdező. Szerinted, hogy lehet máshogy a szegénységből kilábalni? Spórolással és jobb lehetőségek keresésével. Ez teljesen logikus, az a gond, hogy sokan ezt úgy "oldják" meg, hogy hitelekkel tartják fenn a jólétüket, ami addig megy amíg meg nem inog egy kicsit a forint vagy nem kell elkezdeni a visszafizetést. Mindenki mindent az államtól vár, de hogy magától keresztbe tegyen két szalmaszálat azt már nem. Ezért tartunk itt ahol vagyunk.
2012. febr. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
93%

Kedves kérdező!


#9 vagyok. Miből gondolod, hogy csak Vishu levest lehet enni a szegényeknek? Igenis, lehet olcsón zöldséget, gyümölcsöt vásárolni termelőktől a piacon, amelyek elkészítve tartalmas és finom ételek!


Tiszta ideg vagy. Mi a jobb? Görcsösen vágyódni 3D LCD TV-k után és eladósodni, mindenáron fenntartani azt a látszatot, hogy igenis menő vagy, és jól élsz, miközben rettegsz a csekkektől, és fogalmad nincs, hogy miből fogod kifizetni. Vagy elfogadni, hogy igen, így élek, ebből ezt meg ezt lehet, azt meg nem. Ahhoz, hogy legyen azom, ahhoz képeznem kell magam, jobb munkahelyet kell találnom, hogy magasabb fizetésem legyen. Ez pedig csak akkor megy, ha nem vagy síkideg.


Tudatos önfejlesztéssel értem el, hogy ne vágyódjak kacatok iránt, és mióta elértem egy szintet, sokkal jobban érzem magam, és képzeld, a pénzem is egyre több lett.

2012. febr. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Az tart életben, hogy remélem lesz jobb is! Minden gödörnek van lefele és felfele oldala, de én már nagyon unom, hogy az alján csücsülök!!!
2012. febr. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!