Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megoldható lehetne az hogy ne...

Megoldható lehetne az hogy ne a politikusok szavazzanak?

Figyelt kérdés

Lehetséges lehetne a parlamenti szavazás lehetőségét átadni a népnek? Minden arány maradhatna, de mondjuk a mostani mennyiség minimum tíz - ötvenszerese kellene legyen az érvényes szavazatok száma.


Az azonosítás ujjlenyomattal, retinával, igazolvánnyal, hangfelismeréssel, aláírással vagy egyszerű önkormányzati bejelentkezéssel, regisztrált e-mail címmel lehetne annyira hiteles, mint a mostani politikusok azonosítása. Manapság már nem is drága.


Azért kérdezném, mert készítettem egy oldalt azzal a céllal, hogy bárki tudjon párhuzamosan szavazni az érvényes javaslatokra. Amolyan kontroll jelleggel, hogy mennyire egyezik a "nép által választott" és a "nép általi szavazás"


[link]


Nincs még kész, hisz csütörtökön jutott eszembe, de azért munka mellett igyekeztem ahogy tudtam.


Szóval tudom, hogy sokan nem érnek rá, meg nem is értenek hozzá, de talán lehetne annyi felelősségteljes szavazó aki szabadidejében egyébként is politizál.


Mit gondoltok erről?



2012. febr. 20. 13:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Kettő héten belül csődbe menne az ország.
2012. febr. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért, így tán nincs csődben?
2012. febr. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

ma 14:44 Azt akarod mondani, hogy a politikusok kompetens, odafigyelő hozzáállása miatt nincs még ennél is lejjebb az ország? Vagy úgy járna az ország, mint Koppány idejében?


A jövő kezdete c. fim jut eszembe most..

"Vannak akik megijednek attól, hogy másképp is élhetnének és attól, hogy a világ mégsem annyira.. szar.


Vannak akik úgy hozzászoknak a dolgokhoz, még a rossz dolgokhoz is, hogy nem mernek változtatni az ilyen emberek feladják és ha ők feladják, mindenki veszít"

2012. febr. 20. 14:52
 14/20 anonim ***** válasza:
Én is gondoltam már erre. Az viszont nem működne, hogy mindent a néppel szavaztatnának meg mert úgy nem lehetne kormányozni. Az is igaz, hogy a képviselőkre a szavazásoknál nincs szükség mert amit a kormány akar azt megszavazzák. Egyes kérdésekben jobb lenne ha egy szakértőkből álló csoport szavazna.
2012. febr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"A mostani rendszer a drága :)"


Csakhogy a mostani rendszer alapjait ez nem szüntetné meg, tehát csak minimális költséget lehetne megtakarítani. Törvényhozó testületre ugyanúgy szükség lenne, különben miről szavazna a nép?

2012. febr. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Miért, így tán nincs csődben?"


Nincs csődben. Az egész csőd mizéria először az Orbánék félelemkeltése volt a választás megnyeréséhez, most meg a szocik félelemkeltése a következő választás... ha nem is megnyeréséhez, de legalább a 2/3 ne legyen meg.


"ma 14:44 Azt akarod mondani, hogy a politikusok kompetens, odafigyelő hozzáállása miatt nincs még ennél is lejjebb az ország?"


Nem mondom, hogy a politikusok kompetensek lennének. Azt sem, hogy az emberek nem. Meg kéne érteni, hogy az ország érdekei és az emberek egyéni érdekei egymással szembenálló, egymással ellentétes fogalmak.

Az országnak az emberekből van bevétele adók formájában. Ez az embereknél kiadásként jelenik meg.

Az országnak az emberek felé van kiadása, pl oktatás és egészségügy formájában (attól függetlenül hogy mindkettő olyan állapotban van, amilyen...). Ez az embereknél bevételnek számít, mivel nem kell fizetni az orvosnak hogy megvizsgáljon, nem kell fizetni tandíjat az általános iskolában (még ;)).


Tehát ami az egyik félnek kiadás, az a másik félnek bevétel. A politikusok inkább az ország, mint az emberek érdekeit nézik, és az ország hosszútávú fennmaradása érdekében ezt is kell csinálniuk. Ha az emberek döntenének például az adóról, akkor jövőre 0% lenne minden adó, hiszen az ember a saját érdekét nézné, és neki (rövid távon) ez az érdeke. Ez egyenes út lenne a csődhöz. Mivel ezt elég gyorsan megszavazná bárki, akit csak megkérdezel az utcán, így lenne csőd két hét alatt.

2012. febr. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Ha szakártői javaslatokra lehetne szavazni, amit a meglévő egyetemek tanárai vagy akár osztályai adnának be, már akkor sem lenne túl bagy baj, ha az egyik fél szerint nem a legjobb megoldásra szavazna a többség.
2012. febr. 21. 14:43
 18/20 anonim ***** válasza:

18:48


Na de én nem is arra a bizonyos csődre gondoltam, amiről a parlamentben hablatyolnak, hanem arra, ami valóban van, hogy lassan minden megfizethetetlen az átlagember számára, hogy jobb sorsra érdemes emberek már nyaralni sem jutnak el, mert az luxus, meg lassan már a fűtés és ennivaló is luxus.A fűtetlen iskolák, a fizetős bölcsödék, a haldokló egészségügy , hú, fel sem tudom sorolni...Nos, én erre a fajta csődre gondoltam, mert ez csőd, sajnos nem lehet szebben nevezni.


"Akkor nem lenne kormány..."


Na és?Akkor nem lenne, mit érünk azzal, hogy van? a kormány már régóta csak a maga érdekeit nézi, na meg a gazdagokét.


"Szakértők..."

Azok a bizonyos szakértők sem az átlagemberek közül kerülnének ki nyilván, így aztán a szakértelmük sem a "nép" érdekeit szolgálná.


Egy józan parasztbácsi kellene az ország élére, ha már mindenképp vezetőt akarnak egyesek (bár nem tudom, minek), aztán jónapot.


Ezerszer bebizonyította már a történelem, hogy nem jó hatalmat adni senki kezébe, mert abban sosincs köszönet.

2012. febr. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy itt vagytok, látom hogy vannak még értelmes emberek!
2012. febr. 22. 10:30
 20/20 A kérdező kommentje:

A facebook-on már több mint százötvenen csatlakoztak barátnént a "hivatalos" facebook Szabad Magyarország felhasználóhoz.


A szavazások működnek, pár kattintás és e-mail címmel hivatalosan is lehet szavazni. A polgármesteri hivatalban azt hiszem lehet hitelesíteni akármilyen e-mail címet és egy hozzá tartozó jelszót. Persze ez csak a a magyarorszag.hu elektronikus ügyintézéshez való, de ettől az e-mail cím be lett hitelesítve hivatalosan.

2012. márc. 8. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!