Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megoldható lehetne az hogy ne...

Megoldható lehetne az hogy ne a politikusok szavazzanak?

Figyelt kérdés

Lehetséges lehetne a parlamenti szavazás lehetőségét átadni a népnek? Minden arány maradhatna, de mondjuk a mostani mennyiség minimum tíz - ötvenszerese kellene legyen az érvényes szavazatok száma.


Az azonosítás ujjlenyomattal, retinával, igazolvánnyal, hangfelismeréssel, aláírással vagy egyszerű önkormányzati bejelentkezéssel, regisztrált e-mail címmel lehetne annyira hiteles, mint a mostani politikusok azonosítása. Manapság már nem is drága.


Azért kérdezném, mert készítettem egy oldalt azzal a céllal, hogy bárki tudjon párhuzamosan szavazni az érvényes javaslatokra. Amolyan kontroll jelleggel, hogy mennyire egyezik a "nép által választott" és a "nép általi szavazás"


[link]


Nincs még kész, hisz csütörtökön jutott eszembe, de azért munka mellett igyekeztem ahogy tudtam.


Szóval tudom, hogy sokan nem érnek rá, meg nem is értenek hozzá, de talán lehetne annyi felelősségteljes szavazó aki szabadidejében egyébként is politizál.


Mit gondoltok erről?



2012. febr. 20. 13:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Természetesen. De azt úgy hívnák demokrácia. Mondjuk ők úgy hívják a mai rendszert is.
2012. febr. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Jav.: Amolyan kontroll jelleggel, hogy mennyire egyezik a "nép által választott politikusok" és a "nép általi szavazás" eredménye.
2012. febr. 20. 13:24
 3/20 anonim ***** válasza:
Érdekes gondolat, szerintem működne. Mondjuk ki lenne jelölve vasárnap 6-tól 7-ig szavazó óra, mindenki leül a tv elé és nyomja a gombot. Elég drága lenne kiépíteni egy ilyen rendszert, de talán egy utópiában lehetséges lenne.
2012. febr. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
A mostani rendszer a drága :)
2012. febr. 20. 13:28
 5/20 anonim ***** válasza:
Nem lenne drága, hiszen az internet így is rengeteg embernek be van kötve. A TV csak ismertetné a szavazások időpontját és az eldöntendő kérdést aki pedig nem rendelkezik internet eléréssel az a legközelebbi E ponton szavazhatna (könyvtár, netcafé) A visszaélések elkerülésére pedig központilag lehetne kiosztani egy egyedi titkos azonosítót minden állampolgár számára.
2012. febr. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Elméletileg megoldható lenne és szerintem alapvetően működne is, de a "nagykutyák" megtalálnák a módszerét, hogy (ahogy minden másban) ebben is csaljanak és menne a korrupció ezerrel. Nem hagynák, hogy a gyakorlati demokrácia elrontsa a játékukat.
2012. febr. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
A szavazás anonimitását lenne nagyon nehéz megőrizni.
2012. febr. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg, ki szavazna meg pl.: adókat? Senki. Valamint a fő probléma szerintem azzal van, hogy hasra ütés szerűen találják ki a törvényeket nem társadalmi egyeztetés keretében.
2012. febr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

Érdekes, nekem tetszik.Végre egy eredeti és jó célú kezdeményezés.

Egyébként van sok érdeklődő?

2012. febr. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

ma 13:58

Ez vesztes hozzáállás, ha akarsz változtathatsz rajta, ha elhiszed, hogy igaz, akkor számodra igaz is lesz. Ne haragudj, de nem tartanék veled :)


ma 14:13 Én büszke lennék rá, hogy mire szavaztam, mi abban a rossz? Attól még hogy anonime szavazott valaki a rendszer nyilvántarthatja őt.


ma 14:14 A lényegre tapintottál, társadalmi egyeztetés keretében kell a szavazás témáját kiírni. Ez aweboldal és az egész még csak az első lépés.


ma 14:15 Csüt reggel pattant ki az ötlet, meglepő hogy veletek együtt többen is látnak benne fantáziát. Azóta van egy Facebook csoport ezzel a névvel. Szóval még nemigen "hirdettem", de akik józanok és kicsit is jót akarnak azok csatlakoznak folyamatosan [link]

2012. febr. 20. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!