Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme szigorítani a...

Mi értelme szigorítani a fűfogyasztást Magyarországon?

Figyelt kérdés
Az már elég nagy közhely a logikusan gondolkodók körében, hogy kevésbé káros mint az alkohol, meg hogy nem használ semmit a szigorítás, de aki ezek után is a szigorítás mellett van, az tudja egyáltalán hogy az államnak többe fog kerülni ezt betartani, mint az eddigi törvényt? (bezzeg ha legális lenne, akkor még adó is jöhetne belőle) Ráadásul, megint mi vagyunk a kis konzervatívok Európában! Ébresztő! Ami illegális az nem feltétlenül rosszabb mint egy olyan dolog ami legális. Mi megyünk vissza az időben, míg a maffia meg jól megszedi magát az országunkon. (még az eddiginél is irreálisabb áron tudja eladni a füvet)

2012. febr. 18. 13:38
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
65%
Én pedig szívesen meginvitállak egy kis kórháztúrára, hogy meg tudd nézni, mennyibe is kerül a marihuána okozta károsodások gyógyítása :) Elárulom, az összeg messze nem 0 forint... Alkohol: sajnos ez olyan mélyen benne van a kultúránkban, hogyha akarnák sem tudnák betiltani, pedig egészségügyi szempontból sokat javítana az általános állapotokon.
2012. febr. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
42%
Kórháztúra, marihuána miatt, az igen...
2012. febr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
ma 15:14: Értem mire gondolsz, de azért nem lenne lehetetlen megoldani azt hogy csak mértékkel tudják fogyasztani. Arra gondolok, hogy mondjuk csak ott helyben lehetne elfogyasztani, és nem vehetnél annyit amennyit akarsz. Mondjuk egyenlőre az is elég lenne, ha csökkentenék az érte kapott büntetést, (a fogyasztót nem is büntetnék csak a dealert) és ahogy te is mondtad, orvosilag legalizálnák. De az után pár évvel már semmi komolyabb baj sem származna a legalizálásból.
2012. febr. 18. 15:45
 14/35 A kérdező kommentje:

ma 15:41:

Csak szólok hogy a fű az kevésbé veszélyes mint az alkohol, mert például nem fogsz tőle kevesebb ideig élni, ellentétben az alkohollal. (mondjuk az is csak akkor veszélyes ha nem tartasz mértéket) De linkeld már nekem, hogy kik mivel és miért kerülnek kórházba a fű miatt.

2012. febr. 18. 15:58
 15/35 anonim ***** válasza:
55%
Sok marihuánafogyasztó (elsősorban fiatal férfi) kerül onkológiára. A leggyakoribb a hererák (nálunk a kórházban egyre több ilyennel találkozunk sajnos), de nem elhanyagolható a tüdőrák sem. Sokan kerülnek pszichiátriára is, ugyanis a marihuána és pl. a skizofrénia között egyértelmű összefüggés van (mostanában kezdték el vizsgálni, hogy vajon a rejtett skizofréniát hozza elő, vagy az alakítja ki). Visszatérve az alkoholra, senki nem mondta, hogy nem káros, sőt. Csak éppen másfajta károsodást okoz.
2012. febr. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
31%
Hm, akkor Jamaicában, Hollandiában, Csehországban különösen sok lehet a hererákos, tüdőrákos és skizofrén. Ja nem, semmivel sincs több. Akkor miről beszélsz?
2012. febr. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
65%
Kérlek, beszélj emberi hangnemben, én is ezt teszem. Egyrészt, attól még, hogy valahol legális a marihuána, nem biztos, hogy valóban ott is fogyasztják a legtöbben. Európában pl. ha jól emlékszem Nagy-Britanniában fogyasztják a legtöbben, de élen jár az Egyesült Államok is. Ha megnézel egy hererák statisztikát (különös tekintettel a marihuána okozta nem-seminoma típusúra), a legtöbb megbetegedés Nagy-Britanniában, Csehországban, USA-ban etc. történik. A leginkább érintettek a 18-35 év közötti marihuánafogyasztó férfiak. Szóval, ha nem ismered a tényeket, ne támadj.
2012. febr. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
30%
Pontosan ezen voltam, de az ezzel kapcsolatos kutatások ellentmondásosak, és a marihuánafogyasztás hosszútávú hatásaival kapcsolatos publikációkban ilyenről nincs szó.
2012. febr. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
55%

Én is ilyen kozervatív csőlátású voltam, aztán tettem egy kirándulást Amsterdamba, és azóta én is másképp látom a helyzetet.

Nem voltam előtte füves, most se fogom keresni a dílereket, de én is azt mondom, aki akar, füvezzen. Kocsmáink így is tömve vannak az alkoholtól megromlott életű arcokkal, vagyis sokat nem oszt, szoroz, káros szenvedélyek így is vannak itt.

Arről nem is beszélve, hogy a fű nem káros!


-egy Jobbikos-

2012. febr. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
29%
Hazugság és liberális csúsztatás, hogy az alkohol károsabb a kábszernél. A napi 1-2 deci alkohol egészséges (fertőtlenítő hatású), a napi 1-2 füves cigaretta ellenben agyi leépülést okoz. Sajnálatos, hogy a liberális propaganda mennyire elferdíti a nem gondolkodó embereket...
2012. febr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!