Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme szigorítani a...

Mi értelme szigorítani a fűfogyasztást Magyarországon?

Figyelt kérdés
Az már elég nagy közhely a logikusan gondolkodók körében, hogy kevésbé káros mint az alkohol, meg hogy nem használ semmit a szigorítás, de aki ezek után is a szigorítás mellett van, az tudja egyáltalán hogy az államnak többe fog kerülni ezt betartani, mint az eddigi törvényt? (bezzeg ha legális lenne, akkor még adó is jöhetne belőle) Ráadásul, megint mi vagyunk a kis konzervatívok Európában! Ébresztő! Ami illegális az nem feltétlenül rosszabb mint egy olyan dolog ami legális. Mi megyünk vissza az időben, míg a maffia meg jól megszedi magát az országunkon. (még az eddiginél is irreálisabb áron tudja eladni a füvet)

2012. febr. 18. 13:38
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
74%
Konzervatív v. jobboldali kormányok gyakran úgy oldják meg a törvények betartatását és az igazságszolgáltatást, hogy szigorítják a bűntetési tételeket. Evvel részükről a kérdés kipipálva. Az más kérdés hogy a fejekben nem fog semmi változni. Kiskorúnak tekintik a társadalmat! Egy bűntetés csak akkor bír visszatartóerővel, amennyiben nem a bűntetés mértéke magas, hanem a felderítések száma!
2012. febr. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
69%

Figyu.


Nem iszom, nem dohányzom, nem élek kábítószerrel, nem gyógyszerezem és még csak nem is KV zom, sőt Jobbikos vagyok.


De én sem értem.

2012. febr. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
42%
én sem élek a füvezés lehetőségével, de aki akar füvezni, az had füvezzen, totál nem érdekel.
2012. febr. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
79%
Ennek az országnak sok mindenre van pénze kivéve arra hogy enni adjon a szegényeknek de hát Orbán Viktornak meg a Fidesznek lehet pofázni úgy is olyan hülyék maradnak.
2012. febr. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
34%

Látszatintézkedés, és egyszerűbb a kivitelezése.


Inkább ezzel baszkurálják az embereket, minthogy az adócsalók, feketemunkások, egyéb illegális tevékenységet végzők után kajtassanak.

2012. febr. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
51%
Jól mutat a hírekben.
2012. febr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
67%
Inkább legalizálják és szedjenek utána adót. Így a feketegazdaságban marad a pénz, az emberek meg téphetik a szájukat.
2012. febr. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
61%
Ennek sok oka lehet. Először is, a társadalom többsége elutasító a marihuánával szemben, így látszatintézkedésnek tökéletes. Másodszor, nem éri meg legalizálni. A befolyt adó összege sokkal kevesebbre rúg, mint az egészségügyi kiadások. A marihuána ugyanis legalább annyira káros, mint az alkohol, a használata összefüggésben van sok tumorfajtával, de az agykárosodás mértéke sem elhanyagolható. A tévhitekkel ellentétben sajnos kialakít fizikai addíciót (hiszen az idegrendszert befolyásolja, és minden ilyen anyag kialakít). Sajnos egyre több gyerek jut hozzá, és meg is van a hozománya. A magyarok jellemzően élen járnak a káros szerek használatában, mondhatni társadalmunk éretlen, nem szabad a kezükbe adni még egy szervezetromboló szert. Nézd meg Hollandiát, ott azért legalizálhatták, mert a társadalom mértéktartóbb. Szívem szerint, orvostanhallgatóként, én a gyógyászati szintű felhasználását engedélyezném, mert a végstádiumú rákbetegek fájdalomcsillapítására tökéletes, hisz nem kell tartani a hosszútávú hatásoktól. De a magyarok erre még nincsenek felkészülve, csak kijátszanák a szabályozást.
2012. febr. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
46%

"A befolyt adó összege sokkal kevesebbre rúg, mint az egészségügyi kiadások"


Megmondom én neked, hogy mennyibe kerülnek az egészségügyi kiadások: 0 Ft. Ezt még ma kiszámlázhatod nekem, ami után elszívtam a jointomat.

2012. febr. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
34%
Ja és csak úgy mellékesen megjegyzem, hogy az alkohol legális, viszont hatalmas pénzek jönnek be belőle, mindamellett, hogy az élmezőnyben vagyunk fogyasztás szempontjából Európában.
2012. febr. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!