Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Váltana ki valami reakciót a...

Váltana ki valami reakciót a társadalomból, ha betiltanák az alkoholt és a cigit?

Figyelt kérdés
2012. febr. 15. 18:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
hogyne! ellenállást, lásd USA szesztilalom
2012. febr. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Ha betiltanák, azzal csak azt érnék el, hogy jópáran iszonyúan meggazdagodnának a csempészetből és az illegális kereskedelemből.


Pedro

2012. febr. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
az egész iszlám világban be van tiltva, és semmi bajuk nincs. Járnak teázni.
2012. febr. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak az iszlám világban 1400 éve tilos, és a bevezetésekor is véres volt a módszer...
2012. febr. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Ja, meg vedelnek.... Mert Allahnak annyi néznivalója van, hogy úgysem néz pont ide és pont akkor, mikor iszunk...

Ezzel a hozzáállással már találkoztam. :-DD


Pedro

2012. febr. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha az áklamnak pénze lenne belőlemár betiltották volna de ez veszteség lenne mert tudnak rájuk magasabb adót kivetni. Az emberek pedig ugyan ugy hozzájuthatnának csak talán drágábban és illegálisan, de ha belegondolsz, hogy petárdázni és drogozni se lehet mégis sokan szoktak.
2012. febr. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
az emberek utolsó öröme is oda lenne
2012. febr. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

Nem alkoholizálok, nem dohányzom, nem élek kábítószerekkel, sőt még nem is KV zom.


De nem értem, ha alkoholizálni lehet, akkor füvezni miért nem? Hiszen orvosi értelemben és a hatását tekintve semmivel nem rosszabb mint az alkohol!


Felőlem betílthatnák az összest, nem érdekel.

2012. febr. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

#19:40

Azért van kis különbség, legalábbis a kemény drogok sokkal több problémát tudnak okozni, mint az alkohol. Legalábbis szerintem.


De ezzel együtt a lényeg az, hogy a dohányon és az alkoholon hatalmas adó van, ami állami bevétel. Ha ez megszűnik egyik napról a másikra, akkor az állami bevételek is jócskán megcsappannak. Ezért állam bácsi (kissé kétszínűen) inkább megtűri, minthogy betiltsa...


De ez jól is van így! Nem vagyok részeges fajta, de néha-néha azért jól esik ledönteni egy sört, vagy ismerősök, barátok közt elpoharazgatni kicsit. :-D


Pedro

2012. febr. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Sz1u ***** válasza:

Csak társasági ivó vagyok, de (vagy így) a minőségi sörről és borról nem szívesen mondanék le.

A kannásborokat, ill. a különböző fajta "-izű" italokat pedig egyenesen betiltanám (ebben még a Fidesszel is egyetértek -pedig ez nagy szó részemről-, hogy jobban adóztatja a gagyi italokat).

Nem dohányzom, így felőlem azt csinálnak a cigivel, amit akarnak.


Viszont (amint írták már előttem is) a teljes tiltás csak a feketekereskedelemnek válna a javára.

2012. febr. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!