Szerintetek igazságos a hallgatói szerződés?
Hát már bocs, de aki 8-10szer megy vizsgázni hőtanból vagy akármi másból, az ne akarjon mérnök lenni...
Meg lehet azt csinálni elsőre is...
Ezen kívül aki az 5éves képzést nem képes 5év alatt megcsinálni, az jobb ha kussol...
Nevetséges a hallgatók hozzáállása.. Jogot mindenki akar, kötelezettségre már nem is gondolnak... Inkább a Habár -ban töltik az idejüket... én igaz, egyszer se voltam a Habárban, de végeztem is 5év alatt, és van is egy értékes diplomám..
aki ezek után azon sír, milyen nehéz, az jobb ha vagy behúzza fülét farkát és elkezd tanulni, vagy keres magának egy másik szakot a túlparton... esetleg elmehet bölcsésznek.. oda mostanában úgyis minden hülyét felvesznek..
"Az államisok egy része pedig nem egyszer, több évvel később végeznek, mert jó az állam meg anyuci pénzén bulikba járni!"
Te hol élsz ember? Max 1 évet lehet csúszni, utána átkreülsz fiezősre!
Az az egy év meg k.rva könnyen összejön, nem kell bulizni járni ahhoz. Elég egyszer nem bemenni egy laborra, vagy elsz*rni egy zht, és olyan kacifántos az előtanulmányi rend, h már 2 elbukott tárgyból simán összeszedsz 2 év csúszást!
Olyan labortárgyak vannak, amik szökőévente egyszer indulnak, és van h a Neptunon múlik, h van e hely ami nem ütközik más tárggyal, különben cseszheted! Utána meg jönnek a vizsgák, amikből rendszeresen betelnek az alkalmak és b*sznak több helyet nyitni mert a TANSZÉK FIZETI A VIZSGATERMEK BÉRLÉSÉT! Az egész rendszer el van k.rva és arra megy rá, h minél tovább ottmaradjanak a hallgatók, mert akkor fizetnek!
Fejpénz van, és a hallgatókból élnek meg!
Biztos van sok okos gyerek aki egy bukás nélkül elvégzi időben az egyetemet, de őneki akkor nem volt magánélete, v kb 0 volt! És biztos nem dolgozott mellette, vagy nem vidékről járt be napi 3 órát utazva! Olykor egy aláírásért! Én most a "kemény" mérnök meg orvos szakokról beszélek, tudom, h közbe mi megy mondjuk Közgázon! Olyan szóbelik, ahol alapból 3asról indulsz, na BMEn ilyennek a hírét se hallották az emberek! 5-6 átlag vizsga bukásos tárgyakat annál inkább!
ma 17:21
valahol egyetértek veled nem kéne h így legyen! te elvégezted elsőre de az átlagok nem ezt mutatják! ha jól tudom, pont Gépészkaron volt olyna félév, h már 2es átlag alatt kaptak ösztöndíjat az emberek, ami azt jeleni, h a hallgatók 60%-a még a mintatantervi 2es szintet se hozza!
szted mind rossz mérnökök lennének? akkor hamarosan rombadőlne az ország! de sztem itt nem erről vna szó!
alapból hibás az a képzet, h aki hamarabb végez az jobb mérnök!
velem is volt már, h kaptam egy sz*r gyakvezet, az előadás ugye tudjuk néha egyszerűen fos, és jegyzet sincs. nahát bukás, kereszten meg jött egy gyakvez aki frankón elmagyarázta 1,5 órában amit az előadó 3-ban se tudott rendesen! és meglett 5ösre a tárgy!
szted ki lesz jobb mérnök aki átküzdötte magát 2-esekkel, vagy aki 5ösre csinálta meg, csak másodszorra??
"szted ki lesz jobb mérnök aki átküzdötte magát 2-esekkel, vagy aki 5ösre csinálta meg, csak másodszorra??"
Ebben is van igazság, de más ha valaki 2-szer, esetleg 3-szor vizsgázik, na de aki 5-8 alkalom után is megbukik? Az már nonszensz!
Én a 2000-es évek első felében voltam BME-s, akkor még híre-hamva sem hallgatói szerződésnek, volt néhány olyan ember, aki eleve kevesebb tárgyat vett fel, hogy az legalább biztosan meglegyen. Volt olyan is, aki azért vett fel kevés tárgyat, hogy kitolja a képzés idejét, mert annyira tetszett neki az "egyetemi élet", és államin így lavírozott évekig. Ennek az egésznek elejét kellett valahogy, ez még rendben is van.
De valahogy akkor is rosszul jön le ez az egész. Normális fizetésekről meg nagy kussolás van, pedig az eléggé itthon tartana mindenkit. Meg még 2010 májusában jött az ígéret az egymillió új munkahelyre! Kérdem én hol, a közmunkaprogramban?
"Egyrészt nem igaz, hogy a fizetősök önköltséget fognak fizetni, hiszen akkor egyforma lenne a térités a különböző egyetemeken, és tudjuk, hogy nem az."
Mi van??? Pont az a lényege az önköltségnek, hogy kifizet mindent az illető, ha 1 millió, ha 5 millió a díj. A tandíjnál lenne ugyanakkora az összeg, és igen, ez tényleg nem tandíj, hiszen akkor lenne egyenlő mindenhol.
Amúgy meg végül is nem lenne hülyeség, de ez így, ebben a formában tényleg átgondolatlan baromság, és többet árt, mint használ.
Igazságtalan, mert egyoldalú. Kötelezettsége ugyanis jelen felállásban csak a diáknak van.
Na de mi van akkor, ha én szeretnék itthon dolgozni, de nem találok munkát? Akkor kényszerből megyek ki, és ezt még büntetik is.
Szerintem úgy lenne korrekt, hogy a hallgatói szerződésben a diák vállalja, hogy 10 évet itthon dolgozik - de cserébe az állam vállalja, hogy munkahelyet biztosít neki! Ha a diák a munkalehetőség ellenére kimegy, akkor fizessen. De ha az állam nem biztosította a feltételét annak, hogy itthon dolgozhasson, akkor mentesüljön a fizetés alól. Így korrekt lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!