Az Eu szerződés mekkora megszorításokat jelen Mo számára és milyen hosszan?
Csalóka amit Merkelék akarnak.
Ugyanis lehet hogy 3% hiáányt tesznek lehetővé, de az egyszeri bevételeket "privatizáció """ mnyup """" stb leszámítva csak 0,5% lehetne.
Ezt meg csak úgy lehetne elérni ha a fogyasztásunkat még darsztikusabban csökkentenénk, az pedig MEGSZORÍTÁS !
Miről beszélsz??? Nincs megszorítás, csak reform.
Hát nem tanultál semmit? Hiába oktat a Szijjártó?
Ha elolvasod a mondanivalóját, akkor megérted hogy az egész Merközy kitalációnak semmi értelme.
Nem azt a célt tűzi ki hogy valóban fejlődhessen az Eu hanem hogy nekik ne keljen többet a perifériáknak hitelezni. Nem hogy konvergálnának a periférikus nemzetállamok hanem mégjobban lecsúsznak.
""Az odáig vezető időszakban az HSBC elemzői szerint az euróövezet legnagyobb hitelező országainak többet kellene tenniük hazai keresletük támogatására, annak érdekében, hogy a versenyképesség javítására leginkább rászoruló tagállamok gazdaságai exportvezérelt növekedésnek indulhassanak.
E nélkül az euróövezet viszonylag alacsony növekedésű, alacsony inflációjú gazdasági térség marad, amelyben a kevésbé versenyképes országok számára hosszú évekbe telne versenyképességük visszaszerzése és adósságterhük stabilizálása.""
Csak hogy nem ez a cél!!
"Az Eu szerződés mekkora megszorításokat jelen Mo számára és milyen hosszan?"
A jelenlegi adatok szerint nem nagy megszorításokat. Ha viszont visszaesik a gazdaság, akkor ez a helyzet elromolhat.
Az Eu szerződés és a megszorítás két különböző fogalom. Ha valahol ez a kettő mégis egybeesik, ott el kellene gondolkodni, hogy vajon miért van így. Hogy 27-ből kettőnek nem az, ezt értem. De azt már nem, hogy a többi 25 miért nem ugyanígy gondolja. No jó, megelégednék 10-12-vel, akkor tényleg nem csak itt érzik annak, hanem az is.
Tényleg nem akarják finanszírozni az eladósodást, de miért is kellene ezt megtenniük? A görögök (és mi is) elsősorban a rossz, pazarló és hibás gazdaságpolitikának, a megtermelt javaknál nagyobb költekezésnek köszönhetik az eladósodást, nem parancsolta senki.
Ha több ország úgy dönt, hogy egymás között minden határt lebontanak (azonos jogszabályok, szabad áru és embermozgás), ugyanakkor nem hangolják a költségvetésüket, akkor mindig ez fog kijönni. A gyengébb helyekről mindig az erősebb felé áramlanak az emberek, ez a természet rendje. Ezért baj, ha az a követelmény, hogy nem lehet eladósodni akármennyire, ehhez bizonyos költségvetési egyensúlyt, gazdaságpolitikát, munkaerő elosztást, feladatokat össze kell hangolni, és be kell tartani. A visszalépéssel nem lehet előre haladni, csak az előre lépéssel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!