Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Marx milyen ember volt?...

Marx milyen ember volt? Milyen szerepet játszott a kommunizmus kialakulásában? Mik voltak az elképzelései?

Figyelt kérdés

2012. jan. 30. 22:50
1 2 3
 11/28 tetro ***** válasza:
Tegye fel a kezét aki olvasta a Tőkének bármelyik kötetét. Ha lesz itt olyan rajtam kívül, akkor utána hajlandó vagyok Marxról beszélgetni.
2012. jan. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 szittyatarzan ***** válasza:
100%

Marx szörnyű ember lehetett.Ilyen bűnös eszmét létrehozni.Az egész arról szól hogy a gazdagabbakat vigyék le a szegények szintjére.Tehát aki kicsivel is gazdagabb volt mint 1 szegény annak levitték az életszínvonalát.


Téged se az eszedért szeretnek otthon:) Marx amit le írt az 70% ban igaz.Ezt még a legvadabb kapitalista közgazdászok is elismerik.Csak olvasni kell tőle meg persze kell hozzá kevéske agyi befogadóképesség is ....

2012. jan. 31. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

"Tegye fel a kezét aki olvasta a Tőkének bármelyik kötetét. Ha lesz itt olyan rajtam kívül, akkor utána hajlandó vagyok Marxról beszélgetni.

"


Jogos.

2012. jan. 31. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
A gazdagok nem dolgoznak? A főnököm reggel 8-tól este 9-ig nyomja, egy kiterjedt vállalatcsoportot irányít, nincs élete, folyamatosan tárgyal, hatalmas tudása és tapasztalata van. Rajta is múlik nagyban, hogy 200 dolgozójának legyen biztos munkája, megélhetése, és ez nagyon nagy felelősség. Emiatt nem sajnálom tőle a milliókat, amiket megkeres, mert bennünket is tisztességesen megfizet, és emberséges a dolgozókkal.
2012. jan. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

"Ha valaki megdolgozik érte , miért ne lehetne gazdag?Miért ne élhetne jobban mint az átlag?"


Te csökkentértelmű! Az egész rendszer épp arról szól, hogy az éljen jól aki megdolgozik érte, és ne az egész nap a péniszüket vakaró vállalkozók, meg irodisták gazdagodjanak mások verítéke által.

2012. jan. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

"A gazdag ember sok esetben többet dolgozik mint a szegény , csak te nem látod a fától az erdőt."


Marha!

2012. jan. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
70%

"A tulajdonos azért gazdag mert ő teremtette a munkahelyet ,ő fektette be a pénzét, ő alapította, ő szenvedett meg érte hogy valamit létrehozzon.Ha ő nem lenne akkor munkahely sem lenne."


Ne hazudj! A tulajdonos a munkás, az esztergályos által megtermelt pénz fekteti be. Önmagától egy vassal sem rendelkezne, mivel nem termel, csak másokon élősködik. A munkahelyet pedig szintén a dolgozók hozzák létre, a kőműves, az ács, az esztergályos.

2012. jan. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
tetro én olvastam az elsőt. A másodikba csak belekezdtem.
2012. jan. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
39%

"A főnököm reggel 8-tól este 9-ig nyomja, egy kiterjedt vállalatcsoportot irányít"


Nem irányít ő lófaszt sem, de ez csak akkor derülne ki ha kirúgnák. Meglepődnél, hogy minden menne tovább a maga útján, csak kissé gördülékenyebben. Az ilyen önmagukat irányítónak hívők rendszerint gátolják a termelékenységet a sok idióta ötletükkel (sajnos ez tapasztalat) ha viszont magára a dolgozóra van bízva a munka, aki valóban hozzáértő, átlátja a munkafolyamatot és nem egy íróasztal mellől próbál okoskodni, úgy hogy még szakmai ismeretei sincsenek, (pl húsüzemben közgazdász főnök, sajnos ez is személyes élményen alapuló példa) akkor lényegesen termelékenyebben képes az üzem működni.

2012. jan. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

#17 - Ha az ács, asztalos nem kisüzemben termel, hanem egy gyár munkása, akkor szükség van a gyár megszervezésére, és arra, hogy az alapanyag szállítását megszervezzék, a megtermelt készterméknek pedig piacot találjanak. Felesleges az irodai munka, ha az ácsnak így csak a fával kell foglalkoznia, semmi mással?


Fizikai és szellemi munka egyaránt értékes, egyaránt nagyon kimerítő, egyik sem létezhet a másik nélkül. Nem osztályharcot kéne vívni, hanem az osztályoknak egymást erősíteni.


Nyilván vannak extrém esetek, de úgy gondolom, hogy az a gyár, amelyik sportot űz a munkások kizsákmányolásából, hosszú távon életképtelen. Dühös, reményvesztett, síkideg munkásokkal nem lehet rendesen dolgozni.

2012. jan. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!