Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kommunizmusban hogy volt a...

A kommunizmusban hogy volt a szavazás?

Figyelt kérdés
Beikszeltél egy nevet és kész? Sok helyen csak egy jelölt volt, esetleg 2.

2012. jan. 29. 13:18
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
28%

Egypártrendszer, nem voltak szavazások, a párt központi bizottsága döntött el mindent! Te csak helyeseltél, és hevesen tapsolhattál, mert különben, Malenkij robot....Rákosi idejében persze.

Kádáréknál annyival enyhült, hogy ha valami nem tetszett, és szólni mertél, akkor csak szétvert az Ávh, és megúsztad ennyivel...

2012. jan. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
83%

Igen.

Utánanéztél, hol kell egy x -et egy papírra rajzolni,

és ha nem x-eltél,

utánadnéztek.

2012. jan. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
98%
Első! Miért állítasz olyat amiről fogalmad nincs? Egyszer ÁV a Kádár rendszerben nem volt!Mindkét rendszerben volt szavazás és jelöltekre kellett szavazni.A Kádár rendszerben létrehozták a Hazafias Népfrontot annak a jelöltjeire lehetett szavazni. A Hazafias népfront olyan jelölteket állított aki bírta a Párt bizalmát is és a pártonkívülíeknek is megfelelt általában.Arra ügyeltek hogy soha ne egy jelölt legyen csak.
2012. jan. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
0%
Volt 1, ritkábban két jelölt, akire "szabad döntésed" alapján szavaztál. Két jelöltnél is mindkettő a MSZMP-ből volt /lévén nem volt más/, és kaptál javaslatot arra, hogy melyikre szavazz, különben találnak neked rácsos szobát.
2012. jan. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
93%
Miért kell valótlant állítani? Titkos szavzás volt hogy a fenében tudták volna hogy ki volt a szavazó?Miért éllít valaki olyat amit nem látott, nem tapasztalt?
2012. jan. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
78%

Mivel egypárt rendszer volt, egy párt jelöltjei közül lehetett választani. A kutya sem ellenőrizte, hogy voltam-e szavazni.


Kedves 1. válaszadó! Feltételezem, nagyon fiatal vagy, különben nem hordtál volna össze ennyi marhaságot.

A malenkij robot nem Rákosi módszere volt, az a hazánkat felszabadító/elfoglaló szovjet hadsereg akciója volt. Ha kevés embert találtak a rabszolgamunkára, válogatás nélkül összeszedték a polgári lakosságot is. Nagy részük sose került haza, akik hazajöttek, azoknak meg hallgatniuk kellett, mintha bűnösök lettek volna. Evvel nem Rákosit akarom mentegetni, mert diktátor volt, csak a tisztánlátás végett írtam.


Az AVH nem szétverte a pofázó embereket, hanem a politikai ellenzéket vitte el, és aki egyszer oda került, az nem úszta meg ennyivel.


Diktatúra volt, nem tűrtek ellenvéleményt, és most is arrafelé megyünk.


Érdekes párhuzam: annak idején május 1-jén elvonultunk Kádárék emelvénye előtt, plakátokat vittünk, amiben őket éltettük, most meg békemenet tüntetett Orbánék mellett.

Mintha megismétlődne a történelem.

Két év múlva a választásokon már olyan helyzet lesz, hogy csakis a FIDESZ nyerhet.

2012. jan. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 escrogar ***** válasza:
67%
Már akkor is létezett szavazói regiszter, aki nem írta alá, hogy volt szavazni, az mókás dolgoknak nézhetett elébe.
2012. jan. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Volt olyan szavazás, ezt ne cáfolja senki,mert ott voltam,hogy toll sem volt a fülkében.Nehogy valaki rá írjon valamit.Akkor volt csak érvényes,ha úgy, ahogy kaptad dobtad az urnába.Amúgy is csak látszat szavazások voltak.Próbált volna valaki mást mondani!vagy nem szavazni.Nem volt ritka(ennek utána lehet nézni)a 97% részvételi arány!
2012. jan. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

És még annyit: A Hazafias Népfront főtitkára az a Pozsgay

Imre volt, aki a legnagyobb köpenyegforgató a magyar politikai életben.


Igen, lehet, hogy rosszul emlékszem, és alá kellett írni a választói jegyzéket, és valóban tök mindegy volt, hogy kire ikszeltem, hisz egyik kutya volt, a másik eb.

Nem tudom, hogy utánanéztek-e, ki volt szavazni és ki nem, mert én mindig elmentem, eszembe se jutott, hogy ne menjek el. Mindent elhittem, amit nekem mondtak, azt hittem, nélkülem megáll az élet, szükség van a szavazatomra, nem muszájból mentem szavazni. Persze így utólag mindig okosabb az ember.

2012. jan. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

"vagy nem szavazni.Nem volt ritka(ennek utána lehet nézni"


Én a Kádár rendszerben soha nem mentem el szavazni, nyilván tudták ki nem szavaz.Soha egy szót nem szóltak érte!!Nem volt büntetés terhe mellett kötelező a szavazás!Minek is akarsz utána nézni?

2012. jan. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!