Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kommunizmusban hogy volt a...

A kommunizmusban hogy volt a szavazás?

Figyelt kérdés
Beikszeltél egy nevet és kész? Sok helyen csak egy jelölt volt, esetleg 2.

2012. jan. 29. 13:18
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Miért gondolja bárki is, hogy párttitkár volt az, aki máshogy emlékszik a múltra, mint ő?


Egyszerűen kivitelezhetetlen volt szerintem, hogy bárki megtudja, én kire szavazok. Mi értelme is lett volna, hiszen egypártrendszer volt, szavazhattam, hogy az MSZMP jelöltjére szavazok, vagy az MSZMP jelöltjére szavazok.


Kedves utolsó, most tudnak igazán mindent rólunk, jobban meg van szervezve minden, már csak a technika tökéletesítése miatt is. A számítógépünkhöz is hozzáfér, akinek erre jogosultsága van, és hidd el, sok ember tud turkálni a gépünkben és az adatainkben.

2012. febr. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy azért, mert rajta kívül mindenki így emlékszik.

Tudod akkor még számozott szavazólapok voltak, és felírták, hogy ki melyiket kapta. Innentől lehetett követni, hogy valóban szavazott-e arra, akire kötelező volt, vagy figyelni kell, mert bomlasztó elem.

2012. febr. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
Honnan veszed ezt a marhaságot? Én 57 éves vagyok, és még nem vagyok szenilis, de te hol hallottad ezt az agyszüleményt?
2012. febr. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Esetleg tapasztaltam?!
2012. febr. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
de te hol hallottad ezt az agyszüleményt?Akkor azt magyarázd el!hogyan lehetett 90%feletti a részvételi arány,mikor a szabad választásokon is jóval kevesebben voltak?Nem lehet hogy hamisítottak?és miért ne tudtak volna listázni???Párt titkár elvtárs úr.
2012. febr. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Először is: párttitkár úr. Mielőtt elkezdesz mocskolódni, tanulj meg helyesen írni. Másodszor: nő vagyok. Harmadszor: nem voltam párttitkár, még párttag sem.

Negyedszer: azért volt akkora a részvételi arány, mert az emberek elmentek szavazni, a legtöbben azért, mert úgy éreztük, hogy ez jogunk és kötelességünk.


Amúgy meg rettentően irritál, hogy az, aki nem ért egyet egy politikai kérdésben a másikkal, rögtön lekomcsizza.

Ha legalább annyi idős vagy, mint én: áruld el nekem, miért nem akkor járt a szád? Utólag nagyon könnyű bátornak lenni.

2012. febr. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Mielőtt elkezdesz mocskolódni, tanulj meg helyesen írni. Csak 1 hibát írj.Na ugyanígy tévedsz,mint ebben!!
2012. febr. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

1. A mondatot nagy betűvel kezdjük.

2. Mondat közben, igekötő után nem teszünk "!" jelet.

3. És-sel nem kezdünk mondatot.

4. Mielőtt új mondatot kezdenél, az új mondat előtt hagyj

szóközt.

5. Nagyon elkanyarodtunk az eredeti témától, én be is feje

zem veled a vitát, nem süllyedek le a Te színvonaladra.

2012. febr. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!